Închide meniul

„S-a rupt orice legătură!” Alex Băluță s-a certat cu Alexandru Mitriță! Dezvăluirea surprinzătoare a jucătorului de la FCSB

Alex Ioniță Publicat: 6 mai 2024, 16:25

S-a rupt orice legătură!” Alex Băluță s-a certat cu Alexandru Mitriță! Dezvăluirea surprinzătoare a jucătorului de la FCSB

Colaj cu Alex Băluță și Alexandru Mitriță / Profimedia

Alex Băluță a dezvăluit că s-a certat cu Alexandru Mitriță! Jucătorul de la FCSB a vorbit despre prietenii pe care îi mai are la Universitatea Craiova, fosta sa echipă, și a transmis un mesaj surprinzător.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Băluță a ajuns la FCSB în vara anului trecut și a reușit să câștige titlul de campion, în acest sezon, cu formația roș-albastră. Totuși, acesta a menționat că a negociat și o revenire la echipa lui Mihai Rotaru, înainte să ajungă în curtea lui Gigi Becali.

Alex Băluță s-a certat cu Alexandru Mitriță!

După ce Băluță a semnat cu FCSB, Mihai Rotaru a declarat că nu mai vrea să audă de fostul său jucător. De asemenea, actualul campion al României și-a pierdut și prietenia cu Alexandru Mitriță, după ce a luat această decizie.

„(Mai ai vreun prieten apropiat la actuala echipă a Craiovei?) Sunt apropiat de majoritatea băieților. Nu mai ținem legătura atât de mult. Vorbeam cu Ivan, cu Bancu, cu Screciu. (Mitriță e supărat pe tine?) Cu el s-a rupt orice fel de legătură!”, a sps Alex Băluță, la fanatik.ro.

Băluță a jucat la Universitatea Craiova în perioada iulie 2014 – iulie 2018. La echipa din Bănie a adunat 141 de meciuri, în care a marcat de 28 de ori și a oferit 16 pase decisive.

Reclamă
Reclamă

În actualul sezon, la FCSB, atacantul a jucat 33 de partide, în care a marcat 7 goluri și a oferit 7 pase decisive. În momentul de față este cotat la suma de 1 milion de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

Alex Băluță și Alexandru Mitriță se vor duela, duminică seară, în derby-ul dintre Universitatea Craiova și FCSB. Partida din Bănie va începe de la ora 21:00 și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Alex Băluţă, oferte din străinătate!

Alex Băluţă a avut mai multe oferte din străinătate înainte de a semna cu FCSB. Dorit şi de Universitatea Craiova, el a ajuns în cele din urmă la echipa lui Gigi Becali.

Reclamă

Băluţă a dezvăluit acum, după ce a cucerit titlul cu FCSB, că, în afară de echipa lui Rotaru, a mai avut oferte de la Widzew Lodz (din Polonia), de la Qarabag şi chiar din… Australia!

”Vara trecută am tot purtat discuții cu Craiova și ăsta a fost primul gând. Eu am așteptat oferte din străinătate, am avut oferte din Polonia, de la Widzew Lodz. Am avut apoi de la Qarabag, dar nu s-a concretizat nimic. Au fost niște oferte din Australia.

Eram convins că o să merg acolo! Eram sigur pe mine, dar mi-au oferit foarte puțin la ceea ce înseamnă viața din Australia și faptul că era foarte departe. Numai câte ore zburam până acolo… N-am putut.

Am zis să mai aștept. Am tot continuat să vorbesc cu cei de la Craiova”, a declarat Alex Băluță pentru sursa citată anterior.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:49

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Meci crucial pentru tricolorii lui Mircea Lucescu

10:35

„Nu am mai spus-o la nimeni”. Ce discuție a purtat Louis Munteanu cu Dan Petrescu, înainte să semneze cu CFR Cluj. Sfatul primit

10:16

All-Star Game 2026, SUA vs restului lumii

10:08

Atuul lui Mircea Lucescu în faţa lui Ralf Rangnick, înainte de Austria – România

10:07

Neluțu Varga face un nou transfer la CFR Cluj. Întăriri pentru Dan Petrescu după plecarea lui Daniel Graovac la FCSB

9:30

„Ca Benzema la Real Madrid”. Mihai Stoica a dezvăluit cum l-a convins Gigi Becali pe Denis Alibec să revină la FCSB

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și