Închide meniul

Reacţia lui Răzvan Lucescu, după ce s-a zvonit că o poate prelua pe CFR Cluj! Ce clauză are la PAOK

Viviana Moraru Publicat: 6 iunie 2023, 20:42

Comentarii
Reacţia lui Răzvan Lucescu, după ce s-a zvonit că o poate prelua pe CFR Cluj! Ce clauză are la PAOK

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci pe banca lui PAOK/ Profimedia

Reacţia lui Răzvan Lucescu, după ce s-a zvonit că o poate prelua pe CFR Cluj, nu s-a lăsat aşteptată. Antrenorul român susţine că se află sub contract cu cei de la PAOK, şi nu s-a pus problema să îi părăsească pe greci pentru a merge în Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Lucescu se află la al doilea mandat pe banca celor de la PAOK. În sezonul recent încheiat, trupa antrenorului român s-a clasat pe locul 4, şi a jucat finala Cupei Greciei.

Reacţia lui Răzvan Lucescu, după ce s-a zvonit că o poate prelua pe CFR Cluj

Răzvan Lucescu a negat informaţiile conform cărora ar fi pe lista lui Neluţu Varga pentru a o prelua pe CFR Cluj. Tehnicianul de la PAOK susţine că mai are un an de contract cu gruparea elenă, şi are de gând să-şi ducă înţelegerea la bun sfârşit.

De asemenea, Lucescu Jr. a declarat că are o clauză de reziliere de şapte milioane de euro, în cazul în care va vrea să plece de pe banca celor de la PAOK.

“Dacă se zice, să rămânem la faza de ‘se zice’. Nu știu nimic, eu sunt sub contract cu PAOK încă un an. Am o clauză de reziliere de șapte milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Nu am de ce să discut acest subiect, pentru mine nu există. Nici nu știu dacă e adevărat. Îmi fac publicitate singur? Habar nu am”, a declarat Răzvan Lucescu, pentru digisport.ro.

Răzvan Lucescu a tras concluziile, după sezonul avut alături de PAOK

Răzvan Lucescu a anunţat că va rămâne şi în sezonul viitor la PAOK. Antrenorul român a tras concluziile după sezonul petrecut pe banca trupei elene, şi a dezvăluit că în continuare se simte rănit de finala Cupei Greciei, finală pierdută în faţa celor de la AEK.

De asemenea, antrenorul român încă nu a depăşit înfrângerea din finala Cupei Greciei, atunci când PAOK a fost învinsă de AEK cu 2-0, deşi trupa din Salonic a jucat în superioritate numerică încă din minutul şase al întâlnirii.

Reclamă

„A fost un an greu, ciudat, dezamăgitor. Sunt sub influența ultimului rezultat. Am jucat 11 finale între Cupă, Champions League în Asia, Cupa Ligii. Am pierdut 4, am câștigat 7 și asta a fost cea mai dureroasă. Am pierdut și furați de arbitri într-un anumit moment, dar ce s-a întâmplat acum m-a rănit enorm.

Era un meci de câștigat, ar fi trebuit să-l câștigăm și n-am reușit. N-am avut curaj să câștigăm. Nu pot spune că a fost vorba de ghinion, am ratat 7-8 ocazii mari și am primit un gol dintr-o prostie. Fotbalul, în final, îi răsplătește pe cei care sunt îndrăzneți și au curaj. Noi n-am avut curaj.

(N.r. Rămâneţi la PAOK) Da, rămân în Grecia!”, a declarat Răzvan Lucescu, la revenirea în ţară.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:39
Gheorghiţă se gândeşte deja la revenirea la FCSB după ce a debutat cu assist la U Cluj: “Să mă întorc pregătit”
0:31
“E dureros” Ianis Zicu şi-a criticat jucătorii şi a făcut praf arbitrajul: “A fost 11 metri. O manieră ciudată”
0:31
Ioan Ovidiu Sabău răsuflă ușurat după Farul – “U” Cluj 0-1: “Altădată ne-am supărat, azi îi felicit”
0:15
VIDEOGil Vicente – Porto 0-2. “Dragonii” închid etapa a doua din Liga Portugal cu o victorie fără emoții
0:07
“Are psihoza asta” Verdictul lui Mihai Stoica în privinţa lui Dennis Politic, după derby-ul Rapid – FCSB 2-2!
23:54 18 aug.
“Arăţi de parcă ai fost la război” Reacţia eroului lui U Cluj, Mikanovic, după victoria echipei sale cu Farul!
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 5 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB 6 „Dezastruos!” Echipa pe care Dan Petrescu o vedea „100% campioană în România” s-a prăbușit complet
Citește și