CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1! Anunţul lui Adi Popa: “Se va rezolva!”

Viviana Moraru Publicat: 1 noiembrie 2023, 18:29

Comentarii
CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1! Anunţul lui Adi Popa: Se va rezolva!

Adi Popa, în timpul unui interviu / Captură Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1. Adi Popa a făcut anunţul şi a dezvăluit că formaţia roş-albastră e gata să devină un ONG, pentru a-şi putea obţine astfel dreptul de promovare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adi Popa evoluează în prezent la Concordia Chiajna, după ce în vară s-a despărţit de CSA Steaua. Mijlocaşul a evoluat timp de două sezoane pentru formaţia din Ghencea, formaţie pe care o susţine în conflictul cu FCSB.

CSA Steaua a găsit o soluţie incredibilă, pentru a putea juca în Liga 1

Adi Popa a declarat că oficialii de la CSA Steaua sunt în discuţii avansate pentru ca echipa să devină un ONG. “Militarii” au găsit această soluţie de urgenţă încă din vară, iar mijlocaşul susţine că totul s-ar putea finaliza în acest an, iar clubul va deveni un ONG.

De asemenea, Adi Popa a mai menţionat că în cazul în care CSA Steaua va deveni ONG, se vor evita şi problemele care au apărut în anii precedenţi.

“Eu cred că anul acesta se va rezolva. Sper. Din ce știu, sunt discuții încă din vara trecută să se rezolve acest ONG.

Reclamă
Reclamă

Așa va fi, un ONG, să nu mai apară problemele din trecut”, a declarat Adi Popa, conform digisport.ro.

Dacă CSA Steaua îşi va schimba forma de organizare şi va deveni un ONG în acest sezon, aşa cum a afirmat Adi Popa, “militarii” nu vor avea drept de promovare în această stagiune, ci din următoarea. Astfel, clubul roş-albastru va putea evolua în Liga 1 în sezonul 2025-2026.

Adi Popa, mesaj categoric despre conflictul dintre CSA Steaua şi FCSB

Adi Popa a transmis un mesaj categoric despre conflictul dintre CSA Steaua şi FCSB. Mijlocaşul a transmis faptul că trupa lui Gigi Becali abordează o strategie agresivă de marketing, iar fanii sunt „spălaţi” pe creier şi consideră că FCSB nu este adevărata Steaua.

Reclamă

Adi Popa consideră că Gigi Becali este foarte „smart”, şi a declarat că strategia abordată de latifundiarul din Pipera dă roade în rândul fanilor. Mijlocaşul susţine că patronul de la FCSB a declarat în nenumărate rânduri că echipa sa este adevărata Steaua, gând pe care l-a indus şi fanilor.

„Din punctul meu de vedere, ei fac o chestie – și nea Gigi e foarte smart și nu degeaba a reușit în viață și a făcut atâția bani – cu marketingul lor vizavi de brand, care e foarte agresiv și foarte puternic.

Ăsta e adevărul. Acum, că e incorect, că e corect, ce să facem? Orice site deschizi, nu trece o săptămână să nu apară o persoană din fotbal sau să se discute la o emisiune că FCSB e Steaua, FCSB e Steaua. Adică, până la urmă, consider că ideea asta, la un moment dat, la cât de agresivă și puternică este, induce, așa, cu forța.

Adică îl spălăm pe creier, FCSB e Steaua. Cine nu cunoaște cu adevărat o să o ia mot-a-mot: Da, mă, așa e”, a declarat Adi Popa, în cadrul emisiunii „Naţiunea Stelistă”.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:04

LIVE TEXTBayern – PSG 0-1. Bavarezii forțează „remontada” în partea secundă!

23:02

Marquinhos, record impresionant în UEFA Champions League! A depășit o legendă a fotbalului la meciul cu Bayern

22:59

FotoFază scandaloasă în Bayern Munchen – PSG! Centralul nu a dictat penalty pentru un henţ clar în careu!

22:43

Khvicha Kvaratskhelia, performanță uriașă în Bayern – PSG! Singurul care a reușit asta în Champions League

22:36

VideoRezumatul meciului “nebun” dintre Andreea Dragoman şi Meshref, care a dus România în sferturile Mondialului!

22:24

VideoPunctul cu care Andreea Dragoman a dus România în sferturi la Mondial, după un meci “nebun”!

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 3 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 4 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 5 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 6 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema”
Citește și