Gabi Iancu continuă în Liga 1! Anunţul clubului: “E o zi mare pentru clubul nostru”

Alex Masgras Publicat: 10 iunie 2023, 19:21

Comentarii
Gabi Iancu continuă în Liga 1! Anunţul clubului: E o zi mare pentru clubul nostru

Gabi Iancu, în tricoul lui Hermannstadt / Hepta

Gabi Iancu continuă în Liga 1. Atacantul român şi-a reziliat contractul cu Akhmat Grozny, echipă cu care mai avea contract până în 2024, şi a semnat cu FC Hermannstadt, echipa la care a evoluat sub formă de împrumut în a doua parte a sezonului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gabi Iancu a semnat un contract valabil pentru următoarele două sezoane cu echipa antrenată de Marius Măldăruşanu.

Gabi Iancu continuă în Liga 1! Anunţul clubului: “E o zi mare pentru clubul nostru”

“#OFICIAL Gabi Iancu a semnat un contract valabil pentru următoarele două sezoane @ FCH!

După ce a reziliat cu F.C. Ahmat Groznîi (RUS), Gabi Iancu a decis să revină și să rămână la noi! Cu puțin timp în urmă, Gabi a semnat o înțelegere contractuală valabilă pentru următoarele două sezoane cu A.F.C. Hermannstadt.

Suntem fericiți pentru acest fapt și avem convingerea că este o zi mare pentru clubul nostru și pentru toți suporterii adevărați #FCH!”, au scris cei de la FC Hermmanstadt pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

https://www.facebook.com/hermannstadt.fc/posts/733784025413697?ref=embed_post

În sezonul recent încheiat, Gabi Iancu a evoluat în 10 partide pentru FC Hermannstadt, în care a marcat un gol şi a oferit o pasă de gol. În prima parte a sezonului, Iancu a evoluat la FC U Craiova, echipă pentru care a evoluat în 17 meciuri în toate competiţiile. El a marcat pentru Craiova trei goluri şi a oferit o pasă de gol.

Gabi Iancu a anunțat diferența dintre Gică Hagi și Gigi Becali

Gabi Iancu a anunțat care este diferența dintre Gică Hagi și Gigi Becali, din postura jucătorului crescut la academia ”Regelui”, care însă a evoluat și pentru FCSB.

Reclamă

Gabi Iancu a câștigat titlul de campion al României și alături de Gigi Becali, dar și cu echipa lui Gică Hagi. Jucătorul de 29 de ani preferă modul în care lucrează fostul căpitan al Generației de Aur, chiar dacă susține că și acesta e dur cu jucătorii, la antrenamente.

”Da, nu e ușor, dar majoritatea care au rezistat au avut ani de excepție. Nu sunt mulți. Au avut jucători cu experiență foarte mare care au și jucat. A fost Dică, a fost Cernat, a fost Bănel până într-un anumit punct, Eric a fost foarte bun, Larie.

Prefer să mă facă varză la antrenament, decât să iasă la televizor și să audă toată lumea niște cuvinte urâte adresate mie, părerea mea. Am lucrat și cu Gică Hagi și cu Gigi Becali, dar era o perioadă mai calmă, erau și rezultate”, a spus Iancu, citat de digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:42 16 apr.

Alvaro Arbeloa a făcut praf arbitrajul după Bayern – Real Madrid 4-3: „A distrus meciul”

0:27 16 apr.

S-au făcut calculele! Ce șanse au cele patru semifinaliste din Champions League să ajungă în marea finală

0:25 16 apr.

Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3!

0:05 16 apr.

Eliminare stupidă în Bayern – Real. Eduardo Camavinga și-a “îngropat” echipa cu două galbene în opt minute

23:57

Ştim tabloul complet al semifinalelor Ligii Campionilor! Când se vor disputa meciurile “de foc”

23:56

Arsenal și Bayern Munchen completează tabloul semifinalelor din Champions League! Dramatism la Munchen

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor” 6 Prima decizie luată de Costel Gâlcă, după tensiunile izbucnite în vestiarul Rapidului
Citește și