Închide meniul

Mirel Rădoi va avea un salariu uriaș la Al-Tai! Fostul selecționer se umple de bani în 18 luni

Dan Roșu Publicat: 23 ianuarie 2023, 8:26

Comentarii

Mirel Rădoi va avea un salariu uriaș la Al-Tai! Fostul selecționer se umple de bani la echipa de pe locul 9 din Arabia Saudită, cu care a semnat pe un an și jumătate. Fostul selecționer îl va întâlni pe Cristiano Ronaldo pe 15 mai, echipa sa fiind acum pe locul 9.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rămas liber după despărțirea de Universitatea Craiova, de la începutul lunii decembrie, Mirel Rădoi a dat lovitura și revine în fotbalul arab, stafful său fiind același ca pe Ion Oblemenco, Mihai Ianovschi, Vergil Andronache, Robert Tufişi şi Horaţiu Baciu.

Mirel Rădoi va avea un salariu uriaș la Al-Tai

Conform fanatik.ro, Rădoi va avea un salariu anual de 1.2 milioane de dolari, astfel că va pune mâna, în total, pe 1.8 milioane de dolari. La această sumă, se pot adăuga primele uriașe pe care arabii sunt recunoscuți că le oferă.

„Conducerea clubului a finalizat procedurile în angajarea antrenorului român, Mirel Rădoi, pentru a prelua banca tehnică a primei echipe în următoarea perioadă”, au transmis cei de la Al–Tai, după ce l-au prezentat pe Mirel Rădoi, care i-a luat locul portughezului Pepa. Al-Tai se află pe locul 9 în clasament, având 18 puncte obținute în 14 meciuri.

În Arabia Saudită, Mirel Rădoi se va duela cu Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, dar cu Cristiano Ronaldo, care a semnat în această iarnă cu Al-Nassr. Cu Ronaldo, Mirel Rădoi se poate duela în luna mai. Cu Marius Șumudică, Mirel Rădoi ar urma să fie adversar la începutul lunii aprilie, atunci când va avea loc meciul dintre Al-Raed și Al-Tai.

Reclamă
Reclamă

Rădoi visează la Al-Hilal

Rădoi visează să o antreneze pe Al-Hilal, echipă la care a jucat doi ani, reușind să înscrie 15 goluri în 75 de meciuri. Fostul internațional român a cucerit 5 trofee alături de formația saudită: două titluri de campion și trei Cupe.

”Visez să o antrenez pe Al Hilal, cu siguranță! Visez să antrenez tote echipele la care am jucat de-a lungul carierei, însă știu că Al-Hilal se află acum la un nivel foarte bun, așa că voi aștepta până la momentul potrivit și voi continua să muncesc pentru îndeplinirea acestui obiectiv”, a declarat Mirel Rădoi, pentru publicația arabă alarabiya.net.

Pentru Mirel Rădoi, Al-Tai este a treia echipă de club pe care o antrenează în carieră, după FCSB, în 29 de meciuri, și Universitatea Craiova, în 20 de partide. El are experiență și ca selecționer. Rădoi a activat la naționala U21 a României, în perioada august 2018 – noiembrie 2019, apoi la prima reprezentativă, timp de doi ani, între 2019 și 2021.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Câte etape de suspendare crezi că va primi Florin Tănase, în cupele europene?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:54
Dan Petrescu, optimist după Lugano – CFR Cluj. Ce a spus despre ratarea de la 11 metri
0:50
Mirel Rădoi, iritat de Mihai Rotaru: “Văd că acum face şi analize”! A tras o concluzie dură: “Nicio şansă”
0:28
Mihai Rotaru, reacţie spumoasă după FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1: “Slava, Ucraina”
0:16
“Acasă facem o surpriză și îi «mâncăm»”. Ioan Varga n-are niciun dubiu după Lugano – CFR Cluj
23:44 24 iul.
Romanchuk, eurogol în FK Sarajevo – Universitatea Craiova! Fundaşul lui Rădoi a înscris cu un şut de senzaţie
23:27 24 iul.
FK Sarajevo – Universitatea Craiova 2-1. Alb-albaștrii speră la calificare după ce au scăpat “ieftin” în Bosnia
1 Marius Ştefănescu, acord de principiu cu Dinamo! Gigi Becali va încasa 300.000 de euro 2 Andrea Compagno dă lovitura carierei! Atacantul italian revine în Europa şi va fi coleg cu un tricolor 3 Diagnostic teribil pentru Darius Olaru! Căpitanul FCSB-ului are ruptură musculară! Reacţia lui Gigi Becali 4 Dinamo vrea să dea lovitura în Liga 1! Vladislav Blănuţă e dorit în Ştefan cel Mare 5 Adrian Mititelu l-a împrumutat pe Juan Bauza! Salariu uriaş pentru argentinian 6 Constantin Budescu şi-a găsit echipă: “Este adevărat! E posibil ca în weekend să se finalizeze”
Citește și