Mihai Stoica a remarcat un „tricolor” după ce România s-a calificat la EURO 2024: „Nu s-a pus problema să fie înlocuit”

Alex Ioniță Publicat: 19 noiembrie 2023, 9:04

Comentarii
Mihai Stoica a remarcat un tricolor” după ce România s-a calificat la EURO 2024: Nu s-a pus problema să fie înlocuit”

Mihai Stoica, după un meci / Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Stoica a remarcat un „tricolor” după ce România s-a calificat la EURO 2024. Managerul general al celor de la FCSB a vorbit despre performanța elevilor lui Edi Iordănescu, din partida cu Israel. De asemenea, „MM” și-a numit și favoritul din meciul echipei naționale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul din Ungaria s-a încheiat cu victoria României, scor 2-1. Chiar dacă „tricolorii” s-au calificat la EURO după meciul cu Israel, tot mai au de jucat un meci în preliminarii. Este vorba despre partida cu Elveția, care va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY pe 21 noiembrie, de la ora 21:45.

Mihai Stoica a remarcat un „tricolor” după ce România s-a calificat la EURO 2024. Despre ce jucător este vorba

După duelul dintre Israel și România, managerul general de la FCSB a dezvăluit faptul că a fost impresionat de prestația lui George Pușcaș, care a fost unul dintre eroii echipei naționale.

Mihai Stoica a menționat faptul că nu s-a pus problema ca atacantul să fie înlocuit de către Edi Iordănescu, având în vedere faptul că, în opinia sa, jucătorul de la Genoa a avut o prestație de zile mari.

„Puşcaş, în afară că a marcat golul ăla, a mai avut o execuţie de mare jucător (n.r. călcâiul). Nici măcar nu s-a pus problema să fie înlocuit. Am văzut la finalul meciului bucuria lui Alibec care s-a dus la Puşcaş şi s-a aruncat pe el. Asta spune multe. Sunt unii jucători care se gândesc la ei, şi nu la echipă”, a spus Mihai Stoica, potrivit orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

Pentru George Pușcaș, golul pentru echipa națională, din partida cu Israel, a reprezentat o gură de aer proaspăt. Atacantul lui Edi Iordănescu nu a mai reușit să marcheze, înafară de golul din acest meci, de aproximativ 8 luni.

Reacția italienilor de la Genoa după ce George Pușcaș a calificat România la EURO 2024

După meciul câștigat de către România, oficialii celor de la Genoa au oferit o reacție, pe rețelele de socializare, având în vedere faptul că în echipa lui Edi Iordănescu se aflau doi jucători legititmați la formația din peninsulă. Este vorba despre George Pușcaș și Radu Drăgușin.

Reprezentanții „grifonilor” l-au lăudat pe atacant, care a fost unul dintre eroii echipei naționale din partida de la Felcsut, care a adus calificarea la Campionatul European din Germania.

Reclamă

„Genoa Globetrotters! Un gol marcat de Pușcaș a calificat România la EURO 2024! Felicitări, Radu și George! (n.r. Radu Drăgușin și George Pușcaș)”, au notat oficialii celor de la Genoa, pe contul oficial de Facebook.

Atacantul echipei naționale a marcat în minutul 10 al duelului cu Israel. La momentul respectiv, Denis Drăguș a trimis un șut de senzație spre poarta adversarilor, care a fost respins de portar, în bara transversală. Totuși, Pușcaș a profitat de această respingere și a trimis balonul direct în poartă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
4:09

VideoJude Bellingham s-a înjurat cu selecţionerul Carlos Queiroz! Scandal la pauza meciului Anglia – Ghana

4:09

VIDEOPanama – Croația 0-1! Modric și ai lui, prima victorie la Mondialul din 2026

3:56

Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci

3:15

Veste uriașă pentru jucătorii din Iran! Decizia luată în SUA, înaintea meciului cu Egipt

2:54

LIVE VIDEODraft-ul NBA 2026 e LIVE în AntenaPLAY!

2:35

Moment tensionat înainte de Anglia – Ghana! Un englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey

1 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 2 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 3 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat” 4 Mihai Rotaru nu glumește! Cere 8 milioane de euro pentru fotbalistul Universității Craiova 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 VideoImaginile care fac înconjurul lumii după calificarea Norvegiei! Haaland, la vâsle, Odegaard dă tonul
Citește și