Închide meniul

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Marius Şumudică: “Sunt dezamăgit! Eu antrenam şi el făcea asta!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 28 august 2023, 18:51

Comentarii
Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Marius Şumudică: Sunt dezamăgit! Eu antrenam şi el făcea asta!

Nicolae Dică, într-un interviu / Captură gsp.ro

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Marius Şumudică. Fostul antrenor de la FC U Craiova 1948 s-a arătat extrem de dezamăgit după ce Şumudică a spus că negocia preluarea echipei cu Adrian Mititelu chiar în momentul în care acesta era antrenorul echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Până la urmă, negocierile dintre Marius Şumudică şi Adrian Mititelu au eşuat şi totul s-a transformat într-un scandal monstru.

Nicolae Dică s-a prăbuşit emoţional din cauza lui Marius Şumudică

“Am văzut declarația domnului Șumudică că negocia de două-trei săptămâni cu Craiova. Când eu câștigam, dânsul negocia cu Craiova. Am văzut declarația lui de acum câteva zile.

Acum nu știu despre ce vorbea. Acum 2-3 săptămâni eu eram la Craiova și câștigam cu Voluntari și Botoșani. Sunt dezamăgit. Eu asta am văzut că s-a scris, că a declarat că negocia de 2-3 săptămâni cu Craiova”, a spus Nicolae Dică la orangesport.ro.

Marius Şumudică a arătat în miez de noapte fişa postului de la FC U Craiova

Marius Şumudică a arătat în miez de noapte fişa postului de la FC U Craiova. Antrenorul a făcut noi declaraţii. Adrian Mititelu l-a atacat pe Şumudică, iar acum e război pe faţă între tehnician şi cei doi Adrian Mititelu, seniorul şi juniorul.

Reclamă
Reclamă

Primii 30.000 de euro a zis că nu are bani acum și că mi-i dă în 30 de zile, nu acum. Și eu i-am cerut cei 50.000 de euro în teren de trei zile, nu 30.000 de acum și 20.000 în ianuarie.

Uite ce rușine la fișa postului. Lasă că fac și eu public acum. Dacă vrea război cu mine, o să aibă război. La punctul D: ‘inteligență peste medie’. Păi ce, mă dai afară că nu am inteligență peste medie? Cum măsori tu dacă am inteligență peste medie? ‘Abilități de a vorbi’. Ce sunt astea? Se face de rușine, dar dacă vrea, continuăm, nu e problemă.

Tu ieri spuneai că mă vrei antrenor, erai disperat, îmi făceai ofertă și acum spui că m-au făcut antrenor Budescu și cu Alibec. Acum nu mă mai voiai? Răde lumea de tine (n.r. – Adrian Mititelu) ce spui.

Reclamă
Eu am documentele, am tot. Eu îi demonstrez tot. Zice că ‘la semnarea contractului 30.000 de euro’. De unde? Scrie că mi-i dă în 30 de zile. Dacă pierdeam două meciuri în 30 de zile și mă dădea afară nu mai mi-i dădea. Îi pierdeam. Ce e asta?

Eu dacă cumpăr o mașină îți dau o parte din bani peste 30 de zile și restul în ianuarie? Păi, ce, mă iei în leasing?, a declarat Marius Șumudică pentru fanatik.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:13
Celta Vigo – PAOK LIVE SCORE (22:00). Răzvan Lucescu îl înfruntă pe Ionuț Radu. Programul românilor din competițiile europene
17:07
VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 octombrie
16:53
Ce o așteaptă pe Universitatea Craiova la meciul cu Rakow. Câți fani olteni au făcut deplasarea în Polonia
16:38
Presiune pe Mirel Rădoi înainte de Rakow – Universitatea Craiova. Sorin Cârțu: „Nu știu dacă vreun antrenor…”
16:36
Trofeul Poiana Brașov, finala sezonului 2025 la viteză în coastă, are record de piloți la start
16:30
Anunţul lui Gigi Becali despre venirea lui la stadion la meciul FCSB – Young Boys!
1 Nicușor Bancu și-a aflat pedeapsa după ce a fost eliminat cu Dinamo! Nu a scăpat nici Cristi Balaj 2 Gigi Becali a anunţat echipa de start a lui FCSB pentru meciul cu Young Boys: “Alibec va marca” 3 FotoPrimele imagini cu Giorgios, fiul lui Ianis si al Elenei Hagi. Nepotul “Regelui” a fost botezat 4 Verdictul lui Fabio Capello după ultima victorie a Interului lui Cristi Chivu: “Ăsta e adevărul” 5 A vrut să cumpere Steaua, dar suma l-a şocat şi s-a retras: “Băi, nene, ce aveţi voi? E de râs” 6 Malcom Edjouma, anunţ despre viitorul său la FCSB, înaintea meciului cu Young Boys: “După, nu e problema mea”
Citește și