Închide meniul
VIDEO

Scandal monstru la finalul meciului dintre PAOK și AEK! Matias Almeyda a luat de gât un rival

Alex Ioniță Publicat: 28 aprilie 2024, 21:55

Comentarii
Scandal monstru la finalul meciului dintre PAOK și AEK! Matias Almeyda a luat de gât un rival

Scandal PAOK - AEK Atena / Captură AntenaPLAY

A fost un scandal monstru la finalul meciului dintre PAOK și AEK! Spiritele s-au încins după fluierul final al partidei de pe Toumba.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Echipa lui Răzvan Lucescu a câștigat derby-ul cu AEK, cu scorul de 3-2. Partida s-a văzut în format LIVE VIDEO, în AntenaPLAY.

Scandal monstru la finalul meciului dintre PAOK și AEK!

După fluierul final al duelului de la Salonic, oficialii lui AEK Atena au “luat foc” pe bancă. Chiar tehnicianul echipei a avut o ieșire nervoasă și s-a năpustit asupra adversarilor.

Matias Almeyda nu s-a mai controlat și și-a făcut loc printre oamenii de lângă banca de rezerve și l-a luat de gât pe un oficial al celor de la PAOK! A fost nevoie de intervenția forțelor de ordine, pentru ca spiritele să se liniștească.

După 3-2 cu AEK, PAOK a reintrat în lupta pentru titlu! La finalul partidei, Panathinaikos era condusă cu 1-0 de Aris, iar astfel echipa lui Răzvan Lucescu se află pe locul 2, cu 71 de puncte, la diferență de 4 puncte de liderul antrenat de Matias Almeyda.

Reclamă
Reclamă

De notat este faptul că echipa din Atena are un meci în plus față de PAOK.

Derby nebun între PAOK şi AEK | Răzvan Lucescu, criză de nervi

A fost un derby nebun între PAOK şi AEK, meci în care Răzvan Lucescu a făcut o criză de nervi. În minutul 73, a fost nevoie de intervenţia poliţiei pentru ca spiritele să se calmeze.

În minutul 72 al partidei, care a fost live în AntenaPLAY, meciul s-a întrerupt, din cauza unui conflict între membrii staff-urilor celor două echipe. A fost nevoie ca poliţia să intervină pentru ca spiritele să se calmeze.

Reclamă

Răzvan Lucescu nu a părut a fi implicat în acest conflict, însă în momentul în care poliţia a intervenit, antrenorul român a fost surprins gesticulând nervos către jucătorii săi.

Scorul era de 1-1 în momentul în care partida s-a întrerupt. Ulterior, imediat după ce partida s-a reluat, AEK a preluat conducerea, după golul lui Vida.

VEZI AICI VIDEO

PAOK a reuşit egalarea în minutul 81. Yiannis Konstantelias a reuşit „dubla” şi a declanşat nebunia pe arena din Salonic. Camerele tv l-au surprins din nou pe Răzvan Lucescu, care îi îndemna pe suporteri să o încurajeze şi mai mult pe PAOK.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:45 25 dec.
EXCLUSIVZeljko Kopic și-a făcut toate poftele de Crăciun. Care e marea „slăbiciune”: „Abia le aștept”
21:19 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Marian Enache, Moș Crăciun de Sărbători
21:16 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Simfonia peluzelor
21:00 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | E festin de Crăciun pe mesele sportivilor
20:58 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Crăciunul perfect pentru Zmărăndescu
20:52 25 dec.
VideoJurnal Antena Sport | Un Crăciun altfel pentru Iftime
1 Scandalul raportului de compresie. Analiza lui Adrian Georgescu 2 “Cadou” de 1,5 milioane de euro chiar în ziua de Crăciun! Anunțul făcut de CFR Cluj 3 EXCLUSIVJucătorul dorit de Gigi Becali a fost impresionat de întâlnirea cu Mircea Lucescu: “Așa mi-a zis înainte să debutez” 4 FotoDaniel Bîrligea, vacanță spectaculoasă alături de iubita Antonia, după ce a fost „iertat” de Gigi Becali 5 Cristi Chivu se luptă cu Barcelona și Real Madrid pentru primul transfer al iernii la Inter. Jucătorul dorit 6 „Poate unii cred că vorbesc să mă aflu în treabă, dar…”. Victor Pițurcă, verdict înaintea barajului cu Turcia
Citește și