Închide meniul
Foto

Eduard Radaslavescu a înjurat un fan, iar Gigi Becali l-a schimbat după 28 de minute. Colegii l-au consolat în drum spre vestiare

Alex Ioniță Publicat: 31 martie 2024, 21:41

Comentarii
Eduard Radaslavescu a înjurat un fan, iar Gigi Becali l-a schimbat după 28 de minute. Colegii l-au consolat în drum spre vestiare

Colaj Radaslavescu / Captură Prima Sport

Eduard Radaslavescu a înjurat un fan, iar Gigi Becali l-a schimbat după 28 de minute! Jucătorul impus în primul 11 de patron a avut o reacție necontrolată, în debutul partidei, iar acest lucru nu a fost trecut cu vederea de omul cu bani de la FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul dintre Farul și FCSB contează pentru etapa a 2-a din playoff și are o miză imensă. Atmosfera tensionată s-a simțit și în acest dialog, între jucătorul de la FCSB și fanul advers.

Eduard Radaslavescu a înjurat un fan, iar Gigi Becali l-a schimbat după 28 de minute

În minutul 7 al duelului de la Ovidiu, Eduard Radaslavescu a avut ceva de împărțit cu un suporter al Farului. Jucătorul de la FCSB i-a adresat o serie de înjurături acestuia, înainte de a repune mingea în joc. (VEZI IMAGINI CU GESTUL LUI RADASLAVESCU ÎN GALERIA FOTO)

Comentatorul digisport.ro a reacționat imediat și a condamnat gestul făcut de tânărul jucător al vicecampioanei:

”Are ceva de împărțit cu spectatorii Radaslavescu, dar ar trebui să se concentreze pe jocul lui pentru că până acum Dussaut a făcut două curse, iar el nu a reușit să-l urmărească”, a spus unul dintre comentatori.

Reclamă
Reclamă

”O înjurătură urâtă”, a completat și cel de-al doilea comentator.

Radaslavescu a fost înlocuit în minutul 28 al partidei, cu Octavian Popescu, cel mai probabil după un ordin venit din partea lui Gigi Becali. (VEZI MOMENTUL ÎN CARE RADASLAVESCU A FOST SCHIMBAT ÎN GALERIA FOTO)

Pe drum spre vestiare, colegii săi l-au consolat și i-au transmis mesaje de susținere, iar jucătorul nu a dat mâna cu niciun om din staff-ul FCSB-ului.

Reclamă

Marius Lăcătuş, uluit de titularizarea lui Vlad Chiricheş din Farul – FCSB

Marius Lăcătuş a fost uluit de titularizarea lui Vlad Chiricheş din derby-ul dintre Farul şi FCSB. Fostul internaţional s-a declarat surprins de faptul că fundaşul a fost trimis în teren încă din primul minut în duelul cu campioana en-titre, dat fiind faptul că vine după o perioadă îndelungată în care s-a confruntat cu probleme medicale.

Farul va primi vizita celor de la FCSB în etapa a doua a play-off-ului. Partida se anunţă a fi una „de foc”, şi va fi în format live text, pe AS.ro.

Vlad Chiricheş a fost titulariat în centrul defensivei în locul lui Joyskim Dawa. Fundaşul a revenit astfel în primul 11 după o pauză de şapte luni, timp în care a fost supus şi unei operaţii.

Marius Lăcătuş a comentat alegerea staff-ului de la FCSB, de a-l titulariza pe Vlad Chiricheş. „Fiara” a transmis că rămâne de văzut la ce nivel fizic se va prezenta fundaşul, dată fiind perioada în care nu a evoluat. Acesta a amintit şi de declaraţiile lui Elias Charalambous, care afirma că Chiricheş a jucat bine într-un amical disputat înaintea meciului cu Farul.

Lăcătuş consideră că nivelul din meciul cu campioana en-titre va fi cu totul diferit faţă de partida amicală disputată de roş-albaştrii, mărturisind că lui Vlad Chiricheş îi va fi foarte dificil.

„E o surpriză faptul că e titular. Să vedem dacă poate reveni la naţională, îi va fi greu, a avut perioade lungi d einactivitate, accidentări. L-am auzit pe Charalambous că a spus că a jucat într-un joc de pregătire, 75 de minute. Una e un joc de pregătire, probabil cu o echipă de nivel inferior, şi alta e să joci contra Farului. Rămâne de văzut dacă e la un nivel bun”, a declarat Marius Lăcătuş, conform sursei citate anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:49
“Penalty cât casa!” Victor Angelescu a făcut praf arbitrajul după 0-0 cu U Cluj: “Bătaie de joc!”
23:44
Cine este remarcatul lui Ioan Ovidiu Sabău, după 0-0 cu Rapid: „Va fi un plus pentru noi”
23:27
Alex Pașcanu a răbufnit după U Cluj – Rapid 0-0. Fundașul a criticat arbitrajul: “Penalty clar!”
23:21
Costel Gâlcă, supărat pe arbitraj după 0-0 cu U Cluj: „Am avut un penalty”
23:13
Claudiu Petrila, prima reacție după U Cluj – Rapid 0-0: “Meritam mai mult”
22:56
U Cluj – Rapid 0-0, în etapa a 9-a din Liga 1. Giuleștenii ratează șansa de a urca pe primul loc
1 Gică Hagi a cerut plecarea unui om din FRF, dacă ar fi preluat naţionala: “Era primul OUT” 2 Universitatea Craiova a primit o ofertă uriașă pentru Ștefan Baiaram. Răspunsul dat de Mihai Rotaru 3 Lovitură uriașă pentru un jucător de la FCSB! Mihai Stoica a făcut anunțul: “Stă un an!” 4 Marius Șumudică, salariu „extraterestru” la noua echipă! Va antrena doi români 5 Zeljko Kopic laudă la scenă deschisă cel mai nou transfer al lui Dinamo: “A reușit să facă asta” 6 Probleme la FCSB. Cât poate lipsi Adrian Şut, după ce s-a accidentat la naţională: “Verdictul e crimă”
Citește și