Verdictul medicilor pentru jucătorul căruia Tchouameni i-a provocat o accidentare horror. Vești teribile primite de Diakhaby

Iulian Focșăneanu Publicat: 3 martie 2024, 13:58

Comentarii
Verdictul medicilor pentru jucătorul căruia Tchouameni i-a provocat o accidentare horror. Vești teribile primite de Diakhaby

Mouctar Diakhaby s-a accidentat grav în Valencia - Real Madrid 2-2 / Colaj Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

A apărut verdictul medicilor pentru Mouctar Diakhaby, jucătorul căruia Aurelien Tchouameni i-a provocat o accidentare horror în meciul Valencia – Real Madrid, scor 2-2, în etapa a 27-a din La Liga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În minutul 86, la un atac al „galacticilor”, Tchouameni s-a dezechilibrat şi a căzut peste piciorul fundaşului de 27 de ani. Acesta a început să urle de durere şi a cerut intervenţia medicilor.

Verdictul medicilor pentru Mouctar Diakhaby, jucătorul căruia Tchouameni i-a provocat o accidentare horror

Diakhaby a fost transportat de urgență la spital și a rămas internat. Din primele teste efectuate, problemele sunt uriașe. Jucătorul din Guinea riscă să nu mai calce pe un teren de fotbal o lungă perioadă de timp.

Potrivit marca.com, Mouctar Diakhaby a suferit o luxație la genunchiul drept și ar putea avea nevoie de un an de recuperare. Șefii clubului au oferit un comunicat, dar s-au ferit să intre în detalii despre diagnosticul primit de Diakhaby de la medici.

Mouctar Diakhaby a suferit o luxație a genunchiului drept la meciul disputat sâmbă, pe Mestalla, cu Real Madrid. După ce a primit îngrijiri medicale de urgență, fundașul central al Valenciei a rămas internat în spital pentru un control amănunțit și așteaptă să îi fie făcute noi investigații“, se arată în comunicatul Valenciei.

Reclamă
Reclamă

În momentul în care Diakhaby s-a accidentat, jucătorii ambelor echipe şi-au pus mâinile în cap. Fotbaliştii Realului au oprit jocul şi au făcut semne disperate spre margine.

Dumnezeule, i-a rupt piciorul! Fără să vrea, Tchouameni i-a rupt piciorul lui Mouctar Diakhaby. Groaznic!„, a reacţionat comentatorul Digi Sport în momentul în care a văzut reluările.

Fundaşul de 27 de ani din Guinea joacă din 2018 la Valencia. „Liliecii” l-au cumpărat atunci de la Lyon pentru 15 milioane de euro.

Reclamă

Valencia şi Real Madrid au încheiat la egalitate

Real Madrid a încheiat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Valencia, într-un meci în care a fost condusă cu 2-0. Diakhaby (Valencia) a fost scos de pe teren cu piciorul rupt.

În prima repriză Valencia a avut trei minute în care părea că a rezolvat meciul. Hugo Duro a deschis scorul în minutul 27, iar Roman Yaremchuk a înscris pentru 2-0 în minutul 30. Vinicius Junior a redus din diferenţă în minutul 45+5, pentru ca tot acelaşi jucător să egaleze situaţia pe tabelă, în minutul 76.

În minutul 87 Tchouameni a căzut peste Mouctar Diakhaby (Valencia), l-a prins cu piciorul întins şi l-a accidentat grav. Se pare că francezul i-a rupt piciorul jucătorului Valenciei, care a urlat de durere şi a fost scos de pe teren pentru a fi transportat la spital. În minutul 90+3 arbitrul a acordat penalti pentru Valencia, la un presupus fault asupra lui Hugo Duro, dar, după interveţia sistemului VAR, lovitura de la 11 metri a fost anulată.

Bellingham a trimis mingea în plasă după ce arbitrul meciului a fluierat finalul întâlnirii. Madrilenii au protestat şi au primit un cartonaş roşu, acordat lui Jude Bellingham. S-a terminat 2-2 şi Real este pe primul loc în clasament, cu 66 de puncte. Valencia este pe locul 8, cu 37 de puncte.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:00

LIVE TEXTU Cluj – Rapid 0-0. Clujenii se pot apropia la un singur punct de liderul Univ. Craiova

20:49

Lazio – Inter 0-3. Echipa lui Cristi Chivu a defilat pe Olimpico. Moral excelent înaintea finalei Cupei

20:37

Florinel Coman a câștigat primul său trofeu după plecarea de la FCSB. Victorie contra unui mare antrenor

20:25

VideoJurnal Antena Sport | Chivu, felicitat la Vatican

20:22

VideoJurnal Antena Sport | Nu e liniște la Dinamo

20:20

VideoJurnal Antena Sport | Pancu joacă tare

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 4 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 5 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 6 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc
Citește și