Adrian Ilie știe ce-i lipsește lui Florinel Coman, după ce a marcat primul gol la națională: „De asta are nevoie!”

Viviana Moraru Publicat: 17 octombrie 2023, 9:37

Comentarii
Adrian Ilie știe ce-i lipsește lui Florinel Coman, după ce a marcat primul gol la națională: De asta are nevoie!”

Florinel Coman, în timpul unui meci la echipa naţională/ Hepta

Adrian Ilie știe ce-i lipsește lui Florinel Coman, după ce extrema FCSB-ului a marcat primul gol la națională. Fostul internațional a declarat că „Mbappe de România” are nevoie de încredere, pentru a avea evoluții solide într-un meci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florinel Coman a „spart gheața” și a marcat primul gol la echipa națională. Mijlocașul a punctat în duelul dintre România și Andorra, duel încheiat cu scorul de 4-0.

Adrian Ilie știe ce-i lipsește lui Florinel Coman, după ce a marcat primul gol la națională

Adrian Ilie a făcut o paralelă între Ianis Hagi și Nicolae Stanciu, și Florinel Coman. „Cobra” este de părere că mijlocașul FCSB-ului are nevoie de un moral bun înaintea unui meci, pentru a putea avea evoluții solide, în timp ce ceilalți doi au capacitatea de a decide o partidî în orice moment.

De asemenea, Adrian Ilie a mai declarat că Florinel Coman stă bine la capitolul execuții, însă acestea vin ca urmare a încrederii pe care acesta a căpătat-o în el.

„Vorbim de jucători. Coman, de exemplu, este foarte bun și are execuții, dar Coman ca să aibă execuții are nevoie de meciuri în spate. Ianis și Stanciu nu au nevoie de meciuri bune în spate, ei deblochează situația chiar nejucând nimic. Coman are execuții, dar trebuie să vină pe un fond bun, să aibă încredere în lucrul respectiv.

Reclamă
Reclamă

Băieții ăștia (n.r – Iani Hagi și Nicolae Stanciu) au încredere în ei tot timpul, d-aia deblochează printr-o lovitură sau un șut de undeva. Coman are nevoie de un joc bun ca să aibă execuția respectivă”, a declarat Adrian Ilie, conform fanatik.ro.

Nicolae Stanciu i-a depăşit pe Marius Lăcătuş şi Adrian Ilie, după România – Andorra

Nicolae Stanciu i-a depăşit pe Marius Lăcătuş şi Adrian Ilie, după partida dintre România şi Andorra, încheiată cu scorul de 4-0. Căpitanul „tricolorilor” i-a depăşit pe cei doi foşti internaţionali în topul marcatorilor naţionalei.

După golul marcat în poarta Andorrei, Nicolae Stanciu a ajuns la 14 reuşite în tricoul naţionalei. După ce a atins această bornă, mijlocaşul i-a depăşit în topul golgheterilor „tricolorilor” pe Marius Lăcătuş, Adrian Ilie şi Claudiu Keşeru.

Reclamă

De asemenea, graţie reuşite de pe Arena Naţională, Nicolae Stanciu i-a egalat în topul golgheterilor pe Gabi Balint şi Bogdan Stancu.

Golgheterii naţionalei României sunt Adrian Mutu şi Gică Hagi, ambii cu câte 35 de goluri marcate sub tricolor.

După victoria cu Andorra, FRF a publicat bornele atinse de România, şi de „tricolori”. Pe lângă cifrele lui Stanciu, se mai numără şi faptul că echipa naţională este pe locul secund, din punct de vedere al meciurilor fără goluri primite în această campanie de calificare la EURO, după Portugalia.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:21

Daniel Pancu ştie cine are prima şansă la titlu: “Sunt foarte puternici”

10:42

Florin Prunea a dat verdictul. Cine e cel mai bun antrenor din Liga 1 în acest moment

10:30

Un fost atacant din Giuleşti critică tactica lui Costel Gâlcă cu CFR: “Nu înţeleg”

10:10

Unde câștigă Mercedes în fața Ferrari

10:02

Cristi Chivu încearcă o lovitură uriaşă pe piaţa transferurilor! Starul naţionalei Spaniei, dorit de Inter

9:58

Selecţia lui Mircea Lucescu pentru Turcia, contestată: “De ce îl iei pe ăla care retrogradează?”

1 Florin Prunea, devastat după moartea fostului său coleg de la naţională: “Acum o săptămână m-a sunat” 2 Mirel Rădoi face primul transfer la FCSB! Gigi Becali îi dă salariu de 25.000 de euro pe lună 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 Ilie Dumitrescu a propus un titular la naţională, după Dinamo – Craiova 0-1: “Excelent” 6 S-au săturat de umilinţe! Ce a făcut galeria lui Dinamo la finalul meciului cu Craiova
Citește și