Adrian Porumboiu știe ce l-ar face pe Gigi Becali să revină la FCSB. Fostul arbitru este de părere că patronul roș-albaștrilor ar reveni în prim plan la echipă, în cazul unui succes cu Universitatea Craiova. Porumboiu susține că Becali s-ar răzgândi și nu ar mai ceda echipa.
Gigi Becali a fost extrem de nemulțumit de arbitrajul din partida dintre Rapid și FSCB. Astfel, ca urmare, acesta a anunțat că se retrage din fotbal și îl lasă șef la echipă pe Mihai Stoica.
Adrian Porumboiu știe ce l-ar face pe Gigi Becali să revină la FCSB
Adrian Porumboiu este de părere că Gigi Becali ar reveni asupra deciziei de a se retrage de la FCSB, în cazul în care echipa va învinge Universitatea Craiova, în derby-ul din această rundă. Fostul patronul de la Vaslui a declarat că în caz contrar, latifundiarul din Pipera ar rămâne supărat pe arbitrajul de la duelul din Giulești.
Totodată, Porumboiu nu crede în posibilitatea ca Gigi Becali să se retragă din fotbal.
„(n.r. Credeți că Gigi Becali se va ține de cuvânt și va renunța la fotbal?) Niciodată! O să îl vedeți, vine de unde e plecat de la Muntele Athos, se mai roagă pentru iertarea păcatelor…
Dacă o avea timp cineva să i le ierte pe toate. Dacă va câștiga (n.r. cu Universitatea Craiova) va anunța că s-a răzgândit. Dacă nu, va rămâne supărat.
Astea sunt povești. E mai grav că sunt foarte mulți care cred în poveștile astea”, a declarat Adrian Porumboiu, conform prosport.ro.
FCSB se pregătește de duelul cu Universitatea Craiova, din etapa a șasea a play-off-ului din Liga 1. Duelul va avea loc în Bănie, și se va desășura duminică, de la ora 21:00, în format live text, pe AS.ro.

Gigi Becali, un nou anunţ despre vânzarea FCSB
Gigi Becali a făcut un nou anunţ despre vânzarea FCSB şi este mai hotărât ca niciodată să facă acest pas. Până când va primi suma de 25 de milioane de euro pe care o cere, Becali l-a lăsat pe Mihai Stoica să fie numărul 1 în club.
Chiar dacă nu va mai fi implicat direct, Gigi Becali a spus că va urmări din umbră activitatea de la club până în momentul în care va găsi cumpărători.
„Eu m-am retras deja, trebuie să vând echipa. Până să o vând ce să fac, să o arunc pe geam? Nu mai intervin, nu mă mai interesează.
Vreau să o vând și gata. MM Stoica va face și gata. De ieri, e președintele Consiliului de Administrație. Ce am spus, așa fac„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.
- Adrian Porumboiu știe cum s-ar întoarce Gigi Becali la FCSB
- Ce a declarat fostul patron de la Vaslui
- Marele Premiu de Formula 1 al Italiei e pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, în perioada 5-7 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară
- Andrei Nicolescu a anunțat ce sumă poate plăti Dinamo, de fapt, pentru transferul lui Matei Ilie
- Mirel Rădoi cedează un jucător la o rivală din Liga 1. Anunțul făcut de Universitatea Craiova
- Victor Angelescu confirmă interesul Rapidului pentru Alin Fică: „Suntem în negocieri”
- Mihai Stoica, noi detalii despre Vlad Chiricheș. Cum mai poate juca la FCSB, după decizia luată de Gigi Becali