Închide meniul

Gigi Becali, acuzaţii halucinante la adresa lui Leo Strizu: “M-a înjurat în toate felurile! I-am spus să vină să ia și el o pâine”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 3 martie 2023, 18:12

Comentarii
Gigi Becali, acuzaţii halucinante la adresa lui Leo Strizu: M-a înjurat în toate felurile! I-am spus să vină să ia și el o pâine

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali a făcut acuzaţii halucinante la adresa lui Leo Strizu, antrenorul din acte de la FCSB care şi-a dat demisia după victoria cu Petrolul, scor 4-1. Patronul de la FCSB susţine că, în urmă cu 10 ani, Leo Strizu îl înjura.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a recunoscut că l-a iertat pe Leo Strizu la insistenţele lui Teia Sponte, unul dintre apropiaţii fostului antrenor principal din acte de la FCSB. Mai mult, l-a adus la echipă tot la insistenţele lui Teia Sponte.

Gigi Becali, acuzaţii halucinante la adresa lui Leo Strizu

”Strizu era un slujitor pe care am vrut să-l ajut și el a crezut că e un slujitor mai mare. Eu nu-l știam pe Leo? Nu l-am dat afară? M-a înjurat pe mine acum 10 ani în toate felurile și când mi-a spus Teia să-l ajut, am zis că am și uitat, țin eu minte răul? I-am spus să vină să ia și el o pâine”, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

Leo Strizu a dezvăluit motivele demisiei de la FCSB

Leo Strizu a dezvăluit motivele demisiei-şoc de la FCSB, imediat după derby-ul cu Petrolul, scor 4-1. Leo Strizu a spus că a fost trădat de o „sursă” din club, care ar fi comandat articole degrinatoare.

Am stat foarte mult şi m-am gândit. Am luat această decizie care cred că e corectă pentru că îmi ajunge. Nu am vrut să ajung să fac acest pas, dar nu credeam că există o sursă care poate să comande unele articole în ziar. Care nu au făcut altceva decât să mă aducă într-o postură foarte foarte negativă.

Reclamă
Reclamă

Toată săptămâna această… nu ştiu cine eu… această sursă m-a denigrat foarte mult. Atunci am spus că dacă în interiorul clubului… sunt curios şi eu cine este, poate o să iasă această persoană… să îmi spună în faţă unele lucruri pe care le aruncă în presă. Dacă este bărbat, nu am nimic împotrivă să îmi spună tot ceea ce a comandat.

Decizia am luat-o acum, nu mă voi schimba pentru că nu ştiu dacă m-aţi cunoscut. Ceea ce spun este în permanenţă… îmi susţin. Eu mereu am fost într-un dialog. Nu cred că din partea mea aţi auzit vorbe urâte la adresa colegilor, la adresa echipei, la adresa echipelor cu care ne batem la titlu, al antrenorilor. Pot să suport unele critici din exterior. Dar cât timp această sursă alimentează în permanenţă presa cu lucruri urâte despre mine, nu pot continua.

(Reporter: Nu este ciudat să vă lucreze cineva din interiorul clubului?) Şi eu sunt curios cine comandă aceste materiale, pentru că apar din interiorul clubului. Chiar i-aş propune să iasă în faţă, dacă are curajul, să spună: ‘Eu sunt cel care nu te vrea şi nu îmi place de tine?). Nu sunt tipul care să ripostez, dar o să încerc ca persoană fizică să îi pot să îi răspund la unele acuzaţii pe care mi le aduce.

Reclamă

Îmi cer scuze faţă de Gigi, faţă de Teia, faţă de Pintilii, faţă de echipă. Nu sunt un laş, dar nu mă aşteptam la atâtea lucruri urâte din interiorul clubului„, a spus Leo Strizu la conferinţa de presă de după FCSB – Petrolul 4-1.

Gigi Becali i-a găsit deja înlocuitor lui Leo Strizu

Gigi Becali i-a găsit deja înlocuitor lui Leo Strizu, antrenorul cu licenţă PRO care a demisionat de la FCSB după victoria cu Petrolul. Patrolul roş-albaştrilor este pe punctul de a numi un tehnician la care nu se gândea nimeni. Este o variantă total surprinzătoare luată în calcul de latifundiarul din Pipera.

Alesul lui Gigi Becali ar fi Corneliu Ionescu, care i-a fost secund lui Leo Strizu la FCSB 2. Acesta are licenţă PRO şi este pe placul patronului. Informaţia a fost oferită de fanatik.ro.

Sursa citată anunţă că, în proporţie de 90%, cele două părţi s-au înţeles. Corneliu Ionescu, zis „Bulgaru”, a fost jucător la Rocar şi la Sportul Studenţesc. A fost chiar antrenorul secund al lui Leo Strizu în perioada în care o pregătea pe echipa a doua a clubului. Gigi Becali ar fi acceptat această variantă, mai ales că Ionescu ar accepta să primească indicaţii de la Mihai Pintilii.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:59
Gigi Becali, întâlnire cu Charalambous şi Mihai Pintilii, după ce antrenorii şi-au anunţat demisia de la FCSB!
10:39
El este înlocuitorul ideal pentru Elias Charalambous la FCSB: „A arătat că este capabil să facă treabă”
10:33
Ce le-a cerut Oscar Piastri celor de la McLaren, după accidentul uluitor din Australia: “E foarte dezamăgitor”
10:26
AC Milan – Inter LIVE TEXT (21:45). Cristi Chivu poate face un pas uriaș către titlu, cu o victorie în ”Derby della Madonnina”
10:10
Mercedes a dominat, Ferrari a ratat șansa. Analiza lui Adrian Georgescu după prima cursă a sezonului
10:10
Louis Munteanu, duel stelar cu Lionel Messi! Ce notă a primit atacantul român, după 29 de minute cu Inter Miami
1 VIDEOGeorge Russell, câştigător în Marele Premiu al Australiei! “Dublă” pentru Mercedes în prima cursă a sezonului 2 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 3 Suporterii FCSB i-au ironizat pe jucătorii lui Elias Charalambous! Ce au scandat la finalul primei reprize cu U Cluj 4 Michael Ballack, declaraţii cutremurătoare despre moartea fiului său: “Mă tulbură prea mult….” 5 BREAKING NEWSElias Charalambous şi-a dat demisia: “Este ultima mea zi la echipă!” Şi Pintilii a plecat 6 Universitatea Craiova, atacată dur înainte de startul play-off-ului: „Rotaru e un om nimic”
Citește și