Sergiu Hanca, aproape de revenirea la Dinamo

Dan Roșu Publicat: 8 iunie 2023, 11:33

Comentarii
Sergiu Hanca, aproape de revenirea la Dinamo

Sergiu Hanca, în tricoul Universităţii Craiova / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Sergiu Hanca este aproape de revenirea la Dinamo. Mijlocaşul de 31 de ani e la un pas de despărţirea de Universitatea Craiova, dar şansele ca el să rămână în Liga 1 sunt foarte mari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hanca era unul dintre jucătorii aduşi la Universitatea Craiova pentru ca echipa lui Rotaru să se bată la titlu. Nu a fost cazul şi Sergiu a avut unul dintre cele mai slabe sezoane ale carierei, după ce a ajuns în Bănie, liber de contract, de la Cracovia.

Sergiu Hanca, aproape de revenirea la Dinamo

Hanca a prins doar un meci în play-off-ul Ligii 1 şi e aproape de despărţirea de olteni. Totuşi, conform fanatik.ro, jucătorul cotat la 650.000 de euro ar putea ajunge la echipa din Ştefan cel Mare, pentru care a mai evoluat în perioada 2016-2019.

Hanca nu a fost titular de bază la Craiova nici pe vremea lui Mirel Rădoi, dar nici în mandatul lui Eugen Neagoe. Mai mult, el a fost şi exclus din lotul oltenilor, alături de Andrei Ivan, Jovan Markovic și Ionuț Vînă.

A urmat şi un litigiu cu clubul, în urma căruia Sergiu Hanca şi Ionuţ Vînă sperau să câştige milioane de euro. Nu a fost cazul şi Comisia de Recurs a FRF a luat decizia ca jucătorii să nu primească nicio sumă de bani de la patronul Rotaru.

Reclamă
Reclamă

„Cred că Hanca a făcut un lucru nu că necugetat, un lucru care dă dovadă de lipsă de respect și de lipsă de educație. Eu cred că a vrut să provoace toată această nebunie. El a făcut parte din programul echipei, știa că e acolo, avea o divergență cu Rădoi, Rădoi știa că e impulsiv.

Suspectez în acest moment chiar că la Ocna Mureș, acel penalty care trebuia dat celor de la Ocna Mureș, Hanca l-a premeditat. A vrut să îl facă să îl enerveze pe Rădoi. Asta suspectez în acest moment după ce a dat dovadă”, spunea Mihai Rotaru despre Sergiu Hanca.

Ovidiu Burcă i-ar transfera pe Tudor Băluţă şi Florinel Coman

Ovidiu Burcă i-ar transfera pe Tudor Băluţă şi Florinel Coman dacă ar avea milioane de euro la Dinamo. În direct la AS.ro LIVE, antrenorul celor de la Dinamo a pronunţat numele lui Tudor Băluţă şi Florinel Coman când a răspuns ce jucători ar transfera dacă ar avea 10 milioane de euro buget.

Reclamă

Antrenorul celor de la Dinamo consideră că Tudor Băluţă este cel mai bun jucător din Liga 1. Pe Florinel Coman l-a vrut şi Rapid.

„Băluţă de la Farul îmi place foarte mult. Cred că este, din punctul meu de vedere, cel mai bun jucător din campionatul României. Îmi place şi Florinel Coman extrem de mult„, a spus Ovidiu Burcă la AS.ro LIVE.

Ovidiu Burcă a realizat o adevărată minune la Dinamo şi a reuşit o promovare la care puţini se aşteptau în Liga 1. Burcă e de părere că acest sezon este un nou început pentru echipa din Ştefan cel Mare.

„În momentul în care echipa a retrogradat, foarte multă lume a perceput-o ca pe ceva tragic. Eu când am venit, am spus că cel mai bun lucru care i s-a întâmplat lui Dinamo a fost să retrogradeze. Era nevoie de o regenerare a clubului. Dinamo a renăscut din propria cenuşă, a înflorit din propria cenuşă. Vorbesc şi de mentalitatea care exista în interiorul clubului şi în interiorul vestiarului.

Vă spun sincer că am fost extrem de surprins să văd ambientul şi ce se întâmplase cu un an înainte. Nu am promis promovarea, ci că voi crea un climat de de performanţă. Lucrurile, din punctul ăsta de vedere, arată mult mai bine. Probabil cei care vor veni după mine vor găsi„, a mai spus Ovidiu Burcă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:52

Un fost jucător la Arsenal, atacat de un bărbat din cauza unei postări de pe Instagram de acum un an

14:38

Ce primă vor încasa jucătorii Universităţii Craiova, după câştigarea Cupei României. Decizia lui Mihai Rotaru

14:31

„E un nesimțit!” Varga l-a atacat dur pe Pancu și a anunțat pe cine vrea în locul lui

14:13

“Domne, stai puţin!”. A răbufnit după ce a aflat arbitrul delegat la “finala” Universitatea Craiova – U Cluj

14:02

Vestiarul Realului a ales: cine pleacă de la club după bătaia Valverde-Tchouameni! Surpriză uriașă

13:46

“Stai în banca ta. Anul ăsta, iei notiţe”. Adrian Mutu l-a apărat pe Cristi Chivu şi l-a făcut praf pe Jose Mourinho

1 Nou antrenor în Liga 1. Mutarea va fi oficializată la final de sezon 2 VIDEOCristi Chivu, gest de mare modestie la ceremonia de decernare a trofeului! Ce a făcut antrenorul român 3 Robert Lewandowski a spus ”DA”! Atacantul Barcelonei va primi un salariu anual de 90 de milioane de euro 4 “Vreau să subliniez asta”. Ce a spus preşedintele lui Inter despre Cristi Chivu, după eventul reuşit 5 Decizia radicală luată de Sorana Cîrstea la Roma, chiar la miezul nopţii 6 FCSB ajunge la Comisia de Disciplină. Gigi Becali a numit antrenor preparatorul fizic de la echipă!
Citește și