Închide meniul

Eugen Neagoe, la picioarele jucătorilor săi după Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0: “E meritul lor, merită felicitări!” Ce a spus despre Andrei Ivan

Valentin Pîrcălabu Publicat: 11 februarie 2023, 22:59

Eugen Neagoe, la picioarele jucătorilor săi după Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0: E meritul lor, merită felicitări! Ce a spus despre Andrei Ivan

Eugen Neagoe / Profimedia

Eugen Neagoe este la picioarele jucătorilor săi după ce Universitatea Craiova a câştigat derby-ul cu CFR Cluj, scor 2-0. Andrei Ivan a fost eroul oltenilor, după ce a reuşit o dublă de senzaţie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Eugen Neagoe spune că meritul pentru victoria care a aruncat în aer lupta la titlu este al jucătorilor. Acesta a avut şi o mică nemulţumire chiar faţă de eroul Andrei Ivan. “Geană” a spus că acesta mai putea marca un gol în derby.

Eugen Neagoe, la picioarele jucătorilor săi după Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0

“I-am felicitat pe băieţi, chiar au meritat să îi felicit. Am făcut un joc bun astăzi, am început jocul cu o agresivitate pe care nu am avut-o nici la Botoşani şi nici la Constanţa. Cred că am meritat victoria şi mai puteam marca. Nu trebuie să mă felicit, băieţii merită felicitări. Tot ce s-a întâmplat pe teren s-a lucrat. Creţu şi Nistor sunt doi jucători valoroşi, dar am ales să încep echipa cu alţi jucători. Este doar meritul lor, dar nu am realizat nimic. Trebuie să rămânem cu aceeaşi atitudine şi meciurile următoare şi nu o să avem probleme.

Eu încerc să folosesc cei mai în formă jucători. Avem un lot numeros şi nu putem să jucăm cu 6 fundaşi centrali. În această seară a intrat Popescu, a făcut-o bine. Nu sună deloc, merită felicitări. A marcat două goluri, cred că putea să mai înscrie. A mai avut o fază. Am exersat de dimineaţă faza de la primul gol. Este meritul jucătorilor pentru că au făcut un meci foarte bun. Sper să ajungă cât mai rapid la cea mai bună formă pe care a avut-o. Sper să fie bine fizic, să ajute echipa”, a spus Eugen Neagoe după Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0.

Ce a declarat Andrei Ivan, după „dubla” de vis din Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0

Andrei Ivan a oferit primele declaraţii, după ce „dubla” de vis în Universitatea Craiova – CFR Cluj 2-0. Este al doilea meci din acest an în care atacantul oltenilor reuşeşte două goluri, după victoria din prima rundă din 2023, contra celor de la Hermannstadt.

Reclamă
Reclamă

Universitatea Craiova a obţinut o victorie colosală, pe teren propriu, contra campioanei CFR Cluj. Andrei Ivan a marcat golurile victoriei, în minutele 67, respectiv 86. Graţie succesului, oltenii au egalat-o pe rivala FCSB, şi s-au apropiat de podiumul Ligii 1.

Un meci bun făcut de noi. În primul rând n-am mai făcut greşeli. În prima repriză am avut şi noi şi au avut şi ei ocazii, în a doua repriză am reuşit să marcăm şi am luat cele trei puncte.

(N.r. Executia de la primul gol) Am făcut-o chiar de dimineaţă, să-mi aşeze Cîmpanu. Cei de la CFR Cluj au spart zidul. Mi-a ieşit şi astăzi la antrenamente. Am avut două meciui în care nu ne-a ieşit nimic. Cu Farul am fi putut să scoatem chiar un egal, dar contează că ne-am motivat astăzi şi am câştigat.

Reclamă

E un campionat foarte strâns. Vedem ce va face şi FCSB-ul cu Voluntari. Mister a făcut multe schimbări, cei care au jucat au intrat foarte bine în joc, şi Markovic şi Cîmpanu. Am jucat pentru suporteri, ne împing de la spate, şi pentru familiile noastre”, a declarat Andrei Ivan, pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:41

Daniel Oprița, mesaj dur după ultimatumul primit de la comandantul clubului Steaua: “Nu sunt dator!”

19:36

Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat

19:18

Ce jucător de la FCSB l-a surprins pe Mihai Pintilii: “Mamă, de unde a apărut? La început era pe lângă”

19:00

Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician

18:30

Lois Boisson s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Franţuzoaica de pe locul 361 WTA a învins-o pe favorita 6

18:26

Pep Guardiola, mesaj de luptă înainte de startul Cupei Mondiale a Cluburilor! Antrenorul a pus ochii pe trofeu

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 2 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 5 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 6 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist”
Citește și