Închide meniul

Sadio Mane va pleca de la Bayern Munchen la finalul sezonului! Anunţul presei din Germania

Viviana Moraru Publicat: 17 aprilie 2023, 9:33

Comentarii
Sadio Mane va pleca de la Bayern Munchen la finalul sezonului! Anunţul presei din Germania

Sadio Mane, în timpul unui meci la Bayern/ Profimedia

Sadio Mane se pare că va pleca de la Bayern la finalul actualului sezon. Anunţul a fost făcut în presa din Germania, care notează faptul că oficialii bavarezilor sunt nemulţumiţi de evoluţia fostului jucător de la Liverpool, cât şi de atitudinea acestuia, care s-a aflat în conflict cu Leroy Sane.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sadio Mane a fost transferat de Bayern la începutul sezonului, de la Liverpool. Bavarezii le-au plătit “cormoranilor” suma de 32 de milioane de euro, în schimbul senegalezului de 31 de ani.

Sadio Mane va pleca de la Bayern la finalul sezonului

Presa din Germania anunţă faptul că Sadio Mane nu intră în planurile lui Thomas Tuchel de la Bayern. Senegalezul se pare că nu se pliază pe stilul de joc pe care vrea să-l impună la echipă tehnicianul german.

În acest caz, oficialii campioanei Bundesligii îi vor căuta o echipă lui Sadio Mane, la finalul sezonului.

Evoluţiile lui Mane nu au fost pe placul şefilor din Bavaria, care glumesc amar şi susţin că l-au transferat pe “fratele geamăn” al senegalezului, la începutul sezonului, de la Liverpool.

Reclamă
Reclamă

În primul său sezon la Bayern, Sadio Mane a bifat 32 de meciuri, în care a marcat 11 goluri şi a reuşit 5 asisst-uri.

O eventuală plecare a lui Sadio Mane poate fi cauzată şi de conflictul pe care acesta l-a creat în vestiar, la finalul duelului pierdut cu Manchester City. Mai exact, senegalezul ar fi sărit la bătaie cu Leroy Sane, iar ceilalţi jucători au intervenit, pentru ca lucrurile să se liniştească.

Ca urmare a acelui episod, Sadio Mane a fost exclus din lotul lui Bayern la ultimul meci, remiza cu Hoffenheim, scor 1-1.

Reclamă

Leroy Sane şi Sadio Mane, în conflict după Manchester City – Bayern 3-0

Leroy Sane şi Sadio Mane s-ar fi luat la bătaie în vestiar, la finalul duelului dintre Manchester City şi Bayern, încheiat cu scorul de 3-0. Se pare ce întregul scandal ar fi pornit încă de pe teren, înaintea fluierului final de meci.

Cotidianul Bild anunţă faptul că Sadio Mane l-ar fi lovit cu pumnul în faţă pe Leroy Sane. Totul a pornit încă din minutul 82 al întâlnirii de pe Etihad. La momentul respectiv, Mane, abia introdus pe teren, ar fi fost nemulţumit de o pasă dată de Sane.

Concret, Sadio Mane aştepta să primească balonul de la coechipierul său, însă acesta a greşit pasa, iar mingea a fost interceptată de un jucător al lui Manchester City.

Scandalul dintre cei doi a pornit încă de pe teren, aceştia fiind surprinşi discutând aprins după faza respectivă.

Ulterior, scandalul a continuat la vestiare, unde sursa citată mai sus anunţă faptul că Sadio Mane l-ar fi lovit în faţă pe Leroy Sane, acest fapt având urmări vizibile asupra jucătorului german. De asememea, ceilalţi jucători ai lui Bayern au intervenit pentru ca spiritele să se calmeze.

Mane s-ar fi plâns de modul în care Sane i-ar fi vorbit. Dintr-o dată, l-a atacat și l-a lovit pe Sane în față”, anunţă sursa citată mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:51
A venit nota de plată pentru Luis Suarez şi Sergio Busquets! Ce suspendări au primit după circul provocat la finala Leagues Cup
9:38
Răsturnare de situaţie! FCSB a anunţat transferul unui jucător, dar mutarea a picat! Care e motivul
9:28
Luis Enrique a fost transportat la spital şi operat de urgenţă după un accident cu bicicleta
9:13
Elveţia a “spulberat-o” pe Kosovo în meciul fostelor adversare ale României! Rezultate din preliminariile CM
9:12
Maroc, prima echipă africană calificată la World Cup 2026
8:53
Jannik Sinner – Carlos Alcaraz e finala US Open 2025! Djokovic, învins în trei seturi de spaniol
1 VIDEORomânia – Canada 0-3. Tricolorii au suferit o înfrângere ruşinoasă în amicalul de lux de pe Arena Națională 2 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 3 Primul 11 ales de Mircea Lucescu pentru amicalul cu Canada! Marea surpriză pregătită de selecționer 4 EXCLUSIVMircea Lucescu, reacţie surprinzătoare după România – Canada 0-3: “Nu sunt nemulţumit de joc” 5 Dinamo a făcut un nou transfer! Un fost jucător de la Steaua a semnat cu “câinii” 6 VIDEONorris, cel mai rapid în FP2 din MP al Italiei! Cursa de la Monza e duminică (15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY)
Citește și