Harlem Gnohere nu a uitat-o pe Dinamo şi a dezvăluit ce antrenor ar putea să o salveze. Fostul atacant din Liga 1 a transmis că Mircea Rednic este cel mai bun tehnician pe care “câinii” l-ar putea avea. De asemenea, “Bizonul” a oferit declaraţii şi despre FCSB, echipă pe care speră să o vadă campioană la finalul sezonului.
Harlem Gnohere a fost adus în Liga 1 de Mircea Rednic, în 2015. Timp de un sezon şi jumătate, atacantul francez a jucat la Dinamo, urmând ca ulterior, în iarna lui 2017, să fie transferat de FCSB, pentru care a jucat trei sezoane şi jumătate, până în 2020.
Harlem Gnohere ştie ce antrenor ar putea să o salveze pe Dinamo
Harlem Gnohere a oferit declaraţii despre cele două mari rivale din Liga 1 la care a evoluat, Dinamo şi FCSB. Atacantul francez speră ca roş-albaştrii să devină campioni, şi “câinii” să se salveze de la retrogradare. De asemenea, acesta a mai transmis că imediat după plecarea sa de la Dinamo, a venit ghinionul la formaţia din Ştefan cel Mare.
“FCSB sper că va fi campioană, iar Dinamo trebuie să se salveze. După ce am plecat eu de la Dinamo a venit ghinionul. Din punctul meu de vedere, cel mai bun antrenor pe care l-ar putea avea Dinamo e Mircea Rednic”, a declarat Harlem Gnohere, conform sport.ro.
Harlem Gnohere, ajuns la 34 de ani, evoluează în prezent la FC Flenu, echipă din ligile de amatori ale Belgiei. Acesta a fost golgheterul Ligii 1 în sezonul 2017-2018, cu 15 goluri marcate, în 31 de meciuri bifate.
La FCSB, Harlem Gnohere a bifat 115 meciuri, reuşind să marcheze în total 51 de goluri, în toate competiţiile. De cealaltă parte, la Dinamo, atacantul francez a bifat 58 de meciuri, marcând 24 de goluri şi oferind opt assist-uri.
„Am crezut că e Gnohere!” Basarab Panduru, surprins de ultimul transfer realizat de Dinamo
Basarab Panduru a fost surprins de un transfer realizat de Dinamo. Fostul internaţional a crezut că formaţia din Ştefan cel Mare l-a readus pe Harlem Gnohere în Liga 1, însă de fapt, „câinii” l-au transferat pe Eddy Gnahore, fost jucător al lui Manchester City şi Napoli.
Basarab Panduru a analizat transferurile efectuate de Dinamo, mărturisind că Eddy Gnahore este cel mai interesant jucător care a semnat cu „câinii”, în această iarnă. Fostul internaţional a remarcat şi faptul că noul jucător al alb-roşilor a trecut pe la Manchester City, şi în acest sezon, a bifat 11 meciuri la Ascoli, în Serie B.
„(N.r. Despre Domagoj Pavicic) Trebuie să fii bucuros că ai găsit un antrenor care te vrea, te bagă, te cunoaşte şi tu să pleci în vară unde vrei.
(N.r. Despre Eddy Gnahore) Am crezut că e Gnohere prima dată, nu mă miram dacă voiau să-l aducă, m-am uitat mai atent şi am spus că nu e el. Ăsta e interesant, să vii de la Ascoli, să joci pe la Amiens, să te duci în China la un moment dat, să valorezi patru milioane, s-a accidentat, are două-trei operaţii la genunchi, a fost şi pe la City când era tânăr, nu ştiu. L-am văzut că joaca închizător, într-un meci. Are 11 meciuri la Ascoli, anul ăsta”, a declarat Basarab Panduru, conform orangesport.ro.
- Harlem Gnohere nu a uitat de Dinamo şi FCSB
- Ce a spus despre fostele sale echipe
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Daniel Pancu a obţinut licenţa PRO şi a anunţat obiectivul de la CFR Cluj: “Obligatoriu”
- Înainte de Inter, Cristi Chivu a fost la un pas să preia o echipă din Liga 1: “Speram să-l aduc”
- Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro
- Planul B. Ce fotbalist vrea să transfere Gigi Becali dacă nu ajunge la un acord cu Kevin Ciubotaru
- Totul e gata! Pot începe lucrările la noul stadion Dinamo! “Avem banii”. 20 de hectare în mijlocul orașului






























