Închide meniul

Golgheterul dorit de Dan Petrescu, cale liberă spre CFR Cluj! Anunţul momentului

Valentin Pîrcălabu Publicat: 14 mai 2024, 11:47

Comentarii
Golgheterul dorit de Dan Petrescu, cale liberă spre CFR Cluj! Anunţul momentului

Dan Petrescu, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia

Golgheterul dorit de Dan Petrescu are cale liberă spre CFR Cluj! Aurelian Chiţu şi-a reziliat contractul cu FC U Craiova, după ce echipa lui Adrian Mititelu a retrogradat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Aurelian Chiţu este unul dintre atacanţii pe care Dan Petrescu îi vrea la CFR Cluj. Acesta poate ajunge în calitate de jucător liber de contract, după ce şi-a reziliat contractul cu echipa patronată de Adrian Mititelu.

Golgheterul dorit de Dan Petrescu, cale liberă spre CFR Cluj

“Mulțumim, Aurelian Chițu! Contractul dintre FCU 1948 și Aurelian Chițu a ajuns la final. Mulțumim pentru efortul depus în cadrul clubului și îi dorim mult succes pe viitor!”, a anunţat FC U Craiova pe reţelele de socializare.

Aurelian Chiţu a avut un start de sezon foarte bun. Deşi echipa lui Adrian Mititelu este pe ultimul loc în clasament, cu o etapă înainte de finalul playout-ului, Aurelian Chiţu a fost unul dintre cei mai prolifici atacanţi din Liga 1. Chiţu a marcat 10 goluri în acest sezon al Ligii 1. Conform fanatik.ro, cei de la CFR Cluj i-au oferit lui Aurelian Chiţu un salariu de 14.000 de euro pe lună. Chiţu este cotat la 600.000 de euro de site-ul Transfermarkt.

Luni, FC U Craiova a anunţat despărţirea de alţi 7 jucători. Cei şapte jucători sunt Gabriel Compagnucci, Benjamin Van Durmen, Matheus Mascarenhas, Leo Lacroix, Gabriele Aldegani, Yassine Bahassa şi Vlad Achim.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mititelu, arătat cu degetul de un fost antrenor de la FC U Craiova

Adrian Mititelu a fost arătat cu degetul de un fost antrenor de la FC U Craiova. Giovanni Costantino, fostul antrenor al echipei lui Adrian Mititelu, a spus că el a avertizat asupra pericolului ca echipa să retrogradeze.

Giovanni Costantino a dezvăluit că i-a transmis lui Adrian Mititelu să dea afară mai mulţi jucători pentru a curăţa lotul. Antrenorul italian a spus că patronul celor de la FC U Craiova nu a ascultat de sfatul lui.

Am văzut că FCU a retrogradat. Am urmărit câteva meciuri după ce am plecat. Îmi pare foarte rău pentru club. În ianuarie, după acea serie de victorii, am spus că avem nevoie de o pregătire diferită, dar nimeni nu m-a ascultat. În februarie am cerut să aducem câțiva jucători, dar nu s-a întâmplat. Am spus că cineva din echipă trebuia să fie exclus, dar nu am fost ascultat”, a spus Giovanni Costantino la fanatik.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:02
Neluțu Varga, replică fără menajamente după discursul dur al lui Louis Munteanu: „În locul lui aș tăcea”
22:55
Petrolul – Universitatea Craiova 0-4, în Cupa României. Oltenii au defilat pe ”Ilie Oană”
22:49
Daria Asaftei, Darius Coman şi Denis Popescu, în finale la Europenele în bazin scurt! Recorduri naţionale
22:46
Mohamed Salah, gata să plece de la Liverpool! Cine și-a manifestat interesul pentru egiptean
22:43
Germania, prima echipă calificată în sferturile Campionatului Mondial
22:18
Mihai Stoica s-a dezlănțuit după eșecul FCSB-ului din Cupă: „Să joace la echipa a doua sau cu Recolta Gheorghe Doja”
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 3 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 4 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid” 5 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 6 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali
Citește și