Real Madrid, un nou pas greșit în La Liga! Juventus, înfrângere cu Lazio! Erling Haaland, „dublă” în Southampton – Manchester City. Toate rezultatele, AICI

Cosmin Olteanu Publicat: 8 aprilie 2023, 23:50

Real Madrid, un nou pas greșit în La Liga! Juventus, înfrângere cu Lazio! Erling Haaland, dublă” în Southampton – Manchester City. Toate rezultatele, AICI

Meciurile zilei au fost LIVE SCORE pe AS.ro

Lazio – Juventus 2-1 și Real Madrid – Villarreal 2-3 au fost meciurile zilei în Europa! Ambele partide au putut fi urmărite, în format live text, pe AS.ro.

Tot astăzi, Nicolae Stanciu, mijlocașul celor de la Wuhan Three Towns, a câștigat Supercupa Chinei împotriva celor de la Shandong Taishan. Manchester City și Bayern Munchen au obținut și ele victorii importante.

Lazio – Juventus 2-1 și Real Madrid – Villarreal 2-3, meciurile zilei

Update: Real Madrid – Villarreal 2-3! Chukwueze a înscris cu un gol superb și a reușit „dubla”, aducând victoria.

Update: Lazio – Juventus 2-1! Mikinkovic Savic, Zaccagni și Rabiot au înscris.

Update: Real Madrid – Villarreal 2-2! Vinicius Junior și Jose Luis Morales.

Update: Real Madrid – Villarreal 1-1. Chukwueze a egalat înainte de pauză.

Update: Real Madrid a deschis scorul cu Villarreal. Pau Torres a deviat mingea în proprie poartă.

Update: Lazio şi Juventus se află la egalitate la pauză. Milinkovic Savic a deschis scorul, în timp ce Rabiot a egalat.

Update: Lionel Messi a deschis scorul în Nice – PSG.

Update: Erling Haaland a reușit „dubla”. Elevii lui Guardiola fac spectacol cu Southampton, scor 4-1.

Update: Erling Haaland a deschis scorul în Southampton – Manchester City!

Update: Matthijs de Ligt a marcat un gol de senzaţie în Freiburg – Bayern. Fundaşul olandez a marcat cu un şut de la 35 de metri, iar mingea s-a oprit în vinclul porţii celor de la Freiburg.

Update: Celtic a câştigat marele derby cu Rangers, scor 3-2.

Update: Wuhan Three Towns – Shandong Taishan 2-0. Xie Pengfiel a marcat în minutul 56. Nicolae Stanciu a fost autorul pasei decisive!

Update: Celtic – Rangers: Gol Celtic! Furuhashi înscrie din nou în minutul 62.

Update: Celtic – Rangers: Gol Rangers! Tavernier restabilește egalitatea în minutul 45.

Update: Celtic – Rangers: Gol Celtic! Furuhashi deschide scorul în minutul 26.

Update: Manchester United – Everton: Gol United! McTominay deschide scorul în minutul 36.

Update: Wuhan Three Towns – Shandong Taishan: Gol Wuhan! Aziz deschide scorul în minutul 10.

Update: Wuhan Three Towns – Shandong Taishan: A început meciul!

Update: Manchester United – Everton: A început meciul!

Update Celtic – Rangers: A început meciul!

Confruntarea dintre Lazio și Juventus, care contează pentru etapa a 29-a din Serie A, se anunță una pe cinste.

Lazio vine după o victorie, în ultima etapă de campionat, împotriva celor de la Monza, 2-0. În prezent, Lazio se află pe locul 2 din Serie A, cu 55 de puncte obținute după 28 de meciuri jucate.

De cealaltă parte, Juventus a remizat cu Inter, 1-1, în manșa tur din semifinalele Cupei Italiei. Formația milaneză ocupă locul 7, în campionat, cu 44 de puncte.

Echipele probabile de la Lazio – Juventus:

Lazio: Provedel – Hysaj, Casale, Romagnoli, Marusic – Milinkovic Savic, Cataldi, L. Alberto – Anderson, Immobile, Zaccagni.
Antrenor: Maurizio Sarri

Juventus: Szczesny – Danilo, Bremer, A. Sandro – Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic – Di Maria, Vlahovic.
Antrenor: Massimiliano Allegri

Real Madrid – Villarreal (22:00)

Un alt meci atractiv este cel dintre Real Madrid și Villarreal, din etapa a 28-a din LaLiga.

Real Madrid vine după o victorie categorică în fața marii rivale Barcelona, 4-0, în returul Cupei Spaniei. Echipa lui Carlo Ancelotti se află pe locul 2 din LaLiga, cu 59 de puncte obținute.

În timp ce Villarreal a învins-o pe Real Sociedad, 2-0, în campionat. „Submarinul galben” ocupă locul 6 în LaLiga, cu 44 de puncte.

Echipele probabile de la Real Madrid – Villarreal:

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Rudiger, Alaba – Modric, Tchouameni, Kroos – Valverde, Benzema, Vinicius Jr.
Antrenor: Carlo Ancelotti

Villarreal: Reina – Foyth, Mandi, Pau Torres, Pedraza – Terrats, Parejo, Baena – Chukwueze, Morales, Pino.
Antrenor: Quique Setien

Nicolae Stanciu se luptă pentru Supercupa Chinei. Ianis Hagi este rezervă în Celtic – Rangers

Nicolae Stanciu ar putea să-și treacă, în palmares, Supercupa Chinei, dacă echipa sa, Wuhan Three Towns, se va impune în fața celor de la Shandong Taishan. Partida Wuhan Three Towns – Shandong Taishan va avea loc astăzi, de la ora 14:35.

Ianis Hagi ar putea să evolueze în derby-ul Scoției, Celtic – Rangers. Internaționalul român este anunțat pe bancă la partida programată astăzi, de la ora 14:30.

Cele mai importante meciuri din Europa

Manchester United – Everton  2-0 (14:40)
Tottenham – Brighton 2-1 (17:00)
Wolves – Chelsea 1-0 (17:00)
Southampton – Manchester City 1-4 (19:30)
Celtic – Rangers 3-2 (14:30)
Wuhan Three Towns – Shandong Taishan 2-0 (14:35)

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa