Închide meniul

Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: “Poate îşi găseşte undeva să plece!”

Viviana Moraru Publicat: 19 mai 2024, 23:16

Comentarii
Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: Poate îşi găseşte undeva să plece!

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia Images

Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0, a fost Andrei Vlad. Portarul roş-albaştrilor a gafat la ambele goluri marcate de giuleşteni, prin Funsho şi Claudiu Petrila.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid a obţinut primul succes din play-off, în ultima etapă a sezonului. Derby-ul a fost unul fără miză, dat fiind faptul că FCSB este deja campioană.

Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0

Gigi Becali s-a declarat încântat de jocul echipei, dat fiind faptul că au evoluat jucătorii de rezervă la FCSB. Latifundiarul din Pipera a transmis că Andrei Vlad a fost singurul jucător care l-a nemulţumit, sfătuindu-l pe acesta să-şi găsească o altă echipă, la finalul sezonului.

Andrei Vlad a fost titularizat pentru prima dată în acest sezon de Liga 1. Ştefan Târnovanu, portarul titular al FCSB-ului, a fost menajat pentru derby-ul din ultima etapă a sezonului.

“Eu sunt bucuros, 2-0 nu e un scor… a fost aşa mai mult greşelile lui Vlad. Am avut şi copii de 16-17 ani, mingea mai mult la noi.

Reclamă
Reclamă

Nici nu are rost că comentăm meciul ăsta, comentaţi voi. Am vrut să ne distrăm şi noi cu copiii în Giuleşti. Ce mă mai interesează? Sunt campion, mă interesează pe mine de Rapid?

Toată echipa mi-a plăcut. Dacă ai 3 copii pe teren… toată echipa mi-a plăcut, mai puţin Vlad. Primul gol acolo o respinge, putea să prindă… la al doilea nu mai spus. Poate găseşte şi el undeva să se ducă, ce să mai vorbesc de Vlad?

Am jucat în foi de viţă noi, ei au dat două goluri. Dar noi am jucat în foi de viţă! Posesia a fost la noi. S-a supărat cred Şumudică, săracul. Era ofticat?”, a declarat Gigi Becali, conform primasport.ro.

Reclamă

Cine este David Popa, jucătorul titularizat în premieră la FCSB, pentru derby-ul cu Rapid

Cine este David Popa, jucătorul titularizat în premieră la FCSB! Tânărul mijlocaş, în vârstă de 17 ani, a fost trimis în teren încă din primul minut al derby-ului cu Rapid.

Dat fiind faptul că derby-ul nu mai are miză, FCSB a mizat pe rezerve la derby-ul cu Rapid. Surpriza cea mai mare a fost reprezentată de titularizarea lui David Popa, un mijlocaş dreapta de 17 ani, care a fost transferat la academia roş-albaştrilor în 2019. La momentul respectiv, Gigi Becali a plătit în schimbul său suma de 20.000 de euro, pentru a-l aduce de la Luceafărul Cluj.

În această iarnă, David Popa a fost unul dintre juniorii FCSB-ului care au făcut cantonamentul de iarnă în Antalya, alături de restul jucătorilor.

David Popa a bifat trei meciuri la FCSB, în acest sezon. Acesta a fost trimis în teren şi în două partide din play-off, în cea cu Universitatea Craiova şi cea cu CFR Cluj.

După meciul cu Universitatea Craiova, Gigi Becali s-a declarat cucerit de David Popa şi a anunţat chiar că acesta va evolua titular în sezonul viitor: „I-am dat telefon lui Mihai (n.r. – Mihai Stoica) după două faze și i-am spus că Popa va fi fotbalist. E de genul lui Mitriță. O să fie fotbalist mare. Numai ca să-l putem aduce i-am luat și părinții la centrul de copii de la FCSB. O să joace el în locul lui Tavi Popescu”, declara Gigi Becali despre David Popa, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:49
NEWS ALERTMircea Lucescu a anunțat lista preliminară a stranierilor pentru dubla cu Bosnia și San Marino. Surpriza: Drăgușin
13:32
Verdictul dur al lui Adi Ilie în privinţa FCSB: “La cum joacă ratează play-off-ul”
13:18
Rafa Benitez revine! Legendarul antrenor va fi cel mai bine plătit din istoria campionatului în care merge
13:14
Mihai Rotaru, categoric după ce Rădoi l-a scos pe Baiaram din lot: “Se puteau aborda altfel lucrurile”
13:02
Ilie Stan depune plângere penală împotriva CJ Buzău. El și jucătorii își cer banii, după ce Gloria s-a desființat
12:30
Șocul serii în cupele europene. Echipa din țara cu o populație de 40.000 de oameni a scris istorie
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 L-au scos de pe lista UEFA, chiar înaintea meciului cu Bologna! Decizia luată de FCSB 6 FCSB – Bologna 1-2. Campioana României pierde al doilea meci la rând în Europa League
Citește și