Închide meniul

Andorra – România LIVE VIDEO | Basarab Panduru a criticat convocarea lui Tavi Popescu la națională: „De ce îl iei? Trebuia să-l chemi pe Andrei Ivan!”

Sebastian Cristian Publicat: 21 martie 2023, 23:37

Comentarii
Andorra – România LIVE VIDEO | Basarab Panduru a criticat convocarea lui Tavi Popescu la națională: De ce îl iei? Trebuia să-l chemi pe Andrei Ivan!”

Octavian Popescu / Hepta

Basarab Panduru a criticat convocarea lui Tavi Popescu la națională. Fostul internațional nu a fost impresionat de jocul mijlocașului de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, analistul TV e de părere că Andrei Ivan ar fi trebuit chemat la națională în locul lui Tavi Popescu.

Basarab Panduru a criticat convocarea lui Tavi Popescu la națională: „De ce îl iei? Trebuia să-l chemi pe Andrei Ivan!”

„Te aştepţi să-l bage pe Octavian Popescu la naţională? De ce îl iei? Trebuia să îl iei pe Ivan, dacă tot vrei să iei ceva. Din play-off-ul trecut până la începutul play-off-ului acesta, Octavian Popescu joacă la fel. Răzleţ, aşa, câte ceva, dar, în rest, joacă la fel. Slab!

De ce îl chemi la echipa naţională. De ce îl chemi? El (n.r. Edi Iordănescu) aşa a zis: <<Nu joacă, dar îl chem>>. Exact aşa.

Sunt două lucruri. În primul rând, el este bulversat şi dat peste cap de toată lumea şi pus pe toate posturile că nici el nu mai ştie ce joacă. Faptul că el joacă acum extremă stângă, iar poziţia lui este inter, este şi pentru că omul cred că, în momentul ăsta, habar n-are ce joacă şi ce trebuie să joace.

Reclamă
Reclamă

Cel mai grav însă mi se pare că de anul trecut din play-off până anul ăsta, el joacă acelaşi fotbal ţurcă. Aproape de fiecare dată, când are mingea, se opreşte, trage nişte picioare peste minge şi aşteaptă să vadă ce se întâmplă în faţa lui, după care să dea un exterior. Deci, 90% din acţiuni, astea sunt”, a declarat Basarab Panduru, potrivit orangesport.ro.

Andorra – România LIVE VIDEO | Denis Alibec și-a setat un obiectiv măreț: „Vreau să fiu golgheterul preliminariilor!”

Andorra – România LIVE VIDEO | Denis Alibec și-a setat un obiectiv măreț pentru campania de calificare la EURO 2024. Atacantul naționalei își dorește să devină golgheterul preliminariilor.

Într-un dialog purtat de Marius Niculae cu Denis Alibec, atacantul de la Farul a dezvăluit care sunt ambițiile sale pentru aceste preliminarii.

Reclamă

„A venit momentul ca tu să demonstrezi ceea ce ştim cu toţii”, i-a transmis Niculae, acum manager sportiv al loturilor naţionale.

„Asta îmi doresc şi eu, pentru că la cluburi am jucat, am marcat, dar la naţională pot să spun că am făcut meciuri bune, dar nu am avut realizări. Ca atacant, dacă nu marchezi, nu apari pe foaie şi în fotbal e important să fii pe prima pagină. Vreau să ne calificăm în primul rând şi să fiu golgheterul preliminariilor.

În ultima perioadă toate echipele au început să joace fotbal, stau foarte bine tactic, au adus antrenori de afară şi se vede lucrul acesta, dar cred că noi suntem mult mai talentaţi şi dacă vom avea ambiţia lor, cu siguranţă îi putem depăşi.

Este o grupă grea, toate echipele joacă foarte bine, dar eu am încredere în această echipă şi de când m-am dus la Farul, domnul Hagi mi-a transmis o mentalitate de învingător, să cred în mine şi în echipă, pentru că cei de afară nu au nimic în plus faţă de noi, poate doar ambiţia şi motivaţia. Normal, Elveţia este favorită, dar după ei suntem noi.

Israel şi Kosovo sunt echipe bune dar cred că suntem mai buni ca ei. După mine, noi suntem favoriţi la câştigarea grupei, dar Elveţia poate să ne pună cele mai mari probleme”, a declarat Denis Alibec pentru site-ul oficial al FRF.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:44
“Va fi mult mai dificil”. Elias Charalambous, avertisment pentru “tricolorii” lui Lucescu înaintea meciului cu Cipru
12:35
Programul etapei a 10-a din Liga 1. Surpriză privind meciul FCSB-ului cu Botoşani
12:08
Suma infimă pentru care Rapid riscă să fie depunctată şi să primească interdicţie la transferuri. Noi tensiuni în Giuleşti
11:57
Marele regret al lui Jannik Sinner, după finala pierdută cu Carlos Alcaraz la US Open 2025
11:23
Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea, în urcare în clasamentul WTA după US Open 2025. Ce locuri ocupă
10:59
Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român 5 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 6 Rapid, acord total cu Alin Fică! Ce urmează pentru ca transferul să fie realizat
Citește și