Închide meniul

Ultraşii FCSB, pregătiţi să treacă de partea CSA Steaua! Singura condiţie pusă de fani

Dan Roșu Publicat: 30 octombrie 2023, 12:15

Ultraşii FCSB, pregătiţi să treacă de partea CSA Steaua! Singura condiţie pusă de fani

Fanii FCSB, pe Arena Naţională, în timpul unui meci - Hepta

Ultraşii FCSB sunt pregătiţi să treacă de partea CSA Steaua şi să meargă la meciurile echipei din Liga 1. Cei din Peluza Nord, prin Gheorghe Mustaţă, pun însă o condiţie majoră pentru o revenire incredibilă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fanii vor ca gloriile Ilie Dumitrescu, Marius Lăcătuş sau Gabi Balint să pună presiune pe conducerea din Ghencea, pentru ca oamenii din Armată să facă publice actele prin care Gigi Becali a pus mâna pe secţia de fotbal a CSA Steaua, în 2003.

Ultraşii FCSB, pregătiţi să treacă de partea CSA Steaua

„Este o propunere publică. Dacă, într-adevăr, fostele glorii, domnul Balint, Lăcătuş, Piţurcă, Ilie Dumitrescu, Tudorel Stoica, noi avem o hotărâre judecătorească definitivă şi irevocabilă…

Să pună la dispoziţie documentele din 1998 până în 2003 şi din 2003 până în prezent. Mă refer la tranzacţii. Am fost la executorul judecătoresc, să punem în executare Clubul Sportiv al Armatei şi mă refer la eliberarea documentelor, tranzacţiilor CSA – AFC şi AFC – Fotbal Club Steaua Bucureşti.

Sunt hotărâri definitive câştigate. Ne-am dus la CSA să pună la dispoziţia opiniei publice. Am fost la executorul judecătoresc. Dar ai mai dat de acel judecător? Nu. Dacă tot nu vor acest lucru, avem posibilitatea să aflăm adevărul.

Reclamă
Reclamă

Asta ne dorim toţi suporterii. Să aflăm adevărul. S-a respins cererea conexă. Dacă fostele glorii îşi doresc să afle adevărul, este simplu ca bună ziua. Ia această hotărâre în care CSA este obligată să pună la dispoziţie tranzacţiile”, a declarat Gheorghe Mustață, potrivit fanatik.ro.

CSA Steaua, comunicat oficial după decizia în procesul de palmares cu FCSB

CSA Steaua a emis un comunicat oficial, după decizia în procesul de palmares cu FCSB. „Militarii” au transmis că sunt cu un pas mai aproape de „victoria finală”, după ultima hotărâre a Curţii de Apel.

„Mai aproape de victoria finală! Un nou verdict favorabil pentru clubul nostru. Curtea de Apel a confirmat că palmaresul din perioada 1947-1998 aparţine Clubului Sportiv al Armatei „Steaua”.

Reclamă

Această decizie întăreşte pentru încă o dată că Steaua Bucureşti este cea mai titrată formaţie din fotbalul românesc, având în vedere cele 44 de trofee care strălucesc în vitrina clubului.

Cupa Campionilor Europeni, Supercupa Europei, 20 de trofee de campioană. 19 Cupe ale României şi 3 Supercupe ale României sunt trofeele cu care steliştii se mândresc şi se vor mândri pentru totdeauna.

Steaua înseamnă Lăcătuş, Balint, Tudorel Stoica, Piţurcă, Iovan, Bumbescu, Ilie Dumitrescu, Iordănescu, Hagi, Dan Petrescu, Emerich Jenei şi toţi marii fotbalişti care au îmbrăcat de-a lungul timpului tricoului roş-albastru.

Steaua înseamnă iubire necondiţionată, sacrificiu, unitate, deminitate.

STEAUA SUNTEM NOI, cei care nu au trădat niciodată culorile roş-albastre!”, a notat CSA Steaua, în comunicatul oficial transmis pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57 4 iun.

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15 4 iun.

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37 4 iun.

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros 5 Adevăratul motiv pentru care Karlo Muhar a refuzat-o pe FCSB şi a semnat cu CFR Cluj. Nu partea financiară l-a interesat 6 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO
Citește și