Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit la conferinţa de presă şi a folosit un cuvânt interzis: “Nimeni nu ne dădea nici măcar 1% şanse!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 29 aprilie 2024, 10:13 / Actualizat: 29 aprilie 2024, 11:42

Comentarii
Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit la conferinţa de presă şi a folosit un cuvânt interzis: Nimeni nu ne dădea nici măcar 1% şanse!

Răzvan Lucescu, la conferinţa de presă / Profimediaimages

Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit la conferinţa de presă de după meciul PAOK – AEK, scor 3-2, care a fost în format LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Antrenorul român a obţinut o victorie dramatică şi a reintrat în calculele pentru titlu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Lucescu Jr a revenit de la 1-2, iar golul victoriei a fost marcat în minutul 90. PAOK s-a apropiat astfel la patru puncte de AEK, dar are şi un meci în minus.

Răzvan Lucescu s-a dezlănţuit la conferinţa de presă de după PAOK – AEK 3-2

Răzvan Lucescu şi-a felicitat jucătorii şi a avut un mesaj vehement pentru contestatari. Este convins că PAOK face unul dintre cele mai bune sezoane din ultimii ani. Mai mult, tehnicianul român a “scăpat” şi un cuvânt interzis în faţa jurnaliştilor.

Suntem o echipă care am început sezonul cu o negativitate uriaşă! Şi noi ne bucurăm de acest sezon **** (n.r. f*****g). Asta e realitatea! Am ajuns în sferturile de finală (n.r. ale Conference League), nimeni nu ne dădea nici 1% şanse! În campionat am început pe locul al 4-lea, nimeni nu credea că ne vom lupta pentru titlu cu această echipă.

Astăzi noi am avut 2-3 ocazii mari, ei au avut 2-3 ocazii. Am înscris 3 goluri, ei au marcat de 2 ori. Dar în Lamia am avut 7 şanse mari şi noi nu am putut înscrie. Azi a fost diferit şi am înscris, acesta este fotbalul!“, a reacţionat Răzvan Lucescu la conferinţa de presă.

Reclamă
Reclamă

Imaginile cu declaraţiile antrenorului lui PAOK au fost publicate de jurnaliştii de la sport24.gr.

Derby nebun între PAOK şi AEK! A fost nevoie de intervenţia poliţiei

A fost un derby nebun între PAOK şi AEK, meci în care Răzvan Lucescu a făcut o criză de nervi. A fost nevoie chiar de intervenţia poliţiei pentru ca spiritele să se calmeze.

În minutul 72 al partidei, care a fost live în AntenaPLAY, meciul s-a întrerupt, din cauza unui conflict între membrii staff-urilor celor două echipe. A fost nevoie ca poliţiştii să îşi facă apariţia la marginea terenului.

Reclamă

Răzvan Lucescu nu a părut a fi implicat în acest conflict, însă în momentul în care poliţia a intervenit, antrenorul român a fost surprins gesticulând nervos către jucătorii săi.

Scorul era de 1-1 în momentul în care partida s-a întrerupt. Ulterior, imediat după ce partida s-a reluat, AEK a preluat conducerea, după golul lui Vida.

PAOK a reuşit egalarea în minutul 81. Yiannis Konstantelias a reuşit „dubla” şi a declanşat nebunia pe arena din Salonic. Camerele tv l-au surprins din nou pe Răzvan Lucescu, care îi îndemna pe suporteri să o încurajeze şi mai mult pe PAOK. Alb-negrii au dat în cele din urmă lovitura, în minutul 90, şi au obţinut o victorie uriaşă.

După fluierul final al duelului de la Salonic, oficialii lui AEK Atena au „luat foc” pe bancă. Chiar tehnicianul echipei a avut o ieșire nervoasă și s-a năpustit asupra adversarilor.

Matias Almeyda nu s-a mai controlat și și-a făcut loc printre oamenii de lângă banca de rezerve și l-a luat de gât pe un oficial al celor de la PAOK! A fost nevoie de intervenția forțelor de ordine, pentru ca spiritele să se liniștească.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:48

Gest neașteptat al fanilor olteni! Ștefan Baiaram, huiduit la ieșirea de pe teren în Craiova – FC Argeș 0-1

22:39

Eroul lui FC Argeș, mesaj către contestatari după 1-0 la Craiova: „Am vrut să arătăm că nu suntem degeaba aici”

22:36

VideoDe unde a văzut Filipe Coelho, suspendat, meciul cu FC Argeş! Cum a reacţionat după golul anulat al oltenilor

22:26

Universitatea Craiova – FC Argeș 0-1. „Vulturii” detonează „bomba” în Bănie! Oltenii pot pierde primul loc

21:59

Veşti teribile pentru Keita! Femeia pe care a lovit-o pe trecere a suferit mai multe AVC-uri şi e inconştientă

21:53

Dennis Man, la un pas de istorie alături de PSV Eindhoven! Ce record poate stabili gruparea lui Peter Bosz

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Mihai Stoica a găsit primul transfer pentru la vară la FCSB: “E foarte bun. Rămâne liber” 5 Ce se întâmplă cu Dennis Politic, după venirea lui Mirel Rădoi la FCSB: “Există speranţe” 6 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru”
Citește și