Închide meniul

Andrei Cordea, mesaj pentru foştii coechipieri de la FCSB: “Să îmi ţină medalia de campion!”. Secretul succesului roş-albaştrilor

Iulian Focșăneanu Publicat: 5 ianuarie 2024, 8:57

Comentarii
Andrei Cordea, mesaj pentru foştii coechipieri de la FCSB: Să îmi ţină medalia de campion!. Secretul succesului roş-albaştrilor

Andrei Cordea, în timpul unui interviu / AS.ro

Andrei Cordea a avut un mesaj categoric pentru foştii coechipieri de la FCSB. Jucătorul în vârstă de 24 de ani, care a plecat la începutul sezonului în Arabia Saudită, îşi doreşte să sărbătorească titlul la finalul sezonului. A îmbrăcat tricoul roş-albaştrilor în patru meciuri şi poate primi medalia de campion.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cordea a fost vândut pentru 1.32 de milioane de euro la Al-Tai, echipă la care este antrenat de Laurenţiu Reghecampf. “Reghe” i-a adus lui Gigi Becali două titluri, o Supercupă şi o Cupă a Ligii.

Andrei Cordea, mesaj pentru foştii coechipieri de la FCSB

Internaţionalul român ştie care este secretul succesului jucătorilor antrenaţi de Elias Charalambous. A vorbit despre unitatea din vestiar şi valoarea fotbaliştilor de la liderul Ligii 1.

Foarte bine, să fie anul lor, să fie sănătoşi şi să continue la fel. Să câştige primele meciuri şi le ţin pumnii să câştige campionatul. Îmi doresc foarte mult asta pentru ei.

(Reporter: Aştepţi tricoul de campion la final?) Da. Am spus când am plecat de aici, chiar dacă încă nici nu simt că am plecat, mă simt încă aici şi aştept să îmi ţină medalia de campion.

Reclamă
Reclamă

După părerea mea au rămas aceeaşi jucători, se cunosc mult mai bine, se înţeleg foarte bine şi arată pe teren că sunt o familie, sunt foarte puternici şi sper să nu îi oprească nimeni anul acesta.

Pentru mine sunt cei mai buni şi cei mai talentaţi, din acest an, din Liga 1. Ar merita din plin să câştige campionatul“, a declarat Andrei Cordea la revenirea în ţară.

FCSB a fost campioana de iarnă a Ligii 1. Roş-albaştrii au 44 de puncte după primele 21 de etape. Urmăritoarele CFR Cluj şi Universitatea Craiova au 36, respectiv 34 de puncte.

Reclamă

Andrea Compagno şi George Puşcaş se luptă între ei pentru transferul iernii

Andrea Compagno şi George Puşcaş au ajuns pe lista unei echipe din Serie B şi se poartă deja negocieri. Atacantul italian care a fost pus de Gigi Becali pe „lista neagră” ar putea fi din nou coechipier cu Malcom Edjouma.

Jurnaliştii de la tuttobari.com au anunţat că golgheterul lui FCSB este ultimul nume apărut pe lista de transferuri a lui Bari. Conducătorii echipei îi mai au în vizor pe Puşcaş, Moro şi Mulattieri. Unul singur va fi adus în această perioadă de mercato. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd LIVE în AntenaPLAY.

Pasquale Marino a cerut cu insistenţă un atacant şi şi-a dat acordul pentru a fi adus unul dintre cei patru. Dacă îl vor pe Compagno, şefii lui Bari trebuie să achite 500.000 de euro în conturile FCSB-ului.

Lista este bogată şi începe cu Puşcaş (transferul lui nu este simplu de realizat) şi se termină cu Moro sau Mulattieri.Potrivit informațiilor obținute de noi, un alt nume care apare în discuții este cel al lui Andrea Compagno, atacant născut în 1996 şi care joacă la Steaua București (n.r. – FCSB) și care a intrat în atenția naționalei Italiei (Mancini l-a avut pe listă în luna martie)”, au scris cei de la Tutto Bari.

Bari este pe locul 11 la început de 2024, dar o despart numai cinci puncte de echipele aflate pe locuri de play-off. Trupa lui Pasquale Marino a avut mari probleme în ofensivă. A înscris numai 18 goluri în 19 etape şi are a 4-a cea mai slabă ofensivă din Serie B.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va fi golgheterul Champions League în sezonul 2025-2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:24
Mircea Lucescu a anunțat lotul României pentru meciurile cu Moldova și Austria
13:12
Câte bilete s-au vândut până acum la derby-ul FCSB – Craiova! Alibec era convins că stadionul va fi plin
13:00
Imaginea excentrismului în tenis: “Stăteam și comandam un Ferrari… l-am vândut deja”
12:30
LIVE VIDEOAl treilea antrenament din Singapore! Piastri, primul în FP2. Cursa e duminică (14:45, Antena 1 şi AntenaPLAY)
12:07
Liga Campionilor își poate schimba din nou formatul! S-au purtat discuții cu reprezentanții Superligii Europei
11:50
Ianis Stoica are din nou meci în Liga Portugal. Gil Vicente – Estrela Amadora LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 17:30)
1 “Nu mai facem” Jucătorii FCSB-ului s-au revoltat! S-au opus, în frunte cu liderul lor 2 Gigi Becali, mesaj după răbufnirea lui Denis Alibec: “Păi ce faci, bă? Bag-o în poartă”. Promisiunea patronului 3 Inedit! Gigi Becali a fost întrebat care va fi echipa de start la FCSB – Univ. Craiova, iar replica sa a uimit 4 “Perla” de 1 milion de euro de la Universitatea Craiova e OUT: “De abia acum s-au convins și ei” 5 Un fost jucător de la FCSB l-a făcut praf pe Gigi Becali, după 0-2 cu Young Boys: “Vina cea mai mare! N-ai cum” 6 Mihai Stoica a răbufnit după FCSB – Young Boys 0-2: “Un program infernal. FRF nu dă doi bani pe doleanțele noastre”
Citește și