Dumitru Dragomir a analizat șansele Universității Craiova la campionat: „N-au echipă de titlu!”

Cosmin Olteanu Publicat: 16 ianuarie 2023, 16:45

Comentarii
Dumitru Dragomir a analizat șansele Universității Craiova la campionat: N-au echipă de titlu!”

Dumitru Dragomir, în timpul unui meci / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Dumitru Dragomir a analizat șansele Universității Craiova la campionat!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prezent, Universitatea Craiova se află pe locul 5 din Liga 1, cu 38 de puncte obținute după 21 de meciuri jucate.

Dumitru Dragomir a analizat șansele Universității Craiova la campionat

Fostul șef LPF nu o vede pe Universitatea Craiova să câștige titlul de campioană, în acest sezon, deoarece nu dispune de un lot potrivit pentru o asemenea performanță.

„Au conducere și antrenor de titlu, dar n-au echipă de titlu. Le-a creat condiții nemaipomenite, au bază, au tot ce vor, au bani, au antrenor foarte bun, dar n-au lot de campionat.

E greu să aduci jucătorii de valoare pe bani puțini. Jucătorii de valoare medie nu vin fără 30.000-40.000 pe lună, iar care e valoros la 300.000”, a declarat Dumitru Dragomir, pentru sport.ro.

Reclamă
Reclamă

Eugen Neagoe așteaptă întăriri la Universitatea Craiova

Zilele trecute, Eugen Neagoe, noul antrenor al Universității Craiova, a declarat faptul că a discutat cu patronul Mihai Rotaru pentru aducerea mai multor jucători, în perioada următoare.

„Ne mai dorim unul sau doi jucători, vom vedea. Nu am discutat despre jucătorii care ar putea pleca la alte echipe. Vom vedea când ajungem la Craiova. Cu patronul am discutat în fiecare zi. Este normal, s-a interesat de starea jucătorilor.

Nu am pronunțat nume de jucători. A fost acea ofertă pentru Opruț, dar nu s-a realizat. Alte nume nu mai pot să dau. Vînă s-a antrenat cu noi, a apărut și el în echipă. Suntem un lot numeros, nu e ușor să împărțim lotul în două.

Reclamă

Hanca a jucat din primul minut. Nu știu alte aspecte. Jucătorii s-au comportat exemplar. Nu am ce să le reproșez. Este foarte complicat pentru mine să aleg primul unsprezece”, a declarat, zilele trecute, Eugen Neagoe.

În primul meci oficial din 2023, Universitatea Craiova va juca, în deplasare, contra celor de la FC Botoșani. Meciul este programat sâmbătă, de la ora 20:00.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:42

Schimbare istorică anunțată de Guvern pentru World Cup! 32,6 milioane de studenți scapă mai rapid de cursuri

18:33

Lionel Messi, confesiune înainte de World Cup 2026! Favoritele în viziunea sa și ce a spus despre Cristiano Ronaldo

18:31

Iuliu Mureșan, întrebat frontal dacă pleacă de la CFR după venirile lui Copilu și Ivașcu: “Veți vedea asta”

18:18

Leo Messi, cuvinte mari despre Lamine Yamal: „Pentru mine nu este nicio îndoială”

18:01

Vinicius, pe lista unui club uriaș din Europa. Prima echipă care vrea să profite de scandalul imens de la Real

17:57

Mihai Stoica știe care este fotbalistul ce poate aduce titlul la Craiova: „E o problemă că nu prea joacă”

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 4 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 5 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 6 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni
Citește și