Reacţia lui Rivaldinho după ce a marcat un gol în victoria Farului cu Universitatea Craiova. Atacantul brazilian din lotul campioanei, fiul marelui Rivaldo, a vorbit după partida cu oltenii patronați de Mihai Rotaru.
Partida dintre Universitatea Craiova și Farul Constanța s-a încheiat cu scorul de 1-2. Duelul de pe stadionul „Ion Oblemenco” a contat pentru etapa cu numărul 22 a sezonului de Liga 1, prima din 2024, și a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.
Reacţia lui Rivaldinho după ce a marcat un gol în victoria Farului cu Universitatea Craiova. Mesajul brazilianului
La finalul partidei, Rivaldinho s-a declarat fericit pentru faptul că Farul a obținut 3 puncte în deplasarea de la Craiova. De asemenea, acesta a vorbit și despre Gică Hagi și a spus că echipa ar câștiga toate meciurile dacă ar asculta mereu de „Rege”.
„Știm că trebuie să atacăm mai bine, trebuie să facem tranziția bine. Dacă facem tot ce spune mister putem câștiga orice meci. Eu pot să spun că pauza a fost benefică pentru noi, am lucrat foarte mult. Cred că s-a văzut asta azi pe teren. Am avut o dorință mult mai mare, am făcut un meci mare. Nu este ușor să vii și să câștigi la Craiova. Suntem foarte fericiți că am făcut asta.
Mi-am propus să ajut Farul să câștige fiecare meci. Dorința mea este să câștigăm toate meciurile”, a spus Rivaldinho, potrivit primasport.ro.
Ronaldo Deaconu: „Vreau să joc la EURO!”
Noul jucător al campioanei, Ronaldo Deaconu, a vorbit despre motivele pentru care a refuzat-o pe Dinamo, dar și ce vrea să realizeze la Farul Constanța. Mijlocașul din lotul lui Gică Hagi a dezvăluit faptul că principalul obiectiv, din punct de vedere personal, este convocarea la Campionatul European din Germania, care va avea loc în vara acestui an.
„Am câștigat 3 puncte foarte importante, și echipele din spatele nostru au câștigat în etapa asta. Eu zic că e un pas important, avem jucători buni și acasă, eu zic că avem un grup bun.
Am venit unde am fost dorit de toată lumea, eu zic că asta e cel mai important, să vii unde ești dorit. Ionel Dănciulescu a explicat foarte bine motivul pentru care nu am semnat cu Dinamo. Le urez baftă totuși, eu sper că se vor salva și că noi vom ajunge în play-off.
Antrenamentele cu domnul Hagi sunt foarte intense, vrea să dăm totul, este un profesionist. Mă bucur că mă antrenează și voi da tot ce pot ca să ajut Farul. Vreau să profit de șansa mea, vreau să joc pentru a merge la EURO. Cred că toți fotbaliștii vor da tot pentru a merge la EURO. Vreau să profit de șansa asta”, a spus și Ronaldo Deaconu, potrivit sursei citate anterior.
- Reacţia lui Rivaldinho după ce a marcat un gol în victoria Farului cu Universitatea Craiova
- Ce a spus fiul marelui Rivaldo
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
- ”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
- Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
- Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
- Jucătorii Rapidului au fost aplaudaţi de galerie, dar au primit un mesaj categoric după 0-2 cu Oţelul: “30 de secunde”






























