Florinel Coman, despre momentul viral din FCSB – Dinamo 2-1: “Nu am făcut selfie pentru că nu avea folie şi eram transpirat”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 22 iulie 2023, 23:48

Comentarii
Florinel Coman, despre momentul viral din FCSB – Dinamo 2-1: Nu am făcut selfie pentru că nu avea folie şi eram transpirat

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Florinel Coman, despre momentul viral din FCSB – Dinamo 2-1. Florinel Coman a fost omul meciului FCSB – Dinamo 2-1. Atacantul roş-albaştrilor a deschis scorul cu un super-gol şi a fost protagonistul unei faze inedite: a făcut selfie cu telefonul unui fan dinamovist.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pentru Coman, acesta este al doilea gol marcat în acest sezon, după reuşita din duelul cu FC U Craiova 1948. Cele două reuşite au dus la şase puncte adjudecate de roş-albaştri în primele două etape ale Ligii 1. Coman a vorbit şi despre momentul viral cu telefonul.

Florinel Coman, despre momentul viral din FCSB – Dinamo 2-1

Contează mai puţin pentru mine, important e că am câştigat în derby şi asta ne dă elan pentru meciul din Europa. A fost o senzaţie specială pentru că este un derby, am jucat pentru suporteri. Le dedicăm victoria. Ne-am motivat imaginile cu ei la coadă. Au stat de la 6 jumate şi să vină să vadă Steaua (n.r. – FCSB) câştigând în derby. Derby de România trebuie să se joace pe un stadion mare.

E cel mai important meci. Dinamo a jucat bine, dar mai are de lucrat. Am început să mă perfecţionez şi cu piciorul neîndemânatic. Important e că a intrat. Mă bucur că am reuşit să înscriu împotriva celor de la Dinamo. Am început bine acest campionat, dar de acum începe greul pentru că vom juca din 3 în 3 zile.

Nu am făcut că nu avea folie şi nu a mers. Nu am reuşit. Puţin umor. Am văzut un telefon, nici nu am văzut când a fost aruncat. Îmi cer scuze dacă cineva consideră că am făcut un gest nepotrivit”, a spus Florinel Coman la digisport.ro, după FCSB – Dinamo 2-1.

Reclamă
Reclamă

Florinel Coman, momente virale în Liga 1

Florinel Coman a încercat să îşi facă un selfie cu telefonul unui fan dinamovist. Momentul viral a avut loc spre finalul primei reprize a derby-ului de pe Arcul de Triumf. Coman a obţinut un corner când scorul era 2-0 pentru FCSB, primul gol fiind marcat chiar de Mbappe. În acel moment, un ultras dinamovist a aruncat cu propriul telefon pe gazon.

Coman nu a stat pe gânduri, a luat telefonul şi şia încercat să îşi făcă un selfie. Telefonul a ajuns apoi la fanul oaspeţilor, care a fost supărat de „răspunsul” genial primit de la Coman.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:00

FotoKansas City Stadium: Arena care e în Cartea Recordurilor va găzdui 6 meciuri la Cupa Mondială 2026

23:39 15 mai

Ilie Dumitrescu a identificat marea problemă de la Rapid: “Un fenomen mai complex”. Cui i-a dat dreptate

23:30 15 mai

VIDEOSUA – Elveţia 1-3! Revanşă după finala pierdută în 2025. Canada şi Finlanda, debut cu dreptul la Mondialul de hochei

23:24 15 mai

Bogdan Andone a comentat faza controversată din FC Argeș – Rapid și a transmis ce obiectiv și-a trasat pentru ultimul meci

23:00 15 mai

Costel Gâlcă şi-a anunţat plecarea de la Rapid: “Opinia mea nu prea a contat”. Mesaj dur către conducere

22:51 15 mai

Fază controversată în FC Argeş – Rapid 2-2! Un gol superb a fost anulat de VAR

1 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 2 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 3 Gigi Becali a făcut anunțul! Cine va fi patron la FCSB după ce el se retrage 4 FotoCristi Borcea a anunţat dezastrul în România, după ce a investit 35 de milioane de euro: “O fac din prostie”! 5 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 6 FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal
Citește și