Închide meniul

Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0: „A fost îngrozitor! Nu am nicio explicație!”

Cosmin Olteanu Publicat: 4 februarie 2023, 21:21

Comentarii
Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0: A fost îngrozitor! Nu am nicio explicație!”

Jurgen Klopp / Profimediaimages

Jurgen Klopp, antrenorul celor de la Liverpool, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Golurile partidei au fost marcate de Matip (autogol), Dawson și Neves.

Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0

Jurgen Klopp și-a criticat echipa pentru prestația din meciul cu Wolves și susține că nu-și găsește nicio explicație pentru aceasta.

„A fost un start de meci îngrozitor. Au fost două goluri pe care nu trebuia să le luăm niciodată. E doar vina noastră, trebuia să ne fi apărat mai bine, am fost pasivi. Nu pot găsi o explicație, nu există scuze.

Eram conduși 0-2, publicul era contra noastră, dar am reușit să revenim în joc. Aproximativ 45 de minute am jucat bine, dar nu am marcat. Asta spune totul.

Reclamă
Reclamă

Trebuia să fim mai concentrați în primul sfert de oră. Din nou o spun, nu pot găsi o explicație, dar acele 15 minute nu au voie să se întâmple. Trebuie să schimbăm ceva și o vom face de la următorul meci.

Eu sunt aici, dar pentru primele 15 minute de joc nu am nicio explicație, îmi pare rău”, a declarat Jurgen Klopp, la finalul partidei.

Liverpool, situație catastrofală în Premier League

Trupa lui Jurgen Klopp trece prin momente cumplite în campionat, aceasta aflându-se pe locul 10, cu doar 29 de puncte obținute după 20 de meciuri jucate.

Reclamă

În următoarea partidă de campionat, Liverpool o va întâlni, acasă, pe Everton. Meciul este programat luni, 13 februarie, de la ora 22:00.

Cu toate acestea, Jurgen Klopp a declarat, recent, că nu se gândește să o părăsească pe Liverpool.

„Fie schimbăm la nivelul funcţiei de antrenor, fie multe lucruri trebuie schimbate. În ceea ce mă priveşte, cu excepţia cazului în care îmi va cere cineva, eu nu voi pleca. Deci trebuie să schimbăm anumite lucruri. Vom vedea”, a spus Jurgen Klopp, după meciul Wolves – Liverpool 0-1, din Cupa Angliei.

Jurgen Klopp a fost adus, pe banca lui Liverpool, în toamna lui 2015.

  • 7 trofee a cucerit Jurgen Klopp, la „cârma” lui Liverpool
  • 55 de ani are Jurgen Klopp
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:37
Cristiano Ronaldo a primit un nou premiu. Obiectivul istoric stabilit: „Încă am pasiune și sunt motivat”
20:34
Radu Drăguşin a revenit în echipa lui Tottenham după aproape 11 luni
20:25
VideoJurnal Antena Sport | O instructoare de fitness, războinica supremă de la Survivor
20:22
VideoJurnal Antena Sport | Fiul lui Sabin Ilie duce numele mai departe
20:20
VideoJurnal Antena Sport | Alibec, ca un „rege” în vacanță
20:09
Mica Brădeanu, revenire spectaculoasă la CSM Bucureşti! Anunţul oficial
1 Prima mutare a iernii la Dinamo. Andrei Nicolescu a confirmat: „Merge cu noi în cantonament” 2 Louis Munteanu a rupt tăcerea după scandalul uriaş provocat după ce a îmbrăcat tricoul FCSB. Ce a putut spune 3 Jucătorul din Liga 1 a adus prima victorie din istoria țării sale la Cupa Africii pe Națiuni, după 16 încercări 4 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 5 Răsturnare de situație la FCSB! Mihai Stoica a anunțat prima plecare a iernii: “Ne-am strâns mâna! E liber” 6 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul”
Citește și