Închide meniul

Gestul uriaş făcut de Radu Drăguşin, după ce a jucat o repriză la Tottenham! Florin Manea a dezvăluit totul

Viviana Moraru Publicat: 12 martie 2024, 16:24

Comentarii
Gestul uriaş făcut de Radu Drăguşin, după ce a jucat o repriză la Tottenham! Florin Manea a dezvăluit totul

Radu Drăgușin / Profimedia

Florin Manea a dezvăluit gestul uriaş făcut de Radu Drăguşin, după ce a jucat aproape o repriză pentru Tottenham. Agentul internaţionalului român a dezvăluit că acesta a mers imediat după meci să se intereseze de starea lui Micky Van de Ven, rivalul său pe post, cel care a ieşit accidentat din partida cu Aston Villa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin a fost trimis în teren în minutul 49 al duelului cu Aston Villa, câştigat de Tottenham cu 4-0. Fundaşul român l-a înlocuit pe Micky Van de Ven, cel care s-a accidentat.

Gestul uriaş făcut de Radu Drăguşin, după ce a jucat o repriză la Tottenham

Florin Manea a dezvăluit că Radu Drăguşin s-a interesat imediat de cum se simte coechipierul său, pe care l-a înlocuit în duelul cu Aston Villa. Agentul fundaşului a mai transmis că acesta a fost extrem de bucuros de faptul că a prins mai multe minute la Tottenham, după ce în trei meciuri consecutive a fost rezervă neutilizată.

De asemenea, Manea a mai declarat că minutele prinse de Radu Drăguşin în ultimul meci l-au bucurat extrem de mult şi pe Edi Iordănescu, dat fiind faptul că România se pregăteşte de meciurile amicale de la finalul acestei luni.

“Edi (n.r. – Iordănescu) e mai fericit decât mine. Așteptarea a fost normală într-un fel, dar și grea, și din punctul meu de vedere și din al lui pentru că era nerăbdător să joace, să își ajute echipa. Dar cei din club ne-au comunicat că au încredere în el și că îi va veni rândul, iar eu nu m-am îndoit de treaba asta.

Reclamă
Reclamă

Era un pic de presiune mediatică, și ce se scria prin România, și faptul că ne așteaptă un European. Am primit un mesaj de la Edi, s-a interesat de situație și mă bucur și pentru el. Edi era puțin îngrijorat, chiar dacă la început credea că nu va juca în primele meciuri.

Am vorbit el după meci și Radu mi-a zis că s-a dus la Micky după meci, l-a întrebat cum se simte și Micky i-ar fi zis că e ceva ușor, o întindere ușoară, dar nu făcuse nicio investigație atunci. A fost impecabil. Faptul că echipa nu are luat gol, nu s-a mai întâmplat de ceva timp. La majoritatea meciurilor au luat gol. Pentru noi a fost perfect”, a declarat Florin Manea, conform fanatik.ro.

Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4

Radu Drăgușin nu și-a ascuns emoțiile după Aston Villa – Tottenham 0-4. Fundașul echipei naționale s-a declarat fericit pentru victoria obținută de echipa sa.

Reclamă

De asemenea, Radu Drăgușin a dezvăluit că așteaptă următoarele meciuri și că se simte „ca acasă” la Spurs.

Sunt foarte fericit că am câştigat aici. Era foarte important pentru noi să luăm cele 3 puncte aici. Ei au jucat foarte bine, dar au luat acel cartonaş roşu şi asta a fost o mare problemă pentr uei. Nu au mai putut să ne pună nicio problemă apoi, iar noi am dominat.

Eu m-am simţit foarte bine, mi-a fost dor să joc. Abia aştept următoarele meciuri. Am avut un ritm foarte bun şi sper să mai joc de acum înainte multe meciuri. Suntem pe drumul nostru. Vrem să jucăm un fotbal foarte bun. Oamenii de la club m-au primit foarte bine şi pot spune că deja mă simt ca acasă”, a declarat Radu Drăguşin după Aston Villa – Tottenham 0-4, citat de orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:16
VideoJurnal Antena Sport | Toate bune la FCSB
20:59
LIVE SCORENebunie în primele partide ale serii din Champions League. Mbappe, rezervă în Real – City
20:55
Situație disperată la FCSB, înaintea meciului cu Feyenoord. Doar trei rezerve disponibile: „Orice e posibil”
20:41
“Ne vedem în «vulcan»”. Alex Mitriță merge pe Ion Oblemenco la duelul Universității Craiova cu Sparta Praga
20:30
Mihai Stoica, nou anunț despre transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB: „Am apreciat mult ce mi-a spus”
20:16
Îl ții minte pe “Enrique Iglesias de România”? Antrenorul, aproape de lovitura carierei: e dorit în La Liga
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 4 Președintele FRH a făcut anunțul! Cine va fi selecționerul României la EURO 2026 5 „Românism” în Belgia! Claudiu Florică își bagă fiul titular și concediază antrenorul după o victorie: „Circ și nepotism” 6 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid
Citește și