Închide meniul

Giani Kiriţă, discurs cu accente dramatice înainte de Dinamo – FCSB: “Da, mă tem!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 25 noiembrie 2023, 12:05

Comentarii
Giani Kiriţă, discurs cu accente dramatice înainte de Dinamo – FCSB: Da, mă tem!

Giani Kiriță, în timpul emisiunii AS.ro LIVE

Giani Kiriţă a avut un discurs cu accente dramatice înainte de Dinamo – FCSB. Fostul fundaş al dinamoviştilor spune că echipa sa de suflet se află într-o situaţie dramatică şi că se teme de retrogradare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Giani Kiriţă e de părere că situaţia se poate agrava în cazul în care Dinamo nu va obţine niciun punct în derby-ul cu FCSB.

Giani Kiriţă, discurs cu accente dramatice înainte de Dinamo – FCSB

“Da, mă tem de retrogradare. Dacă nu începi cu FCSB să iei puncte, deja vorbim de o situație dramatică la Dinamo”, a spus Giani Kiriţă la sport.ro.

Giani Kiriţă vrea ca Ovidiu Burcă să nu mai fie pe banca lui Dinamo

Giani Kiriță a izbucnit când a aflat ce gest ar fi făcut Andrei Nicolescu la Dinamo! Fostul jucător al clubului din Ștefan cel Mare l-a criticat dur pe administratorul special al „câinilor”.

Oficialul de la Dinamo a fost criticat pentru faptul că acesta încearcă să aibă o relație mai strânsă cu jucătorii lui Ovidiu Burcă, care se află acum în subsolul clasamentului, mai exact pe poziția a 15-a, care duce direct în Liga a 2-a.

Reclamă
Reclamă

Giani Kiriță a dezvăluit faptul că Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului din Ștefan cel Mare, ar fi fost în saună, alături de jucătorii pregătiți de către Ovidiu Burcă. Fostul fotbalist al „câinilor” l-a criticat dur pe oficial și a menționat faptul că acesta nu are ce să caute în anturajul fotbaliștilor.

„I-aș spune așa lui Nicolescu: Tu, băi, băiatule am auzit că faci saună cu băieții! Eu așa am auzit. Așa mi s-a zis. Serios! Nu are voie să facă un conducător saună cu băieții.

Nu ai voie să te duci să faci asta. Nu la modul ăla, Doamne ferește. Trebuie să existe o distanță între conducerea clubului și echipă. Nu ai ce să cauți lângă ei acolo. Tu ești conducător”, a spus Giani Kiriță, potrivit fanatik.ro.

Reclamă

În ultima perioadă, oficialul câinilor este criticat pentru criza profundă în care se află formația din Ștefan cel Mare. Nou promovată în Liga 1, Dinamo nu a mai reușit să câștige nicio partidă din luna august. În campionat, ultima victorie a echipei lui Ovidiu Burcă a fost în luna august, împotriva celor de la FC Voluntari, scor 3-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
Marius Marin a jucat 68 de minute în Pisa – Atalanta 1-1. Nota primită de jucătorul naţionalei
23:41
Anunţul lui Mario Tudose despre viitorul lui, după ce a învins-o pe FCSB, echipa interesată de el!
23:34
Claudiu Micovschi a învins-o pe FCSB și a trimis „săgeți” către Rapid: „În sfârșit pot să fac asta”
23:32
Dani Coman i-a dat replica lui Gigi Becali, după FC Argeș – FCSB 1-0: „Nu suntem o echipă mică”
23:17
Cele două mutări anunțate de Gigi Becali la FCSB, după înfrângerea cu FC Argeș: „Vor veni amândoi”
23:08
Reacţia lui Bogdan Andone după ce a învins-o tur-retur pe FCSB! Ce a spus de play-off
1 Constantin Budescu a dat verdictul despre lupta la titlu: “Nu o să le stea nimeni în cale” 2 Gigi Becali, prima reacție după ce a aflat că Rapid îl transferă pe Olimpiu Moruțan: „Și eu l-am vrut” 3 Gigi Becali și-a distrus jucătorii, după FC Argeș – FCSB 1-0. Ce le-a reproșat patronul campioanei 4 BREAKING NEWSRapid a dat lovitura iernii în Liga 1! Olimpiu Moruțan ajunge sub comanda lui Costel Gâlcă 5 Suma uriaşă donată de Gigi Becali călugărilor de pe Muntele Athos: “Va fi sfânt! Rămâne în istorie” 6 Ilie Dumitrescu, dialog aprins cu Gică Popescu după ce a semnat cu FRF: “Nu mai sugrumați cluburile cu asta”
Citește și