Închide meniul
EXCLUSIV

Neluţu Varga a reacţionat, după transferul lui Ermal Krasniqi la Rapid

Alex Masgras Publicat: 26 decembrie 2023, 17:22

Comentarii
Neluţu Varga a reacţionat, după transferul lui Ermal Krasniqi la Rapid

Neluţu Varga, în timpul unui meci / Hepta

Neluţu Varga a reacţionat, după transferul lui Ermal Krasniqi la Rapid. Patronul celor de la CFR Cluj a confirmat despărţirea de atacantul kosovar, care va ajunge la formaţia din Giuleşti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Varga a anunţat că a ajuns la un acord verbal cu conducerea celor de la Rapid şi că de mâine urmează să semneze toate actele pentru a oficializa transferul.

Neluţu Varga a reacţionat, după transferul lui Ermal Krasniqi la Rapid

Neluţu Varga a dezvăluit şi faptul că nu a participat la negocieri şi nu a putut spune pentru ce sumă de transfer va ajunge Ermal Krasniqi la Rapid. Cu toate acestea, el a confirmat faptul că este vorba despre un transfer definitiv, nu despre un împrumut:

“Ne-am înţeles verbal, dar nu s-a făcut încă nimic. Vedem de mâine încolo cu actele. Nu vă pot spune asta (n.r. suma de transfer). Da, e transfer definitiv. Eu nu am participat la negociere, directorii mei au participat”, a declarat Neluţu Varga, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Ermal Krasniqi a ajuns la CFR Cluj în luna ianuarie a acestui an. Pentru transferul său, formaţia din Gruia a plătit 200.000 de euro celor de la FC Ballkani. În total, el a evoluat în 39 de meciuri pentru CFR, timp în care a marcat 5 goluri şi 4 pase de gol. În acest sezon însă, Krasniqi are doar 2 pase de gol, nereuşind să înscrie în cele 17 meciuri disputate în actuala stagiune. Potrivit transfermarkt.com, el este cotat la 1,2 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Dan Şucu a anunţat lovitura de proporţii pe piaţa transferurilor în a doua zi de Crăciun

Dan Şucu a anunţat lovitura de proporţii pe piaţa transferurilor în a doua zi de Crăciun. Acţionarul majoritar al Rapidului a spus că a plătit un milion de euro pentru transferul lui Ermal Krasniqi.

Dan Şucu a luat al treilea jucător kosovar la Rapid, după Albion Rrahmani şi Florent Hasani. Este vorba de Ermal Krasniqi, jucător pe care l-a dorit şi Gigi Becali la FCSB.

“Băieţii mei mi-au spus că da. Am avut o înţelegere cu CFR-ul. Era doar o problema cu pretenţiile salariale ale jucătorului care erau prea mari. Dar ne-am înţeles. M-a lovit ceva? Nu. Îmi iese un milion de euro din buzunar. Asta e o lovitură mare. Da, atât am plătit. Dacă vrei să o numeşti o lovitură, poţi să o numeşti o lovitură”, a spus Dan Şucu în exclusivitate pentru AS.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13
U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
23:11
Incredibil! Conducerea CFR-ului l-a taxat pe Louis Munteanu. Atacantul din Gruia, interzis la flash-interviu
23:02
Tudor Băluță, la pământ după Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1: „Meritam să câștigăm, am dominat”
22:57
Filipe Coelho, supărat după remiza 1-1 cu CFR Cluj: „Fotbalul nu este mereu despre corectitudine”
22:39
Otto Hindrich, modest după ce i-a exasperat pe jucătorii Craiovei: „În clasament nu prea contează”
22:25
Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1. Remiză spectaculoasă pe ”Oblemenco”
1 “Ca un idiot”. Reacția uluitoare a lui Cristi Chivu după ce a devenit lider în Serie A cu Inter 2 VIDEOMax Verstappen, pole în cursa Marelui Premiu din Abu Dhabi! Norris, pe 2 în calificări, Piastri, pe 3! 3 Românul celebru care a dezvăluit suma de bani cu care Gigi Becali l-a ajutat într-un moment critic al vieţii 4 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Dinamo 0-0: “Am vrut să îl schimb” 5 VIDEOLionel Messi e campion! Inter Miami a câștigat finala MLS și a cucerit primul titlu din istorie 6 Hansi Flick a cerut transferul lui Andrei Raţiu la Barcelona: “Cu nume şi prenume”
Citește și