Cristiano Bergodi, reacţie categorică după UTA – Rapid 2-2: “Am luat două goluri prosteşti!”

Viviana Moraru Publicat: 20 octombrie 2023, 23:29

Comentarii
Cristiano Bergodi, reacţie categorică după UTA – Rapid 2-2: Am luat două goluri prosteşti!

Captură AntenaSport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cristiano Bergodi a avut o reacţie categorică, după ce Rapid a remizat cu UTA, în deplasare, scor 2-2. Tehnicianul giuleştenilor s-a declarat dezamăgit de rezultatul înregistrat de echipa sa, mărturisind că jucătorii au încasat două goluri prosteşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid s-a încurcat cu UTA, deşi a condus de două ori. Funsho a reuşit o “dublă”, însă trupa lui Mircea Rednic a revenit de fiecare dată, iar meciul s-a încheiat la egalitate.

Cristiano Bergodi, reacţie categorică după UTA – Rapid 2-2

Cristiano Bergodi a tras concluziile, după remiza de la Arad. Tehnicianul italian consideră că Rapid ar fi meritat cele trei puncte, şi şi-a felicitat echipa pentru jocul prestat.

Italianul a subliniat însă faptul că giuleştenii au greşit la ambele goluri primite, şi susţine că va analiza, împreună cu jucătorii, cele două reuşite ale arădenilor.

“A fost un meci bun, am dat două goluri în deplasare, dar am primit două. Incredibil am primit golurile acestea. Asta e. E un punct, dar trebuia să câştigăm, am condus, la al doilea gol nu am făcut nimic. Din păcate, am comis greşeli.

Reclamă
Reclamă

Am jucat bine, nu vorbesc de cine e absent. Nu stau să mă gândesc că nu e Rrahmani, sunt mulţumit de cum a jucat Stan, e un copil de 18 ani. Trebuia să gestionăm mai bine momentul în care am condus cu 2-1, dar am luat goluri prosteşti. Suntem toţi dezamăgiţi, e normal, credeam că putem câştiga, erau importante cele trei puncte. Dar mergem înainte, am pierdut două puncte.

Sunt mulţumit, Funsho e un jucător important, încep şi aripile să dea gol, Petrila s-a remarcat, Ioniţă s-a mişcat bine în prima repriză. Trebuie să analizăm golurile primite.

Nu cred că trebuie să ne afecteze acest rezultat. E un punct, după o prestaţie bună, cu două goluri în deplasare. Trebuie să analizăm ce am greşit. Sunt dezamăgit pentru că am făcut un meci bun”, a declarat Cristiano Bergodi, conform digisport.ro.

Reclamă

Claudiu Petrila dă vina pe apărare pentru că Rapid nu a câştigat

Claudiu Petrila dă vina pe apărare pentru că Rapid nu a câştigat. Giuleştenii au condus-o în două rânduri pe UTA, dar au fost egalaţi de fiecare dată.

„Am condus de două ori, dar din păcate nu am reuşit să ţinem de rezultat. Am pierdut astăzi două puncte foarte importante, dar asta e.

Nu ştiu dacă adversarul a făcut un meci foarte bun. Trebuie să ne apărăm mult mai bine dacă vrem să fim acolo sus. Eu, personal, sunt foarte trist.

Nu ştiu dacă a fost puţin din punct de vedere ofensiv, fiindcă am marcat două goluri, am avut ocazii, dar din păcate nu am reuşit să ţinem de rezultat”, a declarat Claudiu Petrila pentru digisport.ro după UTA – Rapid 2-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59 6 mai

Bayern – PSG 1-1. Parizienii se califică în finală pentru al doilea sezon consecutiv

23:59 6 mai

PSG – Arsenal, marea finală a Ligii Campionilor din acest sezon! Când va avea loc duelul “de foc”

23:23 6 mai

Foto“Au fost jefuiţi” Nemţii au izbucnit după ce Bayern nu a primit penalty! Ce spune, de fapt, regulamentul

23:02 6 mai

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59 6 mai

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43 6 mai

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Mihai Stoica a găsit atacant pentru FCSB: “Dacă nu dă două goluri în primul meci, mă nenoroceşte Gigi”
Citește și