Închide meniul

Alex Băluţă, fotografie de colecţie cu fiul lui şi Gică Hagi! Mesajul fotbalistului: “Cu siguranţă, peste ani, se va mândri”

Bogdan Stănescu Publicat: 15 aprilie 2024, 20:21

Comentarii
Alex Băluţă, fotografie de colecţie cu fiul lui şi Gică Hagi! Mesajul fotbalistului: Cu siguranţă, peste ani, se va mândri

Gică Hagi, alături de Alex Băluţă şi de fiul fotbalistului / Instagram Alex Băluţă

Alex Băluţă a publicat o fotografie de colecţie cu fiul lui şi Gică Hagi. Jucătorul “roş-albaştrilor” a transmis şi un mesaj superb.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Băluţă a evoluat pentru echipa lui Gică Hagi, ce se numea atunci Viitorul, în sezonul 2013-2014. A jucat 25 de meciuri pentru Viitorul în Liga 1, marcând şi 3 goluri.

Alex Băluţă, fotografie de colecţie cu fiul lui şi Gică Hagi! Mesajul fotbalistului: “Cu siguranţă, peste ani, se va mândri”

Băluţă i-a mulţumit “Regelui” Gică Hagi pentru lecţiile pe care i le-a dat atunci când fotbalistul FCSB-ului era la început de carieră.

Cu siguranță, peste ani, Eron se va mândri cu această poză. Îți mulțumesc pentru lecțiile date la începutul carierei!”, a fost mesajul lui Alex Băluţă pentru Gică Hagi, postat pe Instagram.

Alex Băluţă este în prezent accidentat. Băluţă nu a jucat cu Universitatea Craiova şi CFR Cluj şi va rata şi derby-ul de sâmbătă, cu Rapid. Meciul cu Rapid i-ar putea aduce matematic titlul de campioană FCSB-ului.

Reclamă
Reclamă

„Băluță va lipsi între 3 și 4 săptămâni. Nu e incert, lipsește cu certitudine. Are o problemă musculară, e într-o zonă unde Marijana Kovacevic nu poate să intervină. Vom juca fără Băluță 3 sau 4 meciuri.  Luis Phelipe nu e, Ovidiu Popescu nu e, Pantea nu e, Panțîru nu e. Ngezana e bine. S-a antrenat bine și ieri, și azi”, declara Mihai Stoica la orangesport.ro.

Alexandru Băluță, gol de senzație în FCSB – Sepsi! Șutul i-a lăsat cu gura căscată pe toți fanii din stadion

Alexandru Băluță a marcat un gol de senzație în FCSB – Sepsi. Jucătorul echipei lui Elias Charalambous a surprins pe toată lumea cu o execuție superbă.

La scorul de 1-1, jucătorul de la FCSB a decis să își încerce norocul și l-a învins pe portarul echipei covăsnene.

Reclamă

În minutul 40 al duelului de pe Arena Națională, Risto Radunovic a plecat într-o cursă care i-a surprins pe covăsneni, iar mai apoi a trimis mingea la Alexandru Băluță.

Jucătorul a preluat apoi, cu finețe, balonul și a trimis mingea, cu efect, spre poarta lui Sepsi. Portarul echipei patronate de Laszlo Dioszegi nu a reușit să respingă balonul, iar acesta s-a oprit direct în plasa porții.

FCSB a învins-o pe Sepsi cu 2-1, golurile “roş-albaştrilor” fiind marcate de Coman (min. 11) şi Băluţă (min. 40). Sepsi a marcat prin Debeljuh, din penalty (min. 25).

FCSB a învins-o ieri şi pe CFR Cluj şi are 4 victorii din 4 meciuri disputate în play-off. “Roş-albaştrii” sunt foarte aproape de primul titlu după o pauză de 9 ani. Cu 6 etape înainte de finalul campionatului, FCSB are 13 puncte avans faţă de CFR Cluj şi Universitatea Craiova. FCSB e la 16 puncte peste Rapid, echipa pe care o va întâlni sâmbătă.

Derby-ul FCSB – Rapid, care se va disputa pe Arena Naţională, ar putea decide matematic titlul. Meciul va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro sâmbătă, de la ora 20:30.

”E vreo șansă să rămâi la FCSB?” Florinel Coman a dat răspunsul

Florinel Coman a dat răspunsul la cea mai arzătoare întrebare: dacă există vreo şansă să rămână la FCSB!

Florinel Coman a spus că nu crede că mai există vreo şansă să continue la echipa lui Gigi Becali. Golgheterul campionatului a precizat că îşi doreşte să plece.

(n.r: E vreo șansă rămâi la FCSB?) Nu cred, eu îmi doresc să fac pasul, dar întâi am ca obiectiv să câștig campionatul.

Mă simt foarte bine. O execuție frumoasă. Ce pot să spun? Un meci câștigat, cu gândul ăsta am venit, să câștigăm și să ne facem finalul de campionat mult mai ușor.

E clar că ne-am fixat un obiectiv pe termen scurt, să terminăm cât mai repede acest campionat.

Mă simt bine că fac parte din acest grup, că jucătorii sunt alături de mine și-mi dau libertatea să-mi arăt calitățile. Publicul, minunat, mai mulți ai noștri”, a spus Florinel Coman, pentru digisport.ro, după CFR Cluj – FCSB 0-1.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:09
Gigi Becali spune că l-a descoperit pe “noul Hagi”. A făcut mutarea pe loc: “Vine!”
20:03
El este cel mai căutat fotbalist român al momentului! Șapte cluburi sunt pe urmele sale
19:40
Sepsi OSK a învins Concordia Chiajna cu 3-1, în etapa a 17-a din Liga 2
19:20
CFR Cluj – Csikszereda (LIVE SCORE, 20:30). Duel complicat pentru Daniel Pancu. Echipele de start
19:15
VIDEORăzvan Marin a marcat golul etapei în Conference League! Reușita românului a adunat cele mai multe voturi
18:49
Șumudică: “Ai demonstrat că ești mare antrenor” / Becali: “Face cineva vreodată schimbările la FCSB în afară de mine?”
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
Citește și