Închide meniul

Rapid a transferat 7 juniori la echipa U17 a clubului. Pe unul dintre puşti îl cheamă Ionuţ Luţu :)

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 februarie 2023, 16:13

Comentarii
Rapid a transferat 7 juniori la echipa U17 a clubului. Pe unul dintre puşti îl cheamă Ionuţ Luţu :)

Dan Şucu, alături de Victor Angelescu - Hepta

Rapid a transferat 7 juniori la echipa U17 a clubului într-o singură zi. Echipa U17 de la Rapid este antrenată de Octavian Chihaia, fost jucător la Sportul Studenţesc şi Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid îşi pregăteşte minuţios viitorul, iar sâmbătă a anunţat numai puţin de 7 transferuri la echipa U17. Interesant e că pe unul dintre noile transferuri îl cheamă Ionuţ Luţu, la fel ca pe mâna dreaptă a lui Gigi Becali.

Rapid a transferat 7 juniori la echipa U17 a clubului

“Rapid a adus în această iarnă șapte jucători de mare perspectivă, aceștia urmând a evolua, pentru început, la formația U17, antrenată de Tavi Chihaia.

Eduard Cristian DĂNILĂ (16) – venit de la FC Botoșani
📌 post: mijlocaș stânga
🗓 data nașterii: 14.03.2006 (Botoșani)

Alexandru-Simion TABUNCIC (16) – venit de la FCM Bacău
📌 post: fundaș dreapta
🗓 data nașterii: 27.05.2006 (Chișinău, MDA)
internațional U17 Rep. Moldova

Reclamă
Reclamă

Alex ȘUȘU (15) – venit de la Farul Constanța
📌 post: fundaș stânga
🗓 data nașterii: 15.11.2007 (București)

Leonard ANGHEL (16) – venit de la FC Voluntari
📌 post: atacant
🗓 data nașterii: 20.10.2006 (Santander, SPA)

Andrei Ionuț LUȚU (17) – venit de la FC Voluntari
📌 post: mijlocaș dreapta
🗓 data nașterii: 21.01.2006 (București)

Reclamă

Andi Mihai NEAGA (17) – venit de la UTA Arad
📌 post: mijlocaș stânga/dreapta
🗓 data nașterii: 12.01.2006 (Alexandria)

Andrey TREBUSHNIY (15) – venit de la FK Csikszereda
📌 post: portar
🗓 data nașterii: 24.02.2007 (Kherson, UKR)

Aceștia s-au alăturat deja echipei și sunt în cantonament în Antalya, acolo unde se pregătesc în această perioadă grupele U18, U17, U16 și U15“, au anunţat giuleştenii pe pagina de Facebook.

Rică Răducanu, discurs dur după Rapid – FC U Craiova 1-2: „Au fost vai de capul lor”

Rică Răducanu a avut un discurs dur după Rapid – FC U Craiova 1-2. Fostul mare portar al României a spus că Rapidul nu a jucat nimic în partida pe care a pierdut-o cu echipa lui Adrian Mititelu. Mai mult, Rică Răducanu a spus că Rapid ar mai avea nevoie de jucători pentru a putea emite pretenţii.

Bauza şi Bahassa au marcat golurile victoriei echipei lui Adrian Mititelu în Giuleşti. Rapid a avut un joc greoi, iar Rică Răducanu e de părere că nici schimbările nu au fost inspirate.

„După joc nu m-a surprins, că au fost vai de capul lor. Nici dacă voiau, nu pierdeau. Ori şi-au zis că ăia ne bat tot timpul. Aţi văzut văzut ce goluri aiurea s-au luat. Nu a mai fost Rapidul pe care îl ştiam. Şi schimbările mi s-au părut aşa…Mi-a plăcut FC U Craiova, a fost organizată. Rapidul nu a jucat nimic. De vreo 10 inşi ar mai fi nevoie. Poate portarul nu mai vorbeşte, nu poţi să iei golurile alea. Eu strigam la fundaşi. La cum s-a jucat, eu cred că nu a fost accident. Trebuie să vorbim cu ceilalţi să ne lase să luăm titlul. La ce avem acolo, e foarte bun locul 3-4„, a spus Rică Răducanu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34 3 sept.
Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro
23:33 3 sept.
Reacţia lui Neluţu Varga, după ce a realizat unul dintre cele mai tari transferuri din istoria Ligii 1
23:11 3 sept.
Kurt Zouma, anunţat oficial de CFR Cluj! “Luaţi o pauză de la Insula”! Lovitura verii în fotbalul românesc
23:02 3 sept.
Gigi Becali a auzit câți bani trebuie să ofere pentru transferul lui Louis Munteanu și a răbufnit: “Sunt nebun?”
22:55 3 sept.
Motivul pentru care Gigi Becali exclude transferul unui jucător de la CFR Cluj!
22:42 3 sept.
Motivul pentru care Adrian Rus nu a ajuns la FCSB! Gigi Becali a spus cine s-a opus transferului
1 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 2 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 3 Întăriri pentru Costel Gâlcă la Rapid. Victor Angelescu a confirmat un nou transfer: “Am discutat cu Dan Şucu” 4 Vladislav Blănuţă, transfer la Dinamo Kiev! Anunţul făcut la miezul nopţii 5 Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru jucătorul dorit de la CFR Cluj. Neluţu Varga i-a stabilit preţul 6 Veste cruntă pentru un fotbalist de la Dinamo! Zeljko Kopic l-a anunțat să-și caute echipă
Citește și