Dennis Man a marcat din nou pentru Parma, punctând într-un meci din Cupa Italiei. Internaţionalul român a ajuns la cifre remarcabile în acest sezon, traversând un sezon de vis în Italia.
Parma a învins-o pe Lecce, în deplasare, în 16-imile Cupei Italiei. “Cruciaţii” s-au impus cu 4-2, şi s-au calificat în optimi, acolo unde se vor duela cu Fiorentina.
Dennis Man a marcat din nou pentru Parma, în Cupa Italiei
Dennis Man a transformat în prelungiri un penalty pentru Parma. Internaţionalul român a punctat în minutul 90+7, şi a stabilit astfel scorul final.
Intră AICI pentru a vedea golul lui Man!
Pentru Parma, Sohm şi Bonny au punctat în prima repriză, în minutele 9, respectiv 29. Ulterior, Lecce a reuşit să egaleze prin Piccoli şi Strefezza, şi a fost aproape ca meciul să se decidă în prelungiri.
Pongracic a “reuşit” un autogol în minutul 90+4, iar Dennis Man a dat lovitura de graţie trei minute mai târziu.
Graţie golului marcat cu Lecce, Dennis Man a ajuns la şase goluri marcate pentru Parma, în nouă partide bifate. Internaţionalul român şi-a mai trecut în cont şi două pase decisive.
Dennis Man a început ca rezervă duelul cu Lecce, însă a fost trimis în teren în minutul 56, în locul lui Hainut. Graţie evoluţiei sale, acesta a primit nota 7,1, conform sofascore.ro.

Valentin Mihăilă a fost integralist în duelul cu Lecce, şi a primit nota 6,7, conform aceleiaşi surse citate mai sus.
Dennis Man, lăudat în Gazzetta dello Sport
Dennis Man a fost lăudat în Gazzetta dello Sport, după ultimele meciuri de la Parma. Internaţionalul român i-a impresionat pe italieni prin maturitatea de care a dat dovadă în acest sezon de Serie B.
„Man a crescut, arată determinare și multă calitate. La 25 de ani a venit ceasul maturizării. După o adolescență poate prea lungă, Dennis demonstrează că a crescut din punctul de vedere al caracterului și le dă dreptate celor ce au cheltuit mai mult de 12 milioane de euro pentru a-l avea. Talentul român a colecționat deja 8 prezențe, 7 ca titular, și 5 goluri.
Până acum continuitatea a fost punctul său slab și faptul că Pecchia a reușit (sau e pe cale să reușească) să-l includă în proiect este un merit al antrenorului (care nu a renunțat să creadă în potențialul său) și al jucătorului (care a avut umilința de a reflecta asupra greșelilor comise).
Cu mingea la picior, Man aparține unei categorii superioare, doar că deseori calitățile tehnice nu sunt suficiente pentru a-i garanta o carieră strălucită. Acum, prin delicatețea atingerilor de minge și driblingurile sale imprevizibile, Man a știut să adauge și acea determinare necesară chiar și în Serie B”, au transmis italienii de la Gazzeta dello Sport.
- Dennis Man a marcat din nou pentru Parma
- Cifre remarcabile pentru internaţionalul român
- Marele Premiu al Azerbaidjanului e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Samuel Umtiti s-a retras din fotbal: “Am dat totul cu pasiune şi nu regret nimic”
- Debut cu stângul pentru Florinel Coman în Liga Campionilor! Românul, scos de pe teren într-un meci cu 7 goluri
- Ce îl aşteaptă pe Ianis Hagi la Alanyaspor! Dezvăluirile făcute de Bogdan Stancu
- Nebunia lui Cristiano Ronaldo! N-a mai avut chef de nimic după ce nu a marcat în meciul la care primit Gheata de Aur
- Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o