Închide meniul

Ştefan Târnovanu, prima reacţie după ce Gică Hagi i-a spus că “o să plângă iar”: “Nu am cum să mă iau de dânsul niciodată în viaţa asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 20 mai 2023, 20:12

Comentarii
Ştefan Târnovanu, prima reacţie după ce Gică Hagi i-a spus că o să plângă iar: Nu am cum să mă iau de dânsul niciodată în viaţa asta!

Ştefan Târnovanu, în timpul unui meci pentru FCSB / Profimedia

Ştefan Târnovanu a avut o primă reacţie după ce Gică Hagi i-a spus că “o să plângă iar”. Târnovanu spune că declaraţiile “Regelui” l-au motivat, dar a precizat că nu se poate lua de Hagi “niciodată în viaţa asta!”

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Dumnezeu le-a aşezat frumos, chiar dacă se spunea că toată lumea trage pentru Farul”, a fost declaraţia lui Ştefan Târnovanu care l-a făcut pe Hagi să îi aducă aminte de dubla umilinţă cu Silkeborg.

Ştefan Târnovanu, prima reacţie după ce Gică Hagi i-a spus că “o să plângă iar”

Normal că m-au motivat, însă după meciul cu CFR s-au înțeles niște lucruri complet greșit. Nu am cum să mă iau de domnul Hagi niciodată în viața asta. Nici acum, nici în viitor nu mi-aș permite să fac asta. Am spus doar că, în afara clubului, toată lumea ține cu Farul.

Drept urmare, toată săptămâna m-am uitat la oameni de fotbal, antrenori, jucători, conducători. Toți vor să câștige campionatul Farul. Acum să vedem cât de reală este susținerea asta. Dacă vom câștiga noi, simt că vor fi câțiva care se vor schimba, care vor spune că noi meritam, că nu știu ce. Important e să fim montați, motivați și să luăm cele trei puncte.

Am perceput-o ca pe o motivație în plus (n.r – declarația lui Hagi despre meciurile cu Silkeborg). Mi-a dat încredere mult mai mult. Vorbele rele pot face uneori mai mult bine decât o vorbă bună, așa că vom vedea mâine“, a spus Ștefan Târnovanu pentru orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Gică Hagi, răspuns devastator pentru Ştefan Târnovanu

Managerul tehnic de la Farul i-a amintit de cele 10 goluri primite cu Silkeborg, în Conference League.

„(Moderator: Voi pe cei de la FCSB i-aţi provocat? Târnovanu a fost extrem de agresiv la adresa voastră…) Vom vedea. Nu, absolut nimic! Poate când juca la Iaşi, el ştie. Vine meciul, vom vedea.

Sunt lucruri normale, fiecare să ţină cu echipa lui. Dar e destul de tânăr, să vorbească de echipa lui. Să nu-i amintesc de 10-0 când plângea pe teren. Poate plânge duminică iar.

Reclamă

Şi l-am văzut plângând. E bine să îşi vadă de drumul lui. Farul va deveni campioană pentru că e cea mai bună echipă din România. A demonstrat tuturor, lumea e mulţumită! Ei să vorbească de echipa lor, că noi nu am vorbit de ei„, a declarat Gică Hagi la digisport.ro.

Derby-ul Farul – FCSB, din etapa a 9-a a play-off-ului Ligii 1, este duminică, de la ora 21:00, în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Cum arată clasamentul din play-off-ul Ligii 1:

1. Farul – 47 de puncte
2. FCSB – 46 de puncte
3. CFR Cluj – 39 de puncte
4. Universitatea Craiova – 37 de puncte
5. Rapid – 35 de puncte
6. Sepsi – 26 de puncte

Ştefan Târnovanu, în lacrimi după ce Silkeborg a marcat golul cinci cu FCSB

Au fost imagini emoţionante cu Ştefan Târnovanu, în luna octombrie a anului trecut. Portarul roş-albaştrilor a primit 10 goluri, în două meciuri în faţa danezilor, şi a început să plângă după cel de-al cincilea încasat pe Arena Naţională.

Ştefan Târnovanu a fost uluit, după ce Silkeborg a marcat golul cinci pe Arena Naţională. Portarul roş-albaştrilor s-a închinat, ulterior a început să plângă, FCSB trăind una dintre cele mai crunte umilinţe din istoria clubului.

După golul cinci, fanii au început să părăsească Arena Naţională. Încă de la pauză, suporterii i-au cerut demisia lui Nicolae Dică. Nici jucătorii nu au scăpat, după evoluţia dezastruoasă, fiind huiduţi copios.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina România în Grupa H?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:05
Sorin Cârţu, nemulţumit că Mircea Lucescu nu l-a folosit pe Ştefan Baiaram: “E cel mai în formă jucător”
17:04
Ronaldo și Szoboszlai, în prim-plan după duelul din preliminariile World Cup 2026. Ce s-a întâmplat la vestiare
17:00
Cu cine a putut discuta Gigi Becali despre transferul lui Mario Tudose la FCSB: “Te comporți ca un mafiot”
16:46
VideoGrand Prix ediția 25: Cătălin Ghigea și Antal Putinică analizează Marele Premiu al Italiei
16:40
Gigi Becali, anunț despre transferul lui Kennedy Boateng la FCSB: “E jucător bun”
16:33
Decizie în regim de urgență luată de Răzvan Burleanu. Viitorul lui Mircea Lucescu poate fi stabilit în curând
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial 3 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun” 4 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 5 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 6 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB
Citește și