Lukas Podolski donează câștigurile restaurantelor sale victimelor cutremurului din Turcia! Gest nobil al germanului

Alexandru Ivan Publicat: 9 februarie 2023, 18:16

Comentarii
Lukas Podolski donează câștigurile restaurantelor sale victimelor cutremurului din Turcia! Gest nobil al germanului

Lukas Podolski, în timpul unui interviu / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Fostul internaţional german Lukas Podolski a anunţat că donează toate câştigurile pe o zi ale restaurantelor sale victimelor cutremurului devastator de luni, din Turcia, informează news.ro. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Banii câștigați de restaurantele Mangal x Lukas Podolski Döner vor fi donați pentru ajutarea victimelor cutremurului care a lovit Sudul Turciei.

Lukas Podolski donează câștigurile pe o zi ale restaurantelor sale victimelor cutremurului

“Toţi banii vor fi trimişi de firma noastră la cei afectaţi de cutremur”, a precizat Podolski, joi, pe Instagram.

Podolski are peste 15 restaurante stil şaormerie de mare succes în Germania.

Lukas Podolski a jucat în Turcia la echipele Galatasaray şi Antalyaspor.

Reclamă
Reclamă

Fotbaliștii din Turcia, marcați pe viață după cutremurele devastatoare

Fotbaliștii din Turcia sunt marcați pe viață după cutremurele devastatoare din Turcia. Doi jucători de la Kasimpașa și Gaziantep au făcut dezvăluiri teribile despre clipele de groază prin care au trecut.

Fotbalistul echipei Gaziantep, Angelo Sagal, şi jucătorul Stephane Bahoken, de la Kasimpaşa, au povestit pentru presa internaţională cum au trăit cutremurul devastator din Turcia, informează news.ro.

„Fiul meu mi-a spus că un monstru ne ia casa!”

“A fost înspăimântător. Era ora 04.00. Dormeam. Ne-am trezit imediat. Mi-am luat soţia şi copiii. Ne-am pus în pragul uşii. Am simţit cutremurul diferit de cel din Chile, din 2010. A început liniştit, dar apoi s-a intensificat. Am simţit că se zguduia foarte tare casa. Fiul meu de 4 ani mi-a spus că un monstru ne ia casa”, a spus Sagal pentru presa din Chile, potrivit Milliyet.

Reclamă

Stephane Bahoken, de la Kasimpaşa, se afla la Hatay împreună cu colegii săi, ei jucând duminică un meci în prima ligă din Turcia, cu Hatayspor.

“În jurul orei 04.00, a început să se zguduie hotelul. Eu dormeam şi brusc am simţit că mi se zguduie patul. Au început să spargă geamurile şi dulapurile din camera mea. Am simţit cu fiecare clipă care trecea cum cutremurul se intensifica. Probabil a durat mai puţin de un minut, dar l-am simţit de parcă a fost cel puţin 5-6 minute. Am avut noroc pentru că hotelul nostru este unul rezistent la cutremure. M-am ţinut strâns de pat şi am aşteptat să se termine. Apoi mi-am strâns lucrurile şi am plecat împreună cu colegii mei. Unii au ieşit cu picioarele goale. Când am ieşit din hotel şi am văzut clădirle prăbuşite m-am gândit că şi hotelul nostru se putea prăbuşi peste noi. Puteam să murim. Am scăpat de moarte”, a afirmat Bahoken, potrivit haberler.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:09

LIVE VIDEOEgipt – România e ACUM în AntenaPLAY, în optimile Mondialului pe echipe. “Bernie” şi-a demolat adversara!

20:04

Peste 30.000 de cai putere în Ploiești la prima etapă din Campionatul Național de Drift 2026

19:27

VideoBernadette Szocs, punct extrem de spectaculos în duelul cu Dina Meshref de la Mondialul pe Echipe!

19:24

Se va scrie istorie la Bayern Munchen – PSG! Ce asistență este așteptată la nivel global pentru acest joc

19:07

Talpan, mesaj pentru suporterii Stelei, după ce Gigi Becali a susţinut că l-a învins în instanţă: “Îi asigur”

18:51

VIDEOAlex Mitriță, înger și demon în China! A ratat un penalty, dar s-a revanșat incredibil în duelul românilor

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el”
Citește și