Închide meniul

“Cu echipele mici joacă Demba Ba” Gigi Becali i-a făcut tactica lui Elias Charalambous la FCSB: “Stabilesc eu!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 ianuarie 2024, 8:30

Comentarii
Cu echipele mici joacă Demba Ba Gigi Becali i-a făcut tactica lui Elias Charalambous la FCSB: Stabilesc eu!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Hepta

Gigi Becali nu se poate abţine şi i-a făcut tactica lui Elias Charalambous la FCSB. Patronul liderului din Liga 1 a anunţat ce se va întâmpla la meciurile roş-albaştrilor din 2024. A stabilit deja când va fi titular Baba Alhassan şi în ce meciuri va fi lăsat pe bancă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Omul de afaceri a avut un mesaj categoric pentru staff-ul tehnic şi a dezvăluit că ghanezul adus pe 600.000 de euro de la Hermannstadt nu va juca în meciurile cu miză. Mijlocaşul de 22 de ani, Mihai Lixandru va fi titular în confruntările cu rivalele la titlu.

Gigi Becali i-a făcut tactica lui Elias Charalambous la FCSB

Becali a afirmat şi că Damjan Djokovic este regretat de antrenorul FCSB-ului. Croatul a ajuns la Rapid şi a primit chiar şi 80.000 de euro pentru a accepta să îi fie “rupt” contractul.

”(n.r. Dacă vor mai fi transferuri la FCSB) Nu mă interesează nimic că şi aşa sunt prea mulţi jucători valoroşi, pe care nu ştim unde să-i aşezăm. Când jucăm cu echipe mai mici, joacă Demba Ba (n.r. Baba Alhassan), iar Lixandru intră cu echipele mai puternice, că aşa au stabilit ei aşa, dar stabilesc eu.

E posibil să le agreez ideea. E adevărat că eu l-am adus pe Baba Alhassan. Şi pe Djokovic tot eu l-am adus, erau încântaţi. Ei l-au vrut, dar eu l-am dat, că nu sunt banii lor. Şi acum zic ei că nu trebuia să renunţ la Djokovic. E treaba lor, poate am greşit, zic eu că le ştiu pe toate”, a spus Gigi Becali la orangesport.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB deschide anul într-un meci cu UTA, pe teren propriu. Disputa va fi luni, de la ora 20:00, LIVE TEXT pe AS.ro.

Gigi Becali a dezvăluit primul 11 al FCSB-ului, înaintea meciului cu UTA

Gigi Becali a spus totul, înaintea meciului cu UTA. Acesta a dezvăluit că doi dintre jucătorii aduşi în această iarnă, Baba Alhassan şi Luis Phelipe, vor începe încă din primul minut duelul cu arădenii.

Nana Antwi, al treilea transfer efectuat în această iarnă de FCSB, va fi lăsat pe banca de rezerve la duelul cu UTA, mărturisind că se va baza pe serviciile lui Alexandru Creţu, pentru flancul drept al defensivei. Creţu va fi astfel titularizat surprinzător, dat fiind faptul că la un moment dat, a fost pe „lista neagră” a latifundiarului din Pipera.

Reclamă

Pe poziţia de atacant va evolua Alexandru Băluţă, iar în benzi se vor regăsi Octavian Popescu şi Luis Phelipe.

Eu spun că Luis Phelipe e mult mai bun decât Tavi. Acum (n.r. – cu UTA, la următorul meci) va juca el în dreapta, Tavi în stânga și Băluță atacant. Mai jos, Baba, Șut și Olaru. Ngezana cu Dawa, Radunovic și cu Crețu. Gata, am spus echipa”, a declarat Gigi Becali.

Luis Phelipe şi Baba Alhassan au evoluat ambii în amicalul cu LASK Linz. Mijlocaşul brazilian a şi înscris în victoria roş-albaştrilor cu 3-1, celelalte goluri fiind marcate de Florinel Coman şi David Miculescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:52
Neluţu Varga a anunţat transferul ultimei zi de mercato: “Face vizita medicală și va semna cu CFR Cluj”
15:28
Ultimele detalii despre Denis Alibec şi Daniel Bîrligea. Cum se simt atacanţii accidentaţi de la FCSB
15:18
Omar El Sawy, cedat de Rapid la o rivală din Liga 1. Anunţul oficial făcut de giuleşteni
14:54
Suspendare de 10 luni în La Liga! Jucătorul lui Bilbao după ce a picat un test antidoping
14:24
Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic
14:04
SuperFAZE, după Asia Express, la Antena 1! Gică Craioveanu comentează cele mai tari faze de la Mondial
1 Scenariul pentru ca România să mai câştige grupa şi să se califice la World Cup 2026, după victoriile Austriei şi Bosniei 2 Virgiliu Postolachi pleacă de la CFR Cluj şi semnează cu o rivală 3 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 4 Plecare de la Rapid în ultima zi de mercato! Fotbalistul va fi împrumutat a doua oară 5 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 6 Dinamo, tot mai aproape de transferul dorit de Zeljko Kopic. 700.000 de euro pentru un internațional român
Citește și