Alexander Zverev a vorbit înainte de Jocurile Olimpice 2024, acolo unde va ajunge în postura de campion olimpic, după aurul cucerit la Tokyo. Acesta susţine că este foarte nerăbdător să-şi apere titlul, susţine EFE.
“Jocurile Olimpice sunt, întotdeauna, ceva foarte special”, a declarat, vineri, Zverev, care dispută la Sydney competiţia United Cup alături de echipa Germaniei.
Alexander Zverev, înainte de Jocurile Olimpice 2024
“Este, fără îndoială, cel mai mare eveniment al anului, după părerea mea, pentru că Jocurile Olimpice nu au loc decât o dată la patru ani. Este ceva ce, cu adevărat, aştept cu nerăbdare, mai ales în calitate de campion en titre”, a adăugat Alexander Zverev.
“Sunt nerăbdător să mă întorc în Satul olimpic din nou şi să locuiesc în acele mici apartamente unde toţi suntem împreună, să petrecem o perioadă frumoasă. Este ce am făcut la Tokyo şi a fost minunat”, a adăugat jucătorul german, care l-a învins pe rusul Karen Kacianov în finala de la Tokyo, după ce l-a eliminat pe sârbul Novak Djokovic în semifinale.
- Alexander Zverev a campion olimpic
- Germanul a obţinut medalia de aur la Tokyo
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- “E completă!” Simona Halep şi-a ales favorita din circuitul feminin: “Înainte nu mi-aş fi dat seama”
- Jannik Sinner, calificare cu peripeţii! A jucat patru puncte cu alarma de incendiu pornită la Cincinnati
- Aryna Sabalenka, mesaj superb pentru Emma Răducanu după meciul epic de la Cincinnati: “Sunt foarte fericită”
- Sorana Cîrstea s-a calificat în optimi la Cincinnati. Duel “de foc” cu Iga Swiatek pentru sferturi
- Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la Cincinnati! Victorie superbă după ce a învins capul de serie 22