Închide meniul

Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1: „Nu are ce căuta nici la județ”

Alex Ioniță Publicat: 16 februarie 2024, 19:39

Comentarii
Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1: Nu are ce căuta nici la județ”

Ion Crăciunescu / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1. Fostul mare central s-a declarat revolutat de o decizie luată de Horia Mladinovic, în partida dintre Petrolul și Poli Iași.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul de pe stadionul Ilie Oană s-a încheiat cu victoria „lupilor galbeni”, cu scorul de 2-1. La această partidă, Paul Papp a avut o intrare dură la Rareș Ispas, dar centralul partidei i-a dat doar un cartonaș galben.

Ion Crăciunescu a făcut praf un arbitru din Liga 1

La finalul duelului de la Ploiești, Ion Crăciunescu s-a declarat revoltat de faptul că Horia Mladinovic nu l-a eliminat pe Paul Papp, pentru faultul din prima repriză.

Fostul mare central a spus că oficialul de la duelul din Ploiești nu are ce căuta „nici la județ”, având în vedere faptul că nu a văzut un fault de o asemenea duritate.

”Eu cred că un arbitru ca ăsta, care nu vrea să vadă așa ceva, nu are ce să caute nici la județ, nu în Liga 1. Cum la fault de o astfel de duritate, atât de clar, cu un picior pus deasupra ghetei, care-i provoacă adversarului o mare suferință, să dai doar galben?

Reclamă
Reclamă

Tu de ce ești acolo? Ei spun că dacă arbitrul judecă o fază, atunci nu mai intervin. Eu cred că nu a judecat faza”, a spus Ion Crăciunescu, la digisport.ro.

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi 2-1. „Lupii galbeni” au obţinut victoria în prelungiri, cu un gol cum rar vezi pe terenul de fotbal

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi 2-1, în primul meci din etapa a 26-a. Oaspeţii au condus cu 1-0, iar golul victoriei a venit în prelungirile meciului. Berisha a avut în minutul 90+4 o reuşită cum rar vezi pe terenul de fotbal.

Ploieştenii au început partida cu ocazia lui Irobiso, din primul minut, iar replica ieşenilor a venit în minutul 12, când a Zima a apărat la şutul lui Bettaieb.

Reclamă

Portarul oaspeţilor, Ailenei, a intervenit la lovitura  de cap al lui Alexandru Musi, în minutul 15, dar Poli va deschide scorul după o jumătate de oră de joc, prin Rareş Ispas. Irobiso a ratat egalarea în prelungirile primei reprize (min. 45+2), iar la pauză ieşenii au intrat cu avantaj minim, relatează news.ro.

Gazdele au egalat în minutul 60, prin Alexandru Musi, iar oaspeţii au trimis în bară în minutul 86, prin Luca Mihai. Petrolul a înscris golul victoriei în minutul 90+4, când Todoroski a trimis o pasă greşită şi Berisha a reuşit să intercepteze, înscriind după o cursă până în careul oaspeţilor.

S-a încheiat 2-1 şi Petrolul are 35 de puncte, ocupând locul 6 în clasament. Poli Iaşi este pe locul 14, cu 27 de puncte.

PETROLUL: Zima – Papp (L. Dumitriu 70), Meijers, Huja, Ţicu – Hanca, Seto (Diomande 46), Jair, Grozav (Berisha 46) – Al. Musi (M. Bratu 80), Irobiso (Işfan 70). ANTRENOR: Florin Pârvu

POLI IAŞI: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, R. Ispas (Katanec 38) – Bordeianu (Jatoba 79), Marchioni – Bettaieb (Kabran 79), L. Mihai, Ştefanovici – Harrison (S. Buş 55). ANTRENOR: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Papp 21, Irobiso 45+1, Meijers 53, Jair 85, Diomande 90+4 / Bordeianu 66, Bouhenna 68

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga partida dintre FC Argeş şi FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:34
EXCLUSIVMarius Niculae şi Dănciulescu vor suveniruri de la evenimentul demolării stadionului Dinamo: “Cu Cornel Dinu”
20:31
A plecat de la Dinamo după numai 6 luni! Evoluase în aproape toate meciurile în acest sezon
20:17
Ianis Zicu, pe punctul de a fi demis de la Farul: „Un antrenor e ținut de rezultate”
19:51
VIDEOFlorinel Coman s-a accidentat în meciul cu echipa lui Cosmin Contra! Cum poate arăta piciorul atacantului român
19:18
Suporterii Rapidului, ultimatum pentru conducere! Ce decizie au luat pentru jocul cu Metaloglobus
18:57
Florentin Petre exultă după ce Cîrjan a refuzat oferta „astronomică” din Ucraina: „Este un căpitan adevărat”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Fostul jucător de la Real Madrid va fi coleg cu Messi 2 Clubul din Liga 1 a fost scos la vânzare! Preţ: 4 milioane de euro! “Suntem în discuţii” 3 Radu Drăgușin și-a dat acordul pentru un contract până în 2030. Răspunsul dat de Tottenham 4 UPDATECe rol va avea Ilie Dumitrescu la FRF. În ce proiect se implică. A fost prezentat oficial 5 Lovitură pentru FCSB. Un jucător s-a accidentat și a părăsit de urgență cantonamentul din Antalya 6 Lovitură pentru Mihai Rotaru şi Universitatea Craiova. Transferul a fost anunţat oficial
Citește și