Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo!
Dinamo trece printr-o perioadă cruntă, atât din punct de vedere financiar, cât și sportiv. În prezent, formația din „Ștefan cel Mare” se află pe locul 8 din Liga 2, cu 24 de puncte obținute după 16 meciuri jucate.
Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo
Fostul oficial din „Ștefan cel Mare” vorbește în termeni duri despre Vlad Iacob. Acesta consideră că administratorul special de la Dinamo face un voluntariat fără folos.
„Am urmărit acest «război» și i-am spus lui Răzvan Zăvăleanu: «Băi, grijă mare pe cine puneți acolo, trebuie să pui oameni care se pricep la fotbal, nu tot felul de aventurieri din ăștia voluntari». Eu, în fotbal, nu am mai auzit până acum de voluntariat. Du-te, tată, la Crucea Roșie, du-te frumos, că ai unde să faci voluntariat dacă vrei, dar nu la Dinamo București.
(n.r. Dar de ce nu crezi asta?) Văd războiul ăsta care a izbucnit, de fapt, a fost declanșat de specialul Vlad Iacob. Văd război! L-am văzut pe Vaișcovici la televizor, omul are dreptate, păi de asta are nevoie Dinamo acum? Dinamo este cu un picior în groapă și are nevoie de o luptă pentru putere, asta are nevoie?”, a declarat Florin Prunea, pentru liga2.prosport.ro.
Florin Prunea: „Se vor spăla pe mâini!”
„Am înțeles că l-au pus pe băiatul ăsta (n.r. Vlad Iacob) pentru că aduce sponsori. Acum văd în presă că Dinamo este cu un picior în groapă și că nu are sponsori. De ce l-ați mai adus?
Să pună oameni profesioniști, pentru că Dinamo este un brand. În loc să strângă rândurile, pentru că dacă planul de reorganizare nu trece, s-a terminat, se vor spăla pe mâini și vor da din nou vina pe Șerdean, îți spun eu. Ce vină are el? Cei care au retrogradat Dinamo sunt de vină, nu Șerdean, Țălnar – Florin Prunea”, a mai spus Florin Prunea.
- Florin Prunea dă de pământ cu Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo
- Argentina - Austria e luni, de la ora 20:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Franța - Iraq e luni spre marți noapte, de la ora 00:00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Alex Băluţă a semnat! Echipa de tradiţie din România la care va evolua fostul jucător al FCSB-ului
- Daniel Oprița a făcut anunțul! O echipă din Liga a 2-a atacă promovarea cu un buget uriaș: „Șapte milioane de euro!”
- Adi Popa s-a hotărât! Ce decizie a luat fotbalistul, după ce s-a despărțit de Steaua
- Adi Popa, OUT de la Steaua! Plecări în masă de la clubul roș-albastru după finalul sezonului
- Echipa sezonului din Liga 2. Câte un jucător de la Dinamo şi FCSB şi-au făcut loc în primul 11































