Închide meniul

Răzvan Burleanu cumpără panouri fotovoltaice de 400.000 de euro. FRF și-a anunțat strategia

Alexandru Ivan Publicat: 3 martie 2023, 18:27

Răzvan Burleanu cumpără panouri fotovoltaice de 400.000 de euro. FRF și-a anunțat strategia

Răzvan Burleanu, într-o conferință de presă / Hepta

Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal, Răzvan Burleanu, a afirmat, vineri, după şedinţa Comitetului Executiv, că FRF cumpără panouri fotovoltaice în valoare de 400.000 de euro, care urmează să fie montate la Casa Fotbalului şi la centrele de la Mogoşoaia şi Buftea.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FRF va monta panouri fotovoltaice la bazele sportive de la Mogoșoaia și Buftea.

Răzvan Burleanu cumpără panouri fotovoltaice de 400.000 de euro

“S-a aprobat o achiziţie de 400.000 de euro de panouri fotovoltaice. Avem o strategie de sustenabilitate aprobată încă de anul trecut, prin care ne dorim să contribuim la reducerea emisiilor directe şi indirecte de carbon la evenimentele pe care le organizăm cu până la 50% până în 2030. Astfel, astăzi am aprobat o investiţie de aproximativ 400.000 de euro pentru montarea unui sistem de panouri fotovoltaice la clădirea centrală a Federaţiei, precum şi la cele două baze sportive pe care le administrăm, la Mogoşoaia şi Buftea”, a declarat Burleanu, conform agerpres.ro. 

Preşedintele FRF îşi doreşte ca instituţia pe care o conduce să obţină un certificat de management de mediu.

“Pasul următor este să aplicăm pentru certificare de management de mediu, şi, după ce vom trece la această certificare, noi şi federaţia de fotbal portugheză vom fi primele federaţii din Europa cu un asemenea certificat. Această investiţie va contribui la creşterea eficienţei energetice”, a mai spus Burleanu.

Reclamă
Reclamă

Răzvan Burleanu a modificat regulamentul FRF

Răzvan Burleanu a anunțat vineri, după ședința Comitetului Executiv al FRF, că antrenorii din Liga 1 care exercită funcții pentru care nu dețin toate licențele, cazul lui Mihai Pintilii, riscă o amendă de 25.000 de lei și etape grele de suspendare.

„Comitetul Executiv a reușit, în unanimitate, să aprobe următoarea modificare de regulament. Fapta unui antrenor de a încheia cu un club un contract pentru o funcție pe care nu o va exercita, facilitând astfel folosirea licenței sale de către o altă persoană, constituie o abatere disciplinară.

Măsura va intra în vigoare din sezonul viitor.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51 5 iun.

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13 5 iun.

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05 5 iun.

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și