Închide meniul

„Eu cred în Dumnezeu, dar nu l-am văzut niciodată!” Ousmane N’Doye, răspuns fabulos când a fost întrebat despre lupta la titlu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 24 ianuarie 2024, 23:35

Eu cred în Dumnezeu, dar nu l-am văzut niciodată!” Ousmane NDoye, răspuns fabulos când a fost întrebat despre lupta la titlu

Hepta

Ousmane N’Doye a oferit un răspuns fabulos când a fost întrebat despre lupta la titlu şi dacă FCSB poate deveni campioană după o pauză de 9 ani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mai mult, fostul jucător de la Vaslui şi Dinamo a spus că a vorbit, în ultima perioadă, atât cu Mihai Pintilii şi Elias Charalambous, dar şi cu Mihai Stoica.

Ousmane N’Doye, răspuns fabulos când a fost întrebat despre lupta la titlu

Întrebat dacă FCSB poate lua titlul, Ousmane N’Doye a oferit un răspuns fabulos. „Eu cred în Dumnezeu, dar nu l-am văzut niciodată”, a spus N’Doye pentru sport.ro.

Fostul mijlocaş de la Dinamo a spus că ţine legătură cu oamenii din staff-ul celor de la FCSB.

Cine ia campionatul… voi știți că Steaua (n.r. FCSB) e echipa mea. De două săptămâni am vorbit cu Pintilii și cu Charalambous, dar și cu Meme. Am văzut că lucrează acolo foarte bine, la FCSB”, a mai spus N’Doye.

Reclamă
Reclamă

Ousmane N’Doye, relaţie de prietenie cu Gigi Becali

Ousmane N’Doye are o relaţie de prietenie cu Gigi Becali, deşi nu a jucat niciodată la FCSB. De altfel, patronul roş-albaştrilor a încercat să îl aducă la echipă, dar de fiecare dată s-a lovit de refuzul jucătorului din Senegal. Ousmane N’Doye a ajuns prima dată în România în 2009, la FC Vaslui.

Ulterior, senegalezul ajuns acum la 44 de ani a mai jucat pentru Dinamo, Astra, CS Năvodari, FCM Târgu Mureş sau CSM Deva.

La un moment dat, Ousmane N’Doye a oferit o explicaţie fabuloasă pentru faptul că l-a refuzat mereu pe prietenul Gigi Becali.

Reclamă

Sunt prieten cu Gigi, dar nu putem să lucrăm împreună. Două oi mari nu pot să stea la un loc! E bine să rămânem amici, ne salutăm. Mi-e dor de el! Mâine plec din țară, dar data viitoare o să trec pe la Palat să-l văd”, a spus, în trecut, Ousmane N’Doye.

Episod memorabil cu Ousmane N’Doye

Andrei Vaştag a dezvăluit că Ousmane N’Doye juca gratis la CSM Deva şi că fostul jucător de la Dinamo i-a făcut o propunere incredibilă. Acesta i-a spus că îi dă 300 de lei pentru fiecare pasă de gol pe care i-o dă. Iar senegalezul a fost numai bun de plată.

Mi-a zis că la fiecare centrare de gol pe care i-o dau, îmi oferă o primă de 300 de lei. Țin minte că la un meci i-am dat 4 centrări de gol, câștigasem cu 5-0. Mi-a zis: «Vezi borseta aia? Du-te și ia banii de acolo. Ai dat 4 centrări, banii sunt la tine. Du-te că ai banii acolo».

Mi-a dat 1.200 de lei. I-am mai dat și după pase de gol. Îmi zisese să pun mingea între 6 și 11 metri, că el e mereu acolo. A dat vreo 7 goluri în 4 meciuri atunci. El juca și cu întindere, cu microruptură fibrilară. Juca gratis, nu avea salariu, juca de plăcere”, a povestit Andrei Vaştag la gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:45

Portugalia a câştigat Liga Naţiunilor la loviturile de departajare! Ronaldo, în lacrimi după un nou trofeu!

23:38 8 iun.

Mesajul lui Rafael Nadal, după ce Carlos Alcaraz l-a învins pe Jannik Sinner şi a câştigat Roland Garros 2025

23:35 8 iun.

Cristiano Ronaldo a marcat în finala Ligii Naţiunilor şi a stabilit un nou record! Borna 1.000, tot mai aproape

23:21 8 iun.

Daniel Pancu, prima reacţie după ce nu l-a convocat pe Cătălin Cîrjan la EURO 2025: “Sunt mai multe cazuri în istorie”

23:19 8 iun.

Reacţia lui Mihai Stoica după ce Lucescu a spus că regretă că nu i-a adus mai devreme la lot pe cei de la FCSB!

22:46 8 iun.

“Mi-a frânt inima”. Reacţia Simonei Halep, după finala istorică dintre Jannik Sinner şi Carlos Alcaraz de la Roland Garros

1 Video“Poate eu am greşit” Mircea Lucescu ştie de ce România a pierdut în Austria: “Nu trebuia să fac asta” 2 EXCLUSIV“Nu mă mai întorc la Inter” Ce i-a transmis Marko Arnautovic lui Cristi Chivu după Austria – România 2-1! 3 EXCLUSIVMircea Lucescu l-a surprins pe Gică Popescu după Austria – România! Sfatul pentru Il Luce: “Mai bine îi băgăm pe ei” 4 România, șanse infime de calificare directă la World Cup 2026! Verdictul specialiștilor după 1-2 cu Austria 5 Mircea Lucescu l-a contrazis pe Gică Popescu, după Austria – România 2-1: “Probabil cel mai valoros jucător” 6 Video“Goluri norocoase”. Vlad Chiricheş, reacţie fermă după Austria – România 2-1. Ce le-a transmis Mircea Lucescu la pauză
Citește și