Închide meniul

Cristi Săpunaru, incert pentru derby-ul Universitatea Craiova – Rapid! Lovitură primită de Cristiano Bergodi

Alex Ioniță Publicat: 30 martie 2024, 16:28

Comentarii
Cristi Săpunaru, incert pentru derby-ul Universitatea Craiova – Rapid! Lovitură primită de Cristiano Bergodi

Cristi Săpunaru, în timpul unui meci / Profimedia

Căpitanul din echipa lui Cristiano Bergodi, Cristi Săpunaru, este incert pentru derby-ul dintre Universitatea Craiova și Rapid. Veteranul din apărarea giuleștenilor ar fi acuzat probleme cu câteva ore înainte de startul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Duelul dintre Universitatea Craiova și Rapid va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro, începând cu ora 21:00. Partida din Bănie contează pentru etapa cu numărul 2 a playoff-ului din Liga 1.

Cristi Săpunaru, incert pentru derby-ul Universitatea Craiova – Rapid

Potrivit informațiilor oferite de digisport.ro, Cristi Săpunaru a acuzat dureri la un tendon, iar staff-ul medicat al echipei din Giulești nu a dorit să îl forțeze.

Astfel, Cristiano Bergodi va trebui să găsească rapid o soluție pentru apărarea echipei sale. Pentru a-l înlocui pe veteran, tehnicianul din Italia ar putea conta pe Iulian Cristea sau pe Dragoș Grigore.

De asemenea, și Ivaylo Petev are probleme de lot înainte de această partidă. La Universitatea Craiova nu vor juca Bancu și Screciu, ambii fiind accidentați.

Reclamă
Reclamă

Cum ar putea arăta Rapid la derby-ul cu Universitatea Craiova:

Rapid: Aioani – Braun, Cristea/Grigore, P. Iacob, Bădescu – Hromada, Al. Albu, Papeau – Burmaz, Rrahmani, Krasniqi

Dan Şucu, apariţie fabuloasă în trening alături de fanii Rapidului

Dan Şucu a avut o apariţie fabuloasă în trening alături de fanii Rapidului, în momentul plecării la Craiova. Şucu şi Angelescu au mers cu autocare, alături de ultraşii Rapidului.

Reclamă

Dan Şucu a apărut îmbrăcat în trening şi cu o eşarfă a Rapidului, în timp ce Victor Angelescu a preferat să se îmbrace în jeanşi. Cei doi conducători de la Rapid şi sunt gata să cânte cot la cot cu suporterii la derby-ul cu Universitatea Craiova. Alături de cei doi a venit şi fostul patron al Rapidului, Nicolae Cristescu. (VEZI AICI IMAGINI CU DAN ŞUCU ŞI VICTOR ANGELESCU)

În lipsa lui Bocciu, care este arestat, Gigi Corsicanu a fost cel care a condus galeria în deplasarea de la Craiova. Dan Şucu şi Victor Angelescu au mers şi ei alături de fani. Dan Şucu a vorbit înaintea plecării spre Craiova. Acţionarul majoritar al Rapidului a spus că a învăţat cântecele.

„Ne-am pregătit. Sper să fie și băieții pregătiți. Mă gândeam acum că, dacă-i spuneam cuiva acum doi ani de zile că mergem la Craiova și vrem să ne întoarcem victorioși, m-ar fi luat peste picior. Acum, avem șansele noastre. Cum e în peluză, cum se vede în peluză. Eu sunt soldat neinstruit. Am învățat cântecele.

Suporterii m-au invitat, eu ce să zic? M-am bucurat de invitație și sper să ne întoarcem fericiți. La 60 de ani, parcă n-ai face din așa ceva o tradiție, dar poate o fac copiii mei”, a spus Dan Şucu la plecarea spre Craiova.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:38
EXCLUSIVRăzvan Marin, semnal de alarmă după România – Canada 0-3: “Trebuie să ne revenim!”
23:31
EXCLUSIVMircea Lucescu, reacţie surprinzătoare după România – Canada 0-3: “Nu sunt nemulţumit de joc”
23:25
EXCLUSIV“E rușinos!” Nicolae Stanciu, la pământ după România – Canada 0-3: “Sunt primul care își asumă!”
23:15
EXCLUSIVGică Popescu, deznădăjduit după România – Canada 0-3: „Lecția pe care ne-au predat-o astăzi este greu de uitat”
23:07
EXCLUSIVDennis Man, prima reacție după România – Canada 0-3: “Nu avem ce să facem! Capul în pământ!”
22:56
VIDEORomânia – Canada 0-3. Tricolorii au suferit o înfrângere ruşinoasă în amicalul de lux de pe Arena Națională
1 Salariul uriaş pe care Kurt Zouma îl are la CFR Cluj: “S-a enervat Neluțu” 2 Primul 11 ales de Mircea Lucescu pentru amicalul cu Canada! Marea surpriză pregătită de selecționer 3 VIDEOLionel Messi, cu lacrimi în ochi la ultimul lui meci disputat în Argentina! Dublă spectaculoasă 4 Dinamo a făcut un nou transfer! Un fost jucător de la Steaua a semnat cu “câinii” 5 VIDEONorris, cel mai rapid în FP2 din MP al Italiei! Cursa de la Monza e duminică (15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY) 6 Ce se întâmplă cu Vladislav Blănuță, după scandalul uriaș din Ucraina! Patronul lui Dinamo Kiev a făcut anunțul
Citește și