Închide meniul
EXCLUSIV

Mihai Stoichiţă a dezvăluit ce aşteaptă selecţionerul Edi Iordănescu de la jucătorii naţionalei înainte de EURO 2024

Bogdan Stănescu Publicat: 11 ianuarie 2024, 16:48

Comentarii
Mihai Stoichiţă a dezvăluit ce aşteaptă selecţionerul Edi Iordănescu de la jucătorii naţionalei înainte de EURO 2024

Mihai Stoichiţă / AntenaSport

Mihai Stoichiţă a dezvăluit ce aşteaptă selecţionerul Edi Iordănescu de la jucătorii naţionalei înainte de EURO 2024. La fel ca şi directorul tehnic al FRF, Edi Iordănescu se aşteaptă ca jucătorii care fac parte din lotul naţionalei să aibă cât mai multe meciuri în picioare înainte de EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Directorul tehnic al FRF speră ca nivelul Ligii 1 să crească serios în următoarea perioadă. Stoichiţă speră ca discuţiile pe care Edi Iordănescu le va avea cu antrenorii echipelor din Liga 1 să fie benefice pentru nivelul competiţiei din campionatul României.

Mihai Stoichiţă a dezvăluit ce aşteaptă selecţionerul Edi Iordănescu de la jucătorii naţionalei înainte de EURO 2024

(n.r: Băieţii au intrat în febra pregătirii pentru EURO?) Nu, au intrat echipele în febra pregătirilor pentru campionat.

Noi ne facem treburile pe care le avem, şi e normal să fie aşa, să urmărim jucători, să îi monitorizăm, pe acolo pe unde sunt, în Antalya, să avem grijă de ei ca la vară să fie într-o formă fizică foarte bună şi într-o dispoziţie de joc foarte bună. Asta e important.

Discuţiile lui Edi cu jucătorii şi antrenorii din prima ligă sper să fie stimulative pentru toată lumea, să dea un imbold, să crească foarte mult campionatul nostru în returul ăsta şi, odată cu el, echipa naţională, implicit, în vară.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoichiţă crede că Florinel Coman poate juca şi vârf de atac

În primul rând jucătorii trebuie să fie motivaţi, să conştientizeze că e o şansă extraordinară, coroborată şi cu transferul ăsta al lui Drăguşin în Premier League. E un exemplu de urmat.

(n.r.: Suferim în atac, Puşcaş nu joacă, Alibec e în Qatar) De unde ştim că nu o să joace? Pe mine, şi pe Edi ne interesează să joace cât mai mult cu cât se apropie Campionatul European.

(n.r.: Pe Florinel Coman l-aţi vedea ca o soluţie în atac?) Eu nu-mi permit să-i sugerez lui Charalambous. E un jucător polivalent, cred că s-ar putea descurca în acea zonă, dar ţinând cont de contextul tactic”, a declarat Mihai Stoichiţă în exclusivitate pentru AntenaSport.

Reclamă

Radu Drăgușin, dezvăluiri din vestiarul echipei naționale

Radu Drăgușin a făcut dezvăluiri din vestiarul echipei naționale. Fundașul legitima la Genoa a vorbit despre atmosfera de la prima reprezentativă, după ce Edi Iordănescu i-a preluat pe „tricolori”.

Radu Drăgușin a dezvăluit faptul că Edi Iordănescu s-a impus rapid pe banca echipei naționale, având în vedere faptul că îi sprijină foarte mult pe jucătorii convocați la prima reprezentativă.

„Este dificil să spun ce a adus nou pentru că eu am debutat în același moment cu Mister, la meciul cu Grecia. Dar din ce-am simțit în interiorul echipei și din momentele pe care le-am văzut acolo, s-a simțit mereu o încredere deplină a lui față de noi. 

Și faptul că indiferent de orice am fi făcut pe teren el și-a asumat responsabilitatea pentru noi. Indiferent că am greșit la o fază sau nu au ieșit lucrurile bune, a luat-o pe el, iar pentru noi lucrul acesta a însemnat o încrede reciprocă pe care am avut-o”, declara Radu Drăgușin, citat de gsp.ro.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34 3 sept.
Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro
23:33 3 sept.
Reacţia lui Neluţu Varga, după ce a realizat unul dintre cele mai tari transferuri din istoria Ligii 1
23:11 3 sept.
Kurt Zouma, anunţat oficial de CFR Cluj! “Luaţi o pauză de la Insula”! Lovitura verii în fotbalul românesc
23:02 3 sept.
Gigi Becali a auzit câți bani trebuie să ofere pentru transferul lui Louis Munteanu și a răbufnit: “Sunt nebun?”
22:55 3 sept.
Motivul pentru care Gigi Becali exclude transferul unui jucător de la CFR Cluj!
22:42 3 sept.
Motivul pentru care Adrian Rus nu a ajuns la FCSB! Gigi Becali a spus cine s-a opus transferului
1 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 2 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 3 Întăriri pentru Costel Gâlcă la Rapid. Victor Angelescu a confirmat un nou transfer: “Am discutat cu Dan Şucu” 4 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 5 Ce sumă trebuie să plătească Gigi Becali pentru jucătorul dorit de la CFR Cluj. Neluţu Varga i-a stabilit preţul 6 Vladislav Blănuţă, transfer la Dinamo Kiev! Anunţul făcut la miezul nopţii
Citește și