Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4: „Sunt foarte fericit! Mi-a fost dor să joc”

Alex Ioniță Publicat: 10 martie 2024, 19:55

Comentarii
Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4: Sunt foarte fericit! Mi-a fost dor să joc”

Radu Drăgușin / Profimedia

Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4. Fundașul echipei naționale s-a declarat fericit pentru victoria obținută de echipa sa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În cadrul duelului cu Villa, Radu Drăgușin a fost introdus în teren de Ange Postecoglou în minutul 49, după accidentarea lui Micky van de Ven. Duelul câștigat de Spurs a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4

Fundașul echipei naționale a dezvăluit că este fericit pentru că a prins minute în tricoul lui Tottenham. A vorbit și despre adversari și a menționat faptul că aceștia au jucat foarte bine, până în momentul în care un jucător din echipă a fost eliminat.

De asemenea, Radu Drăgușin a dezvăluit că așteaptă următoarele meciuri și că se simte „ca acasă” la Spurs.

„Sunt foarte fericit că am câştigat aici. Era foarte important pentru noi să luăm cele 3 puncte aici. Ei au jucat foarte bine, dar au luat acel cartonaş roşu şi asta a fost o mare problemă pentr uei. Nu au mai putut să ne pună nicio problemă apoi, iar noi am dominat.

Reclamă
Reclamă

Eu m-am simţit foarte bine, mi-a fost dor să joc. Abia aştept următoarele meciuri. Am avut un ritm foarte bun şi sper să mai joc de acum înainte multe meciuri. Suntem pe drumul nostru. Vrem să jucăm un fotbal foarte bun. Oamenii de la club m-au primit foarte bine şi pot spune că deja mă simt ca acasă”, a declarat Radu Drăguşin după Aston Villa – Tottenham 0-4, citat de orangesport.ro.

Radu Drăguşin, lăudat de antrenorul lui Tottenham după meciul cu Aston Villa

Radu Drăguşin a fost lăudat de antrenorul lui Tottenham, după ce a jucat timp de 50 de minute în victoria cu Aston Villa. Ange Postecoglou a declarat că internaţionalul român a avut o prestaţie bună în victoria categorică înregistrată de londonezi.

Radu Drăguşin a început meciul cu Aston Villa ca rezervă, însă a fost trimis în teren în minutul 49, în locul lui Micky Van de Ven.

Reclamă

Radu Drăguşin a bifat astfel meciul cu cele mai multe minute la Tottenham, după transferul istoric din iarnă. După meci, internaţionalul român a fost lăudat de antrenorul său, Ange Postecoglou.

Tehnicianul lui Spurs a subliniat că în meciul cu Aston Villa, Radu Drăguşin a primit mai multe minute decât în primele sale meciuri. Postecoglou a mărturisit că românul s-a descurcat foarte bine, dat fiind faptul că meciul cu Aston Villa era unul foarte important pentru Tottenham.

„Excelent pentru Radu că a intrat. E prima dată când primește multe minute, chiar într-un meci important, și cred că s-a descurcat foarte bine”, a declarat Ange Postecoglou, conform football.london.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:11

Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies

22:49

Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”

22:48

LIVE TEXTPSG – Bayern 5-2. Meci senzațional pe Parc des Princes! Parizienii fac spectacol după pauză

22:39

Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1

22:38

Harry Kane a scris istorie în PSG – Bayern! Atacantul englez, bornă unică în istoria UEFA Champions League

22:33

Schimbare istorică în fotbal! Ce se întâmplă la World Cup cu jucătorii care își acoperă gura

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Anunţul UEFA după ce s-a cerut retrogradarea clubului Inter 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Răzvan Lucescu a făcut anunţul, după ce Mihai Stoica a spus că îl vrea la FCSB: “Am avut oameni puternici ca patroni” 6 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro!
Citește și