Închide meniul

Mihai Bordeianu, acuzații incredibile după meciul cu Petrolul: „Toți o vor pe Dinamo în Liga 1”. A făcut praf și arbitrajul

Alex Ioniță Publicat: 16 februarie 2024, 19:48

Comentarii
Mihai Bordeianu, acuzații incredibile după meciul cu Petrolul: Toți o vor pe Dinamo în Liga 1”. A făcut praf și arbitrajul

Mihai Bordeianu / Profimedia

Mihai Bordeianu a lansat acuzații incredibile după meciul cu Petrolul. Jucătorul de la Poli Iași a avut un discurs deosebit de dur la adresa arbitrajului, dar și a situației din clasamentul intern.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Poli Iași a pierdut duelul cu Petrolul în prelungirile partidei, după golul marcat de Berisha. Partida de pe stadionul Ilie Oană s-a încheiat cu scorul de 2-1, în favoarea „lupilor galbeni”.

Mihai Bordeianu, acuzații incredibile după meciul cu Petrolul

La finalul partidei, Mihai Bordeianu a spus că în cadrul acestei partide au existat anumite momente pe care nu și le poate explica. Acesta a dat de înțeles că arbitrajul a fost unul slab și că Poli Iași este ținta oficialilor, care doresc ca Dinamo să rămână în prima ligă.

”Au fost situații pe care nici eu nu mi le explic. Nu am mai avut chiar atâtea meciuri în care să primim golul egalării sau al înfrângerii în minutul 90. E o perioadă greu de gestionat.

Nu aș vrea să comentez, sunt alții care pot comenta arbitrajul. Chiar nu știu cum să comentez. Eu am pus mâna pe Musi, mi-a dat galben. Arbitrul dormea, era la trei metri.

Reclamă
Reclamă

Oricum știu că toată lumea vrea să dea în Iași. Toți o vor pe Dinamo, toți vor alte echipe (n.r. în prima ligă), dar o să trecem și peste asta.

Toți ne cred slabi, dar vom demonstra că nu e așa. Simt! E părerea mea, toată lumea e liberă să creadă ce vrea. Eu simt lucrul ăsta, că la fiecare meci se întâmplă câte ceva, așa, subtil”, a spus Mihai Bordeianu, la digisport.ro.

Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1

Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1. Fostul mare central s-a declarat revolutat de o decizie luată de Horia Mladinovic, în partida dintre Petrolul și Poli Iași.

Reclamă

Duelul de pe stadionul Ilie Oană s-a încheiat cu victoria „lupilor galbeni”, cu scorul de 2-1. La această partidă, Paul Papp a avut o intrare dură la Rareș Ispas, dar centralul partidei i-a dat doar un cartonaș galben.

La finalul duelului de la Ploiești, Ion Crăciunescu s-a declarat revoltat de faptul că Horia Mladinovic nu l-a eliminat pe Paul Papp, pentru faultul din prima repriză.

Fostul mare central a spus că oficialul de la duelul din Ploiești nu are ce căuta „nici la județ”, având în vedere faptul că nu a văzut un fault de o asemenea duritate.

”Eu cred că un arbitru ca ăsta, care nu vrea să vadă așa ceva, nu are ce să caute nici la județ, nu în Liga 1. Cum la fault de o astfel de duritate, atât de clar, cu un picior pus deasupra ghetei, care-i provoacă adversarului o mare suferință, să dai doar galben?

Tu de ce ești acolo? Ei spun că dacă arbitrul judecă o fază, atunci nu mai intervin. Eu cred că nu a judecat faza”, a spus Ion Crăciunescu, potrivit sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23
LIVE SCOREInter – Slavia 3-0 şi Galatasaray – Liverpool 1-0. Mourinho, înapoi pe Stamford Bridge. Real Madrid a defilat în Kazahstan
23:06
Scene incredibile pe Stamford Bridge! Jose Mourinho a intervenit, după ce Enzo a fost luat la ţintă de fanii lui Benfica
22:47
Neluţu Varga vrea să mai dea o lovitură! Un alt câştigător de Champions League e dorit de CFR Cluj
22:32
VideoJurnalul Antena Sport | Dependenţii de adrenalină vin să cucerească aerul la Clinceni
22:10
Ovidiu Mihăilă este noul selecţioner al naţionalei de handbal feminin: “Această responsabilitate vine cu provocări”
21:49
VideoJurnal Antena Sport | Magdalena Rusu şi-a serbat ziua de naştere alături de colegi, după Mondialele din China
1 “Te faci că nu mă cunoşti?” Dialogul dintre Ionel Ganea şi oamenii legii! Fostul fotbalist a pierdut procesul 2 A început nebunia la Napoli! Kevin De Bruyne a aruncat vorbe grele când a fost înlocuit. Conte: “Şi-a ales persoana greşită” 3 După ce a jucat cu Universitatea Craiova şi FCSB, preşedintele de la Oţelul a ales: “Clar, e mai puternică” 4 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 5 Decizia luată de UEFA în cazul Israelului, după ce mai multe ţări au cerut excluderea din competiţii! 6 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva”
Citește și