Închide meniul

Dumitru Dragomir îl „aplaudă” pe Marcel Ciolacu după ce i-a deschis porțile FCSB-ului în „Ghencea”: „Este de felicitat!”

Cosmin Olteanu Publicat: 11 ianuarie 2023, 20:57

Comentarii
Dumitru Dragomir îl aplaudă” pe Marcel Ciolacu după ce i-a deschis porțile FCSB-ului în Ghencea”: Este de felicitat!”

Dumitru Dragomir este fostul președinte LPF / Hepta

Dumitru Dragomir îl „aplaudă” pe Marcel Ciolacu după ce i-a deschis porțile FCSB-ului în „Ghencea”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În finalul anului trecut, Marcel Ciolacu anunța adoptarea unei legi care are ca scop facilitarea accesului la bazele sportive de stat și care ar ajuta-o pe FCSB să evolueze pe stadionul „Steaua”. Iar, miercuri, președintele Klaus Iohannis a promulgat această lege.

Dumitru Dragomir îl „aplaudă” pe Marcel Ciolacu după ce i-a deschis porțile FCSB-ului în „Ghencea”

Fostul șef LPF îl felicită pe Marcel Ciolacu pentru legea adoptată și consideră că este normal ca FCSB să poată evolua pe „Ghencea”, deoarece este un stadion construit din bani publici.

„Să știți că Marcel Ciolacu este de felicitat pentru decizia care s-a luat! El a abordat corect această problemă și înseamnă că are sânge în instalație, dacă a reușit să o și rezolve! Stadionul din Ghencea a fost construit pe bani publici, pentru Campionatul European, cu ajutorul lui Mitică Dragomir și Mircea Sandu.

Suporterii să plătească biletul și să vină la meciuri ca la teatru. Un artist aflat la Teatrul Bulandra nu poate să vină la Teatrul Național? Așa și aici”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru prosport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ștefan Iovan: „Nu au voie să joace, până nu se termină procesele!”

Ștefan Iovan, oficialul celor de la CSA Steaua și fostul mare căpitan al formației roș-albastre, a vorbit, în exclusivitate, pentru Antena Sport, despre legea care ar permite FCSB-ului să evolueze din nou pe stadionul „Ghencea”.

„Nu pot să-mi dau cu părerea în asemenea situații, că nu știu despre ce e vorba. Nu știu pe ce criterii ar putea juca pe «Ghencea». Știu că, dacă sunt în procese cu CSA, nu prea au voie să joace, până nu se termină procesele. Dar le spun și eu din citite, din auzite. Să vă dea un răspuns cei care au dat voie să se joace.

Eu mă așteptam să dea lege ca Steaua să aibă drept de promovare, nu asta cu FCSB…”, a declarat Ștefan Iovan, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 10 dec.
Real Madrid – Manchester City 1-2, în meciul serii din UCL. Viitorul lui Xabi Alonso, în pericol. Rezultatele și clasamentul
23:52 10 dec.
Cum se poate califica FCSB în „primăvara europeană”. Calculele făcute de Mihai Stoica înaintea meciului cu Feyenoord
23:49 10 dec.
Antoine Baroan, OUT din iarnă de la Rapid? “Dacă nu realizează unde este…”
23:46 10 dec.
Franța și Olanda s-au calificat în semifinalele Campionatului Mondial. Cum arată „careul de ași”
23:14 10 dec.
Au greșit competiția! Meciul din Champions League la care s-a auzit imnul Europa League înainte de start
23:14 10 dec.
Erling Haaland, record uriaș după ce a marcat în Real Madrid – Manchester City. Cifre fabuloase pentru starul lui Guardiola
1 Gigi Becali vrea un alt fundaș din Liga 1, după ce transferul lui Kevin Ciubotaru a intrat în impas. Noua țintă de la FCSB 2 Arne Slot a recunoscut că nu a fost penalty în Inter – Liverpool 0-1! Reacţia genială a olandezului 3 Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni 4 Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!” 5 Lovitură pentru Universitatea Craiova! Un jucător de bază, direct pe masa de operaţie! Nu va mai juca în 2025 6 Super-transferul anunţat de Gigi Becali la FCSB nu e făcut! Agentul a rupt tăcerea: “Asta e prioritatea”
Citește și