Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc din Liga 1: “Dacă vor să meargă în Liga a 2-a, să meargă!”

Viviana Moraru Publicat: 23 aprilie 2024, 20:24

Comentarii
Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc din Liga 1: Dacă vor să meargă în Liga a 2-a, să meargă!

Eugen Trică, în timpul unui meci/ Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc în Liga 1. Oltenii au remizat cu Voluntari, scor 0-0, deşi au jucat în superioritate numerică timp de mai bine de 60 de minute. Tehnicianul trupei din Bănie s-a declarat extrem de nemulţumit de rezultatul înregistrat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCU Craiova va rămâne pe ultimul loc din Liga 1, şi după etapa a şasea a play-out-ului. Oltenii au 19 puncte, iar în runda viitoare se vor duela cu U Cluj.

Eugen Trică a răbufnit, după ce FCU Craiova a rămas pe ultimul loc din Liga 1

Eugen Trică a avut un discurs extrem de dur, după ce FCU Craiova a remizat cu Voluntari. Acesta a declarat că echipa sa a dominat partida, însă jucătorii săi au ratat o şansă extraordinară, dat fiind faptul că au evoluat în superioritate numerică.

De asemenea, Eugen Trică a subliniat că jucătorii nu au respectat ceea ce le-a transmis el la pauză, mărturisind că în meciul cu Voluntari, s-a jucat rămânerea în prima ligă a lui FCU Craiova.

“Explicațiile sunt simple. Am început meciul foarte bine, am dominat adversarul, am recuperat foarte repede mingea. Astăzi am dat cu piciorul unei șanse extraordinare. Echipa adversă a jucat în inferioritate numerică, vine pauza, vorbesc cu ei că trebuie să scoatem mingea la margine. Au făcut asta vreo 10 minute, apoi au luat-o cu mingea în zona centrală.

Reclamă
Reclamă

Mai departe vine inteligența jucătorului. Eu dacă le spun ceva la pauză și ei nu respectă, înseamnă că e foarte grav. Ne merităm soarta, eu am avut o discuție și i-am întrebat dacă sunt conștienți de ocazia ratată, practic s-a jucat rămânerea în prima ligă. Dacă își doresc să meargă la Liga 2, să meargă la Liga 2″, a declarat Eugen Trică, conform digisport.ro.

Eugen Trică, despre situația incredibilă în care a ajuns FCU Craiova

Eugen Trică a vorbit despre situația incredibilă în care a ajuns FCU Craiova. Antrenorul adus în această lună de Adrian Mititelu a vorbit despre lupta pentru salvare, înainte de partida cu FC Botoșani.

Eugen Trică nu s-a ferit de cuvinte și a recunoscut că îi e teamă de retrogradare. Totuși, acesta a dat asigurări că atmosfera de la echipă este bună.

Reclamă

”Normal că îmi e teamă de retrogradare! Mai ales când mă uit în clasament, echipele sunt foarte strânse, punctele la fel. Nu trebuie să facem niciun pas greșit. Trebuie să fim concentrați până la capăt. Trebuie să facem tot posibilul să câștigăm la Botoșani. Victoria dă încredere.

Băieții au înțeles de la început mesajul meu. Atitudinea e foarte bună, atmosfera la echipă la fel. Vin cu zâmbetul pe buze la antrenamente, ceea ce mă bucură foarte mult”, a spus Eugen Trică, la conferința de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:59

VIDEOGeorge Russell, pole-position în cursa de sprint! Antonelli, pe 2. Marea cursă din Canada e duminică (Antena 1, AntenaPLAY)

23:50

VIDEOSuedia – Italia 3-0, la Campionatul Mondial de hochei pe gheaţă. Canada – Slovenia 3-1

23:34

Daniel Pancu pleacă de la CFR Cluj şi merge la Rapid: “Mi se îndeplinesc toate condiţiile”

23:21

Ciprian Deac, copleșit de emoții în seara retragerii! Cum a trăit săptămâna dinaintea meciului și ce sfaturi a lăsat tinerilor

23:12

Reacţia “noului” Ciprian Deac după ultimul meci al legendei CFR-ului: “A fost un exemplu pentru mine”

23:04

Mario Tudose a explicat cum a gestionat zvonul privind transferul în străinătate! Mesaj special pentru Deac

1 Hervin Ongenda a semnat chiar înainte de barajul de Conference League dintre FCSB şi Botoşani 2 Diana Buzoianu, şocată după ce a fost acuzată că a făcut videochat! Atac total 3 8.7 milioane de euro pentru FCSB! Lovitura dată de Gigi Becali 4 Anunţul momentului! Ce post a acceptat Pep Guardiola după despărţirea de Manchester City. OFICIAL 5 Răzvan Lucescu a luat decizia! Anunţul turcilor, după oferta primită de la Beşiktaş 6 Se anunță record de asistență la barajul FCSB – Botoșani! Câți fani și-au procurat bilete la meciul din Ghencea
Citește și