Gigi Becali, făcut praf după ce l-a vândut pe Andrea Compagno: „Dacă îmi explică cineva logica asta…”

Alex Ioniță Publicat: 18 februarie 2024, 11:41

Comentarii
Gigi Becali, făcut praf după ce l-a vândut pe Andrea Compagno: Dacă îmi explică cineva logica asta…”

Gigi Becali / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Gigi Becali a fost făcut praf după ce l-a vândut pe Andrea Compagno. Patronul de la FCSB este criticat în continuare pentru faptul că a renunțat la atacantul italian.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În această iarnă, Compagno a fost vândut în China, la Tianjin Tiger, în schimbul sumei de 120.000 de euro. Acum, Gigi Becali a fost luat la țintă pentru faptul că a renunțat mult prea ușor la serviciile fostului golgheter.

Gigi Becali, făcut praf după ce l-a vândut pe Andrea Compagno

Agentul Bogdan Apostu este de părere că patronul de la FCSB a comis o mare greșeală prin vânzarea italianului. Acesta este de părere că Gigi Becali ar fi putut obține o sumă mult mai mare pentru acest transfer și că latifundiarul din Pipera s-a grăbit, atunci când a renunțat la omul pe care l-a cumpărat pentru 1,5 milioane de euro.

„Nici acum nu pot să înțeleg cum e posibil să fie lăsat să plece pe 120.000 de euro un jucător precum Compagno. Cred că a făcut rău echipei. Concurența ar trebui să existe mereu. Dacă vrei să fii o echipă puternică, e nevoie de concurență. Cât a dat pe el? Un milion și jumătate și l-a lăsat să plece după un an și jumătate și 20 de goluri marcate. Dacă îmi explică cineva logica asta…

Dacă nu marca niciun gol, înțelegeam. Eu refuz să cred că nu a existat vreo echipă care să nu plătească măcar 500.000 de euro. În afară de domnul Gigi Becali, nu cred că există alt patron în fotbalul românesc pe care să nu îl intereseze 400.000 de euro.”, a spus Bogdan Apostu, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Ce a scris presa italiană despre plecarea lui Andrea Compagno de la FCSB

Presa din peninsulă a reacţionat după transferul lui Compagno în China. Iată ce a scris presa italiană despre plecarea lui Andrea Compagno de la FCSB.

Italienii nu au uitat momentul în care Compagno a fost convocat în lotul lărgit al naţionalei Italiei pentru meciurile cu Anglia și Malta din preliminariile EURO 2024. În cele din urmă, selecţionerul Roberto Mancini nu l-a păstrat şi în lotul final pentru acele două jocuri.

”Cel mai prolific atacant italian din 2022, Andrea Compagno, părăsește România și Steaua (n.r. – FCSB): a decis să-și continue cariera mutându-se în China.

Reclamă

Pentru isprăvile sale din România, Compagno l-a determinat pe Roberto Mancini să-l pună pe lista preliminară pentru meciurile cu Anglia și Malta din preliminariile Campionatului European.

Din decembrie anul trecut se vorbea despre un transfer, care s-a concretizat acum: a semnat un contract pe doi ani cu Tianjin Jinmen Tiger, în prima ligă chineză”, a scris calciomercato.com despre transferul lui Compagno în China.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
22:21

Trei concluzii după Portugalia – Uzbekistan 5-0: last man standing și campionul care merită mai mult

22:00

Anglia – Ghana LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea. Echipele de start

21:57

VIDEOPortugalia – Uzbekistan 5-0! Spectacol total la Houston! Cristiano Ronaldo, dublă la Mondial

21:47

„Trăim într-o simulare”: statistica uluitoare cu Messi și Cristiano Ronaldo la acest Campionat Mondial

21:26

Lovitură pentru Cristi Chivu! Fotbalistul dorit de Inter este ademenit de gigantul din Premier League

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și